×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. aprīlis, 2016
Drukāt

LRA piedāvā aizliegt savienot Saeimas deputāta un ministra pienākumus (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Opozīcijā esošā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) iesniegusi Saeimā vairākus likumprojektus, kas paredz pienākumu nolikt parlamenta deputāta mandātu uz laiku, kamēr tiek pildīti ministra pienākumi.

Pašlaik Saeimas Kārtības rullis nosaka, ka deputātam ir tiesības nolikt mandātu uz Ministru prezidenta, Ministru prezidenta biedra, ministra un valsts ministra amata pildīšanas laiku. Savukārt LRA rosina veikt izmaiņas Kārtības rullī, nosakot, ka uz šo laiku deputātam ir pienākumus nolikt mandātu.

“Lai sekmīgi ritētu darbs Saeimā un Saeimas komisijās, ir nepieciešama un tiek prasīta maksimāla noslodze no visiem simts deputātiem, lai komisijās pilnvērtīgi būtu pārstāvēts vēlētāju viedoklis un sēdēs būtu nodrošināts kvorums,” savu iniciatīvu skaidro LRA. Apvienība uzskata, ka valdības locekļu darba grafiks ir noslogots un ir grūti savienot divus amatus.

Veicot likuma izmaiņas, paaugstināsies Ministru kabineta un Saeimas darba efektivitāte, uzskata LRA.

Deputāti rosina saistītās izmaiņas veikt arī likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”.

Pašlaik tikai viens no deputātiem apvieno ministra un parlamentārieša pienākumus – veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS). Bieži vien parlamentārieši, kas kļuvuši par ministru, izvēlas uz laiku nolikt deputāta mandātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nu laikam tak pašam un ģimenei ir tik lieli kredīti paņemti , ka ar vienu ministra aldziņu nevar nomaksāt . Tādēļ arī šiverējas , kur tik var . Citiem viena sile , bet te veselas divas .

  2. Latvijā taču visu var! Tikai pensionāri paēst nevar!

  3. vai tad lidz shim tas nav bijis Obligats Pienakums ??? Pats pamatprincips par varas nodalishanu. likumdevejs (Latvijaa – Saeima) , izpildvara , tiesu vara. un kaa ceturtaa vara masu mediji. Kameer mees , demokratiska valsts demokratiskas savienibas ES sastaavaa rakstaam un runaajam tekstus, pamaacot kandidatvalstis un kaiminjvalstis un ciyas valstis, ka ir obligati janodala vara, kas ir passaprotami – nevar pats izdot likumus pats pildit nepildit un pats tiesaat.. tikmeer te LV ir pieljauts, ka privilegjetie shivereejas apvienojot visu kas tik iepatiikas.

Draugiem Facebook Twitter Google+