Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
2. augusts, 2016
Drukāt

Lūznavas muižā skanēs Francijas karaļiem rakstīta mūzika

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 6. augustā Lūznavas muižas Sarkanajā zālē senās mūzikas grupas “Inégalité Mystique” izspēlēs un deju grupa “La Maison Noble” izdejos koncertprogrammu “Francijas karaļa galma mūzika un deja”, LA.lv uzzināja muižā.

Koncertā klausītāji varēs baudīt ievērojamāko franču baroka mūzikas komponistu mūziku, kas tika rakstīta un atskaņota vai varēja būt atskaņota tieši Francijas karalim un viņa galmam. 17. un 18. gadsimta franču muzikālo estētiku noteica Versaļas pils izvirzītie noteikumi un karaļa muzikālā gaume. Viena no spilgtākajām figūrām Francijas vēsturē neapšaubāmi bija Francijas karalis Luijs XIV jeb Saules karalis. Viena no viņa lielākajām kaislībām bija balets, kurā viņš pats bieži piedalījās.

“Inégalité Mystique” ansambļa dalībnieces prezentē 17. un 18 gadsimta komponistu darbus, kā arī spēlē uz vēsturisko instrumentu oriģināliem un kopijām, lietojot baroka laika kamertoni. Mūziķu sniegums bieži dzirdams Latvijas koncertzālēs un pilīs.

Kkoncerta sākums plkst. 13, biļešu cenas 4 un 5 eiro.

Pievienot komentāru

"Es ceru, ka esmu koks". Inga Žolude raksta jaunu romānuProzaiķe Inga Žolude (1984) dzimusi Rīgā, ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē.
Draugiem Facebook Twitter Google+