“Mans tēvs baņķieris”
“Mans tēvs baņķieris”
Publicitātes foto

“Mans tēvs baņķieris” sasniedzis apmeklējuma rekordu 0

Režisores Ievas Ozoliņas veidotā filma “Mans tēvs baņķieris” kinoteātrī “Splendid Palace” divu nedēļu laikā sasniegusi apmeklējuma rekordu, kļūstot par visvairāk skatīto latviešu dokumentālo kino pēdējo gadu laikā, aģentūrai BNS pavēstīja “Rīgas namu” sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Pētersone.

Reklāma
Reklāma
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
TV24
Ar ko Lukašenko uzjautrinājis Slaidiņu: “Tur veči stūma ezi ārā ar visām adatām!” 12
Ar vienu roku dod, ar otru ņem – G7 dienaskārtībā vairs nav Krievijas aktīvu konfiskācija. Ir tikai bailes?
Lasīt citas ziņas

Viņa pastāstīja, ka parasti dokumentālās filmas kinoteātrī apmeklē līdz 100 cilvēkiem, taču šīs filmas seansos zālē ir 300-400 cilvēku, kas ir rekords. Iepriekš kinoteātrī šāda situācija bijusi ar Ivara Selecka un Tālivalža Margēviča filmu ciklu par “Šķērsielu”.

Filma tapusi filmu studijā “Mistrus Media”. Tās producente Madara Kalniņa aģentūrai BNS sacīja, ka filmas pirmizrādes seanss kinoteātrī “Splendid Palace” bijis izpārdots, arī seanss šonedēļ, kurā bija iespēja tikties ar filmas režisori, bijis gandrīz pilnībā izpārdots.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kalniņa teica, ka arī citviet Latvijā filma “Mans tēvs baņķieris” ir ļoti iecienīta.

“Apmeklējums ir netipisks, faktiski pilnas zāles” gan Ventspilī, gan Cēsīs un citviet reģionos, atzina Kalniņa. Arī tikšanās ar filmas režisori Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē bijusi ļoti labi apmeklēta.

Viņa arī uzsvēra, ka publika ir atsaucīga, tikšanās reizēs izskan daudz jautājumu, kas parasti ir netipiski Latvijas auditorijās.

Uz patiesiem notikumiem balstītā kinostāsta pirmizrāde notika 4. maijā “Splendid Palace”.

Filma ir autobiogrāfisks dokumentāls detektīvstāsts, kurā režisore seko notikumiem 20.gadsimta 90. gados, kad viņas tēvs – bankrotējušas bankas prezidents – pazūd bez vēsts. Tēvs ir Interpola meklēšanā jau sešpadsmit gadu. Tad no Interpola pienāk ziņa, ka kāds vīrietis ar meklējamā vīrieša personas datiem ir pieteicies Malaizijas psihiatriskajā klīnikā. Filma par cilvēku, kurš pazaudē sevi pārmaiņu laikā.

Dokumentālās filmas operators ir Aleksandrs Grebņevs, montāžas režisore – Linda Olte, komponists – Martiness Gonsaless, skaņu režisors – Jānis Zaneribs, izpildproducente – Madara Kalniņa, producents – Gints Grūbe.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.