×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

LNB darbinieki nav paspējuši veikt uzskaiti saspringtā atklāšanas grafika un prezidentūras dēļ

Foto: LETAFoto: LETA

Ņemot vērā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) darba apjomu, kā arī to, ka primāri LNB jānodrošina lasītāju vajadzības, bibliotēkas darbinieki nav paspējuši veikt materiālo vērtību uzskaiti, aģentūru LETA informēja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

Kā ziņots, veicot revīziju par Kultūras ministrijas (KM) 2014. gada pārskata pareizību, Valsts kontrole (VK) secinājusi, ka pastāv pamatotas bažas par materiālo vērtību saglabāšanu LNB jaunajā ēkā. Pēc revidentu domām, LNB netiek veikta pienācīga pamatlīdzekļu uzskaite un inventarizācija.

Zilberts norādīja, ka LNB bijusi noslogota un nav varējusi veikt uzskaiti līdz inventarizācijas sākšanai šī gada janvārī.

“Kā zināms, 2014. gads bija LNB atklāšanas gads. Tā laikā uz Gaismas pili tika pārvesti aptuveni trīs miljoni krājuma vienību, bibliotēku apmeklēja 255 000 cilvēku un tika sekmīgi aizvadīti vairāk nekā 500 dažādu pasākumu. Īpaši jāizceļ fakts, ka līdz ar jūniju LNB sāka pildīt savas tiešās funkcijas – apkalpot lasītājus. Paralēli intensīvajai darba sākšanai jaunajā ēkā tika īstenotas arī konkrētas saimnieciskas darbības – inventāra uzstādīšana un uzskaite. Laikā no 6. jūnija līdz 30. decembrim LNB no KM saņēma vairāk nekā 81 000 materiālo vienību. Tiesa, jāņem vērā, ka, pirmkārt, tās bija jāizvērtē pēc normatīvajiem aktiem un jāsadala vienībās atbilstošos grāmatvedības uzskaites kontos, kas pēc VK ieteikuma tika arī izdarīts, kā arī jāpiešķir unikāli identifikācijas numuri,” stāstīja LNB pārstāvis.

Viņš arī paskaidroja, ka aptuveni 40% inventāra kopš 2014. gada 7. decembra atrodas Latvijas prezidentūras pārvaldībā esošo telpu zonējumā ar ierobežotu piekļuvi. Līdz ar to 2014. gadā tikusi sākta iegādāto materiālo vērtību uzglabāšana un uzstādīšana bez inventāra numuriem.

Par pazudušajiem datoriem Zilberts portālam LA.lv pastāstīja, ka tie izmantoti pasākumu nodrošināšanai: “Par to pazušanu uzsākts kriminālrptocess, plašāka informācija mums patlaban nav pieejama.”

Pēc VK revīzijā paustajiem iebildumiem par to, ka LNB ir nav nodrošināta pietiekama iekšējā kontrole pār pamatlīdzekļu un inventāra uzskaiti, tika pieņemts lēmums, ka materiālo vērtību uzskaiti saskaņā ar LNB rīkojumu un uzdevumu, un laika plānu pakāpeniski līdz šī gada 15. septembrim veiks inventarizācijas komisijas, norādīja Zilberts. Inventārs tikšot gan aplīmēts ar reģistrācijas uzlīmēm, gan ievadīts grāmatvedības uzskaites sistēmā.

Šobrīd inventāra numuri esot piešķirti jau 60% materiālo vienību, kas atrodas ārpus Latvijas prezidentūras pārvaldībā esošajām telpām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+