×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Mazāk kurināmā, vairāk komforta! Ieteikumi siltam mājoklim aukstā laikā (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Katra mājsaimniecība, kas individuālajai apkurei izmanto gāzi, šķidro vai cieto kurināmo, ik gadu tērē iespaidīgas summas siltumenerģijas ražošanai. Daudzos gadījumos arī pārmaksā galvenokārt savas nezināšanas dēļ. Ieguldot papildu līdzekļus vai pievēršot apkurei mazliet vairāk uzmanības, var būtiski palielināt sistēmas efektivitāti, gūstot arī vērā ņemamu ekonomisko efektu. Kā samazināt apkures rēķinus, nezaudējot ne grāda siltuma un pat paaugstinot komforta līmeni?

Aprīkojiet apkures iekārtu ar temperatūras regulatoru un izmantojiet automātikas iespējas.

Ja novecojušu apkures katlu ekspluatē visu gadu nemainīgi augstā temperatūrā, strauji pieaug virsmas siltuma zudumi un iekārtas lietderības koeficients no maksimālajiem 100–110% samazinās līdz pat 60%.

Pašlaik jebkuru apkures katlu iespējams aprīkot ar temperatūras regulatoru, kas liek iekārtai ieslēgties un izslēgties pēc nepieciešamības, proti, nodrošināt telpās noteiktu temperatūru, un sistēma nekad netiek pārkarsēta. Praksē ļoti bieži regulatorus vai papildu automātiku ierīko, bet ikdienā neizmanto. Apgūt to lietošanu nav sarežģītāk, kā iepazīt mobilā telefona funkcijas. Instrukcijas var atrast ražotāju mājaslapās internetā, turklāt vienmēr var konsultēties ar speciālistu, kas veic iekārtas tehnisko servisu. Regulatora izmantošana mājsaimniecībā ļauj ietaupīt vidēji līdz 150 eiro gadā. Aptuveni tik daudz izmaksā ierīces iegāde un uzstādīšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jaa tas viss ir iespējams un jau zināms,par skaitītājiem,bet ko darīt kad ir malkas apkure.visi runā par elektonikas precēm,bet dabīgajam kuriāmajam taupības režīmu ,kā uzstādīt?

Draugiem Facebook Twitter Google+