×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Marta Selecka un Gustavs Terzens jaunā raidījumā meklēs Dzintara pusi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 26. janvāra svētdienās pulksten 17.30 LTV1 demonstrēs jaunu „VFS Films” un nodibinājuma „Rīga 2014” raidījumu, kurā Latvijā zināmie Ziemeļvalstu apceļotāji Gustavs Terzens un Marta Selecka kliedēs priekšstatu par dzintaru kā arhaisku kultūrvēsturisku reliktu un veidos moderno dzintara identitātes tēlu. Jauno projektu veidojis raidījumu „TE!”, „Ziemeļu puse”, „Ēst ir tavā dabā” režisors, dokumentālo un īsfilmu autors Uģis Olte.

Izrādās, dzintars var būt vērtīgāks par zeltu, mūsdienās kļūstot neaizvietojams daudzās jomās. Iespējams, Baltijas jūras austrumu piekrastes civilizācijas pats stūrakmens ir gatavots no tīra sukcinīta. Un galvenais – dzintars joprojām ir ideāls mainīšanās simbols, šoreiz pieredzes un kultūras jomās. „Dzintara puses” ekspedīcijas ceļi no ziemeļiem uz dienvidiem vedīs cauri Latvijai, Lietuvai, Krievijai, Polijai, Vācijai, Šveicei, Čehijai, Austrijai, Ungārijai, Slovēnijai, Itālijai līdz pat Indijai.

„Senos laikos tirgošanās bija teju vienīgā pieredzes apmaiņas iespēja, tādēļ tirdzniecība Dzintara ceļā bija viens no pieredzes uzkrāšanas un bagātināšanās veidiem. Izmantojot šo pašu principu, veidojām arī jauno 12 sēriju raidījumu ciklu – ceļojām ar dzintaru kā ieganstu jaunu ideju uzrāšanai,” skaidro raidījuma „Dzintara puse” režisors un idejas autors Uģis Olte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+