Foto – Juris Kalniņš

Māris Verpakovskis – 14 gadi Latvijas izlasē 0

Latvijas futbolisti pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlē Pīrejā ar 0:1 zaudēja Grieķijas izlasei, atkal atkāpjoties uz piekto vietu G grupā.
 Māris Verpakovskis ir tikai septītais futbolists, kura Latvijas izlasē aizvadīto spēļu skaits rakstāms ar trim cipariem.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
Mūrniece: “Notiek psiholoģiskās operācijas pret mūsu iedzīvotājiem. Tiek mēģināts manipulēt un radīt nedrošības sajūtu”
“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē

Māris Verpakovskis savu pirmo spēli Latvijas izlasē aizvadīja 1999. gada 9. jūnijā Atēnās pret grieķiem un daudziem par pārsteigumu 25. minūtē guva vārtus, izvirzot savu komandu vadībā ar 1:0, kas tai ļāva mājup doties ar uzvaru (2:1). Turpmākajos 98 izlases mačos viņš iesita vēl 28 vārtus, bet simtajā spēlē 2013. gada 10. septembrī atkal viesos pret Grieķijas izlasi tukšā palika gan pats, gan visa komanda (0:1). Tomēr nav vērts plēst matus, jo Latvija FIFA rangā patlaban ieņem tikai 119. vietu, grieķi – vienpadsmito, turklāt minimālo uzvaru guva savā laukumā. Tā varēja būt krietni iespaidīgāka, taču viesu vārtos teicami darbojās Aleksandrs Koļiņko, kura uzaicināšana izlasē pēc trīs gadu pārtraukuma ir viens no mūsējo jaunā galvenā trenera Mariana Pahara pirmajiem labajiem darbiem. Verpakovska debijas spēlē pirms 14 gadiem Pahars bija viņa partneris uzbrukumā un gan jau ne bez nolūka Māri paturēja rezervē piektdien Rīgā pret lietuviešiem, lai simto maču viņš aizvadītu turpat, kur pirmo.

Māris Verpakovskis: “Pīrejā varējām spēlēt arī drosmīgāk, jo dažbrīd “iesēdāmies” laukumā pārāk dziļi. Man pašam pirmajā puslaikā gadījās labs vārtu gūšanas moments, taču to sabojāja pirmais pieskāriens. Tomēr 0:1 Grieķijā nav slikts rezultāts, tas ir taisnīgs. Ja godīgi, man ir sajūta, ka varam spēlēt vēl labāk. Komandai jāatbrīvojas no zaudētāju psiholoģijas, jātic saviem spēkiem.”

Latvijas izlasei Pīrejā nācās iztikt bez diskvalificētajiem Artjoma Rudņeva un Valērija Šabalas. G grupas turnīra tabulā mūsējos atkal apsteidza lietuvieši pēc uzvaras Marijampolē pret Lihtenšteinas futbolistiem (2:0), bet grieķiem pirmo vietu neatdeva Bosnijas un Hercegovinas izlase, Žilinā pieveicot laukuma saimniekus slovākus (2:1).

FUTBOLS

PASAULES ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJA, G GRUPA

* Grieķija – Latvija 1:0 (0:0), Salpingidis (58. min).

Latvija: Koļiņko, Maksimenko, Bulvītis, Laizāns, Gabovs, Cauņa, Verpakovskis (Rakels, 79. min), Gorkšs, Rugins, Lazdiņš (Sineļņikovs, 61.), Zjuzins (Karašausks, 68.).

* Lietuva – Lihtenšteina 2:0 (2:0), Matulevičs (18.), Kijansks (40.).

* Slovākija – Bosnija un Hercegovina 1:2 (1:0), Hamsiks (42.); Bicakčičs (70.), Hajrovičs (78.).

Turnīrā: 1. Bosnija un Hercegovina 19 (6-1-1, 25:5), 2. Grieķija 19 (6-1-1, 9:4), 3. Slovākija 12 (3-3-2, 9:7), 4. Lietuva 8 (2-2-4, 7:10), 5. Latvija 7 (2-1-5, 8:16), 6. Lihtenšteina 2 (0-2-6, 3:19).

Atlikušās spēles: 11. oktobrī Lietuva – Latvija, Grieķija – Slovākija, Bosnija un Hercegovina – Lihtenšteina, 15. oktobrī Latvija – Slovākija, Grieķija – Lihtenšteina, Lietuva – Bosnija un Hercegovina.