×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

“Mans tēvs baņķieris” sasniedzis apmeklējuma rekordu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Mans tēvs baņķieris"

Režisores Ievas Ozoliņas veidotā filma “Mans tēvs baņķieris” kinoteātrī “Splendid Palace” divu nedēļu laikā sasniegusi apmeklējuma rekordu, kļūstot par visvairāk skatīto latviešu dokumentālo kino pēdējo gadu laikā, aģentūrai BNS pavēstīja “Rīgas namu” sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Pētersone.

Viņa pastāstīja, ka parasti dokumentālās filmas kinoteātrī apmeklē līdz 100 cilvēkiem, taču šīs filmas seansos zālē ir 300-400 cilvēku, kas ir rekords. Iepriekš kinoteātrī šāda situācija bijusi ar Ivara Selecka un Tālivalža Margēviča filmu ciklu par “Šķērsielu”.

Filma tapusi filmu studijā “Mistrus Media”. Tās producente Madara Kalniņa aģentūrai BNS sacīja, ka filmas pirmizrādes seanss kinoteātrī “Splendid Palace” bijis izpārdots, arī seanss šonedēļ, kurā bija iespēja tikties ar filmas režisori, bijis gandrīz pilnībā izpārdots.

Kalniņa teica, ka arī citviet Latvijā filma “Mans tēvs baņķieris” ir ļoti iecienīta.

“Apmeklējums ir netipisks, faktiski pilnas zāles” gan Ventspilī, gan Cēsīs un citviet reģionos, atzina Kalniņa. Arī tikšanās ar filmas režisori Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē bijusi ļoti labi apmeklēta.

Viņa arī uzsvēra, ka publika ir atsaucīga, tikšanās reizēs izskan daudz jautājumu, kas parasti ir netipiski Latvijas auditorijās.

Uz patiesiem notikumiem balstītā kinostāsta pirmizrāde notika 4. maijā “Splendid Palace”.

Filma ir autobiogrāfisks dokumentāls detektīvstāsts, kurā režisore seko notikumiem 20.gadsimta 90. gados, kad viņas tēvs – bankrotējušas bankas prezidents – pazūd bez vēsts. Tēvs ir Interpola meklēšanā jau sešpadsmit gadu. Tad no Interpola pienāk ziņa, ka kāds vīrietis ar meklējamā vīrieša personas datiem ir pieteicies Malaizijas psihiatriskajā klīnikā. Filma par cilvēku, kurš pazaudē sevi pārmaiņu laikā.

Dokumentālās filmas operators ir Aleksandrs Grebņevs, montāžas režisore – Linda Olte, komponists – Martiness Gonsaless, skaņu režisors – Jānis Zaneribs, izpildproducente – Madara Kalniņa, producents – Gints Grūbe.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+