×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
19. jūnijs, 2018
Drukāt

Mērena panika partijā: noplūdis “Saskaņas” “ēnu kabineta” sastāvs (15)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaFoto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Partija “Saskaņa” savus ministru kandidātus plānojusi nosaukt ceturtdien, bet uzvārdu saraksts jau klejo internetā.

“Saskaņa” pirmdien oficiāli apstiprināja, ka partijas premjera kandidāts un saraksta pirmais numurs Rīgas vēlēšanu apgabalā būs kādreizējais Reformu partijas pārstāvis Vjačelsavs Dombrovskis, kurš savulaik bijis ekonomikas un izglītības ministru amatos. Piedāvāto ministru sarakstu jeb, kā to dažreiz dēvē, “ēnu kabinetu” “Saskaņa” solījusi nosaukt ceturtdien, tomēr jau tagad tas tiek apspriests interneta soctīklos.

Sarakstā atrodami vairāki “Saskaņas” Saeimas deputāti – labklājības ministra amata kandidāts Andrejs Klementjevs, ekonomikas ministrs – Ivars Zariņš, zemkopības ministrs – Jānis Tutins, labklājības ministrs – Andrejs Klementjevs. Savukārt Satiksmes ministra amats piedāvāts nesen “Vienotības” frakciju pametušajam deputātam Anrijam Matīsam, bet Aizsardzības ministrijas vadīšana – atvaļinātajam NBS pulkvedim Raimondam Rublovskim, kurš iepriekš vēlēšanās neveiksmīgi kandidējis no “Saskaņas” saraksta.

Taču interesantākie ir ministru kandidāti, ko “Saskaņa” piesaistījusi “no malas”. Pēc šā saraksta ārlietu ministra amatu varētu ieņemt Rīgas mēra Ušakova padomniece jautājumos par sadarbību ar Krieviju Iveta Sers, bet izglītības ministra amats piedāvāts Ušakova padomniecei izglītības jautājumos Evijai Papulei. Finanšu ministre varētu būt juriste un kādreizējā Finanšu policijas pārvaldes direktora vietniece Ļubova Švecova, iekšlietu ministrs – kādreizējais Robežsardzes ģenerālis Ivars Zālītis, veselības ministrs – Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops, tieslietu ministrs – Guntars Grīnvalds, kurš 2006. gadā Aigara Kalvīša valdībā jau ieņēmis šo amatu (toreiz kā Latvijas Pirmās partijas pārstāvis). Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadība piedāvāta Daugavpils pilsētas izpilddirektorei Ingai Goldbergai.

Informācijas noplūšana “Saskaņas” iekšienē esot izraisījusi mērenu paniku. Partijas līderis Nils Ušakovs, lūgts komentēt šo sarakstu, tikai klusēja, savukārt citi partijas pārstāvji mēģināja iestāstīt, ka tas esot “vecs saraksts” vai “viena cilvēka domas”. Tomēr vairāki no sarakstā minētajiem ministru amatu kandidātiem apstiprināja, ka saņēmuši šādu piedāvājumu.

“Šīs jau būs trešās vēlēšanas, kad no tās vai citas partijas saņemu piedāvājumu vadīt veselības ministriju. Šoreiz aicināja “Saskaņa” un es piekritu. Esmu gandarīts, ka manas zināšanās kādam šķiet noderīgas. Partijā gan neesmu iestājies,” teica U. Līkops. Arī I. Goldberga apstiprināja, ka piekritusi piedāvājumam vadīt VARAM. Matīss atzina, ka viņam bijusi saruna ar “Saskaņas” pārstāvjiem par Satiksmes ministrijas vadīšanu, bet viņš vēl neesot pieņēmis gala lēmumu. Ušakovs savā “Facebook” profilā pats paziņoja, ka aicināšot partijas valdi atbalstīt E. Papuli izglītības ministres amatam. Vienīgi Sers apgalvoja, ka par savas kandidatūras virzīšanu ārlietu ministres amatam neko neesot dzirdējusi.

