×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2013
Drukāt

Maijā Jelgavā arī šogad notiks “Stādu dienas”

Foto-LETAFoto-LETA

Jelgavā 11.maijā un 12.maijā arī šogad notiks ikgadējais stādaudzētāju pasākums “Stādu dienas”, kurā būs aizliegta politiskā reklāma, informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Kultūra”.

Tāpat kā iepriekš “Stādu dienas 2013” organizēs Jelgavas pilsētas pašvaldība un tās iestāde “Kultūra” sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU).

Saskaņā ar pasākuma nolikumu “Stādu dienas” ar stādaudzētāju gadatirgu un daudzveidīgu kultūras programmu tradicionāli notiks Jelgavas pils parkā un pils pagalmā 11.maijā no plkst.9 līdz plkst.17 un 12.maijā no plkst.9 līdz plkst.15.

Pasākumam jau var pieteikties stādaudzētavas, stādus audzējošās zemnieku saimniecības, individuālie stādaudzētāji un selekcionāri, kā arī dārzu aprīkojuma un dārza inventāra ražotāji un tirgotāji, amatnieki, Latvijā ražotu pārtikas preču un amatniecības izstrādājumu ražotāji, kurus uzaicina piedalīties organizatori.

Pasākuma nolikumā “Kultūra” brīdina, ka iestāde ir tiesīga atļaut vai aizliegt dalību kādam interesentam pēc saviem ieskatiem, izvērtējot tā piemērotību pasākuma tēmai vai iepriekšējās sadarbības pieredzi.

Tāpat šogad komersantiem un citiem svētku dalībniekiem būs aizliegts izmantot savu vietu un reklāmas materiālus politiskajai reklāmai, precīzāk, politisko partiju apvienību, to biedru, personu un citu reklāmai. Par tādu tiks uzskatīta arī slēptā reklāma, ja no reklāmas satura jebkādā veidā būs saprotams, ka tā attiecināma vai saistīta ar kādu politisko partiju, apvienību vai to biedriem, personām.

Kā ziņots, pērn “Stādu dienas 2012” pie Jelgavas pils notika 12.maijā un 13.maijā.

Jau ziņots, ka Jelgavā atsevišķs pasākums no Latvijas Stādu audzētāju biedrības pasākuma “Latvijas Stādu parāde” notiek kopš 2009.gada, pēc tam kad 2008.gadā biedrības un Jelgavas pilsētas pašvaldības konflikta dēļ iepriekš tradicionālo “Latvijas Stādu parādi” nolēma turpmāk rīkot citur.

Paziņojumi par “Stādu parādes” aiziešanu no Jelgavas 2008.gada rudenī atnesa pilsētai skandalozu slavu publiskās viedokļu cīņas dēļ starp pašvaldības sabiedrisko attiecību sektoru, vietējo presi un Stādu audzētāju biedrības valdes locekli Gunti Vītoliņu.

Jelgavas domes dienestu asā reakcija sekoja pēc tam, kad Jelgavas rajona laikrakstā “Zemgales Ziņas” Vītoliņš starp iemesliem, kāpēc “Stādu parāde” pamet Jelgavu, minēja pārmērīgas pašvaldības prasības, kas apgrūtina pasākuma organizēšanu, un vēlmi Stādu audzētāju biedrības pasākumu padarīt par pašvaldības organizētu vietējo pasākumu.

2009.gadā Stādu audzētāju biedrības valde nolēma “Latvijas stādu parādi” rīkot Jaunmoku pils apkārtnē Tukuma novadā, bet Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra “Kultūra” sāka organizēt “Latvijas stādu dienas Jelgavā”.

Ziņots arī, ka nākamnedēļ Stādu dienas notiks arī Siguldā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+