Latvijā
Kriminālziņas

Lietuvietim paliks nepatīkamas atmiņas par braucienu uz Latviju0

Foto – Ilze Pētersone

Šā gada 19.martā Brunavas pagastā aizturēts viens Lietuvas pilsonis ar viltotu Lietuvas identifikācijas karti, portālu LA.lv informēja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa, kas ved no Lietuvas robežas uz Rīgu, robežsargi apturēja kādu “Volkswagen Golf” markas automašīnu. Tajā kā pasažieris pārvietojās kāds Lietuvas pilsonis, kurš dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Lietuvas identifikācijas karti.

Lietuvas pilsonis par uzturēšanos Latvijā bez derīga ceļošanas dokumenta saukts pie administratīvās atbildības, savukārt par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess.

Likumpārkāpējs ievietots Valsts policijas īslaicīgas aizturēšanas vietā.

Pētersone atzīmē, ka šogad nepilnu trīs mēnešu laikā konstatētas 27 personas, kuras uzrādījušas viltotus ceļošanas vai transportlīdzekļus dokumentus, savukārt pērn visa gada garumā par viltotu dokumentu izmantošanu aizturētas 145 personas.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.

LA.lv