×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. janvāris, 2016
Drukāt

LIZDA cer jaunajā gadā prioritāri risināt neadekvāti zemu atalgotu pedagogu darba samaksas problēmas (2)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) cer, ka jaunajā gadā prioritārā kārtā tiks atrisināts atalgojuma jautājums tiem izglītības jomā strādājošajiem, kuri patlaban saņem neadekvāti zemu darba samaksu, un darbs pie jaunā atalgojuma modeļa turpināsies, veidojot to kvalitatīvu un ilgtspējīgu.

LIZDA vēlētos, lai 2016.gadā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzlabotu komunikāciju saistībā ar pedagogu darba samaksas reformu, aktīvāk par to informējot sabiedrību, nozarē strādājošos un sociālos partnerus. Pārmaiņu procesam jābūt atklātam, godīgam, savlaicīgam, argumentētam un par labu vairākumam nozarē strādājošo, pārliecināta LIZDA.

Tāpat arodbiedrība vēlas aktīvi līdzdarboties IZM darba grupās par kvalitātes monitoringu, kompetencēs balstīta mācību satura izstrādē, kvalitātes pakāpju sistēmas pārskatīšanā u.c., jo vairākkārt uzsvērusi, ka vēlas dot savu artavu arī tādu jautājumu risināšanā, kuri attiecas uz kvalitātes aspektiem.

Pamatojoties uz LIZDA un IZM izlīgšanas komisijas vienošanos, LIZDA sekos, lai IZM gādā un aktīvi informē par Izdienas pensijas likuma aktīvāku virzību Saeimā, kā arī kvalitatīvu un pārdomātu atbalsta programmu tiem pedagogiem, kuri varētu zaudēt darbu saistībā ar skolu tīkla sakārtošanu. Tāpat LIZDA sagaida, ka jaunie valdības pārstāvji nopietnāk izvērtēs draudus, ko rada gadiem nepildīts Zinātniskās darbības likums un Augstskolu likums. LIZDA uzskata, ka IZM nekavējoties jāstrādā pie funkcionēt spējīgu risinājumu izstrādes, lai nodrošinātu finansējumu un veicinātu zinātniskās darbības attīstību valstī.

LIZDA cer, ka drīzumā izdosies atgriezties pie konstruktīva dialoga ar IZM un teju 25 000 izglītībā un zinātnē strādājošo brīdinājuma streiks netiks klaji ignorēts, tādā veidā veicinot sociālo nemieru.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. labāk lai padomā par to ,ka atkal skolās skolotāji nestrādāja brīvlaikā .Noslaistījās dažas stundas un gāja mājās .Bija skolotāji ,kas vispār neuzskatīja ,ka būtu jāstrādā un darbā neieradās .

  2. Smieklīgs rakstiņš!
    Līzda vēlas, līzda cer, līzda sagaida…..
    Labi gan, ka skolotājiem ir tāda līzda. Ko viņi bez līzdas?! Ja nebūtu tādas līzdas, tad nebūtu neviena, kas cerē, vēlas un gaida, jo skolotāji jau ir sapratuši, ka nav jēgas te uz kaut ko cerēt vai kaut ko gaidīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+