×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Maijas Tabakas krāšņie “Dienvidu dārzi” galerijā “Daugava”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Galerijas “Daugava” izstāžu zālē 10. februārī atklās Maijas Noras Tabakas gleznu izstādi, LA.lv uzzināja galerijā.

Māksliniece dzimusi 1939. gada 5. novembrī Jelgavā, pēc Otrā pasaules kara ģimene pārcēlās dzīvot uz Rīgu. Pēc tēva ierosinājuma Maija Tabaka sāka nodarbības Ausekļa Baušķenieka zīmēšanas pulciņā Rīgas Pionieru pilī. 1957. gadā M. Tabaka iestājās Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā, pēc tam turpināja studijas Glezniecības nodaļā, kuru pabeidza 1969. gadā ar diplomdarbu Jauno mākslinieku grupas portrets pie diplomdarba vadītāja gleznotāja Eduarda Kalniņa. Profesionālajās mākslas izstādēs piedalās no 1970. gada.

Jaunās izstādes nosaukums ir “Dienvidu dārzi”. Šķiet, māksliniece savās jaunākajās gleznās grib kliedēt mītu, ka ziemeļniekiem ir piezemēts fantāzijas lidojums, ka mēs tiecamies iekļauties čaulā, kurā vairāk vai mazāk viņš tiktu pasargāts no ārpasaules ārišķīguma, iespējams pat – uzbāzības.

Maija Tabaka savās jaunajā izstādē pasaka skaidri un atklāti – tas ir malds, mēs esam atvērti visam skaistajam, visam krāsainajam, visam dzīvespriecīgajam, visam fantastiskajam. Tādas ir šīs Maijas Tabakas gleznas: dekoratīvas, krāsu priekā dzirkstošas, iztēles lidojumā pārsteidzošas. Kādā intervijā gleznotāja ir teikusi: neko nedzēšu un neko nepārzīmēju, glezna vai nu ir vai tās nav. Tieši tā ir šīs izstādes burvība: paļāvība fantāzijai, uzdrīkstēšanās gleznot un krāsu kompozīcijās izteikt savas emocijas bez liekulības un pašapmāna.

Izstāde galerijā “Daugava” būs apskatāma no 10. februāra līdz 12. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+