×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

“Māmiņu klubs” uzteic LM piedāvāto atbalstu ģimenēm,bet gaida vēl lielāku pretimnākšanu

LETALETA

Vecāku organizācija “Māmiņu klubs” ir apmierināta par Labklājības ministrijas jauno piedāvājumu, tomēr norāda, ka tā saturs nav tas, par ko bija panākta vienošanās pirms gada, atzina “Māmiņu kluba” vadītāja Sandija Salaka.

 

“Pateicoties vispārējam spiedienam LM beidzot ir gatava kaut ko arī mainīt atbalsta sistēmā ģimenēm, tomēr ļoti žēl, ka šie jautājumu nav plašāk izdiskutēti ar sabiedrību, bet gan pasniegti kā ātri risinājumi,” viņa norādīja.

Salaka norādīja, ka “Māmiņu klubam”, kā vecāku organizācijai ir absolūti vienalga – kurš politiskais spēks panāk atbalstu dzimstības palielināšanai un vecāku stāvokļa uzlabošanai, tomēr atzina, ka LM piedāvātais risinājums kopumā vērtējams pozitīvi.

“Ja demogrāfijas ultimāta ietvaros pabalsts ģimenēm tika prasīts 140 latu apmērā, tad LM piedāvā māmiņām maksāt 120 latus. Tas nav sliktākais piedāvājums, jo, kā noprotams tad papildus ieekonomētie līdzekļi tiks veltīti vientuļo vecāku atbalstam,” teica Salaka.

Vienlaikus viņa pauda nožēlu, ka strādājošie vecāki varēs saņemt tikai 100 latus. “Tā būtībā ir aukļu nauda, jo jau šobrīd ir skaidrs, ka izvēloties strādāt, šis pabalsts būs jāsamaksā auklēm, kuras vecāku prombūtnē pieskatīs bērnus,” viņa teica.

Salaka pauda cerību, ka nākamā gada budžeta pieņemšanas gaitā lielākas valsts atbalsts ģimenēm tomēr rezultēsies nākamā gada budžetā. “Vienlaikus ir žēl, ka LM par šiem jautājumiem ir teju pārstājusi sarunāties ar nevalstiskajām organizācijām,” viņa piebilda.

Jau ziņots, ka, Viņķele, komentējot koalīcijā esošās NA priekšlikumus nākamā gada budžetam, kas tiek saukts arī par demogrāfijas ultimātu, norādījusi, ka LM piedāvājums jaunajām ģimenēm ir taisnīgāks nekā NA iniciatīvas.

Viņķele ir pārliecināta, ka LM īstenotā politika būs lielāks atbalsts ģimenēm ar mazākiem ienākumiem, bet NA piedāvājums pagarināt vecāku pabalstu līdz bērna pusotra gada vecumam visvairāk ietekmētu tieši turīgāko ģimeņu ienākumus, turklāt, lai to īstenotu, valstij būs jāceļ sociālā nodokļa likme.

Tikmēr LM visām jaunajām māmiņām pēc bērna gada vecuma sasniegšanas piedāvā turpināt saņemt minimālo bērna kopšanas pabalstu 120 latu apmērā, kā arī māmiņām vai tētiem, kas dodas strādāt, mācīties vai ir reģistrējušās Nodarbinātības valsts aģentūrā, piešķirs pabalstu 100 latu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+