“Ja šis saraksts atbilst patiesībai, tad tas liecina par zināmu izmisumu no “Saskaņas” puses. Pat lielākā un populārākā Latvijas partija nespēj nokomplektēt pārliecinošu komandu no savām rindām. Tā ir slikta ziņa gan partijai, gan Latvijas politikai kopumā. Turklāt arī no ārpuses piesaistītie cilvēki nav nekādi lokomotīves vai zvaigznes, bet gan dažāda ranga “bijušie” – bijusī premjera padomniece, bijusī IZM valsts sekretāra vietniece un tamlīdzīgi. Proti, te salasīti cilvēki, kam karjeras augstākais punkts jau aiz muguras un nav īpašas izvēles iespējas. Turklāt dažiem no viņiem pagātnē ir smagas reputācijas problēmas – neaizmirsīsim Līkopa darbošanos Sabiedrības veselības aģentūrā. Daļēji šis izskatās arī pēc mēģinājuma atšķaidīt savas rindas ar latviskiem uzvārdiem, lai pievilinātu latviešu vēlētājus,” iespējamo “Saskaņas” “ēnu kabineta” sastāvu vērtēja politologs Jānis Ikstens.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Cik daudz to kang-u ir starp latviešiem ! Tas ir vājprāts ! Kad tikai tiktu pie siles ! Nav svarīgi kurā frontes pusē ! Galvenais ir money, money ……. ! Tikai atcerieties kunguriņi vienu patiesību no vēstures : kad uzvara gūta , uzvarētājs visus pārbēdzējus ir nogalinājis, jo labi saprot – “ja jau spēja savējos nodot, tad mūs nodos pie pirmās izdevības vai vajadzības.”

 3. Saskaņai noplūde,viens trakums.Spriežot pēc latviskiem uzvardiem saskanai pavēle no sāniem tupus vai rāpus bet saeimā jātiek.Ja tie uzvārdi atbilst patiesībai,tad kangaru mums netrukst.

 4. Mūs valdoša “KOMANDA” neatzists, tātad jāiet partijā, kurai ir reitingi un noteikti mēs tiksim ievēlēti. Tāda ir atklāsme, , divdomīga – vai šie cilvēki pa kluso ir stučījuši SASKAŅAI vai iet tajā, ka bijuši izstumti, neatzīti. Kaut ar velnu kopā, lai tikai mani atzītu kā personību, ievērotu, tāda ir cilvēka daba. Te nevainojiet koloborācijā. Uz Saskaņu jau pārgāju\ši daudzi latvisko partiju noniecinātie vcai nozeminātie, izstumtie. Lasi Pietiek.com publicēto Saskaņas partijas, viltussociāldemokrātu sarakstu un tur visi pārbēdzēji uz Saska\ņu ir redzami.

  Laimīgu valdības satādīšanau un varas parņemšanu – Saskaņa un laimīgu Putina uzvaru Latvijā!?

 5. Nu beidzot viens jautrs priekšvēlēšanu rakstiņš!! Īpaši jautri izskatās Ušakova padomnieces par ministrēm. Laikam jau saskaņiešiem izskatās, ka minētās dāmas Rīgā visu ir paveikušas absolūti teicami? Un citi ministru kandidāti, no kuriem lielākā daļa l;īdz šim nav dzirdēta pat ar vienu vienīgu sakarīgu izteikumu?

 6. Kluži kā Kirhenšteina laikā Atbildēt

  Sagatavojot jauno iekārtu. Saraksts ar visādiem skaistiem vārdiem. Un vińi visi prot latviski! Kā par tādiem nebalsot?

 7. Piekrītu vārdiem par Rubiku, viņš savu nostāju nemaina kā netīras zeķes, godīgs pret sevi un citiem.

 8. “Rīgas mēra Ušakova padomniece jautājumos par sadarbību ar Krieviju Iveta Sers, bet izglītības ministra amats piedāvāts Ušakova padomniecei izglītības jautājumos Evijai Papulei. Finanšu ministre varētu būt juriste un kādreizējā Finanšu policijas pārvaldes direktora vietniece Ļubova Švecova, iekšlietu ministrs – kādreizējais Robežsardzes ģenerālis Ivars Zālītis”

  Ar šādiem kandidātiem Saskaņa var pievilināt tikai tos latviešus, kuri nespēj domāt pāris soļus uz priekšu.
  Viena pati Iveta Sers ko vērta ceļā uz Krievijas ietekmes stiprināšanu, tukšais pļāpa Zariņš. r

 9. Drīzāk nēsāšu ubaga tarbu,bet par šo ķīseli nebalsošu.

 10. Cik daudz mēslu starp latviešiem! Tomēr vēlēšanās krievi svītro ārā latviskos uzvādus.Vai tas tos kangarus nebaida,ka paliks pie sasistas siles?Vai tiešām vienīgais kārtīgais cilvēks ir Rubiks,kurš nelēkā kā blusa.Par to viņu var cienīt,kaut nekad neesmu starp viņa atbalstītājiem

 11. Jautri par NBS pulkvedi un Robežsardzes ģenerāli. Tāda nu mums ir tā valsts aizsardzība haha

Draugiem Facebook Twitter Google+