Pasaulē
Eiropa

Merkele un Zēhofers atrisina nesaskaņas: panākta vienošanās imigrācijas jautājumos0


Vācijas kanclere Angela Merkele, 03.07.2018.
Vācijas kanclere Angela Merkele, 03.07.2018.
Foto – LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele krīzes sarunās pirmdienas vakarā panākusi vienošanos imigrācijas jautājumos ar iekšlietu ministru Horstu Zēhoferu, atrisinot nesaskaņas, kas apdraudēja valdības pastāvēšanu.

“Mēs esam panākuši vienošanos pēc ļoti saspringtām sarunām,” žurnālistiem teica Zēhofers, piebilstot, ka viņš paliks iekšlietu ministra amatā.

Merkele sacīja, ka panākts “labs kompromiss (..) pēc sarežģītas cīņas”.

Sarunās kā vidutājs piedalījās Bundestāga spīkers Volfgangs Šeible.

Uz krīzes sarunām bija ieradušās kancleres vadītās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) un tās Bavārijas māsaspartijas – Kristīgi sociālās savienības (CSU) – augstākās amatpersonas.

Tūlīt pēc vienošanās panākšanas sākās CDU, CSU un trešās valdošās koalīcijas partneres – Sociāldemokrātiskās partijas (SPD) pārstāvju tikšanās, jo šī vienošanās jāakceptē arī sociāldemokrātiem.

Vienošanās paredz, ka Vācijas teritorijā pie Austrijas robežas tiks izveidoti tranzīta centri, kas dos iespēju nosūtīt atpakaļ tos patvēruma meklētājus, kuri patvēruma pieprasījumu jau ir iesnieguši citā Eiropas Savienības (ES) valstī.

Imigranti nevis tiks atraidīti uz robežas, bet uzturēsies šajos centros, kamēr tiks izskatītas viņu lietas. Tie imigranti, kuri neatbildīs kritērijiem, lai viņus ielaistu Vācijā, tiks nosūtīti atpakaļ uz to ES valsti, kur viņi iesnieguši patvēruma pieprasījumu, ja šī valsts tam piekritīs, vai arī uz Austriju. Tomēr ar Austriju vēl jāpanāk vienošanās par šo imigrantu atpakaļuzņemšanu.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka Zēhofers, kurš vada CSU, svētdien draudēja atkāpties no amata, ja Merkele nepiekāptos abu politiķu konfliktā par imigrācijas politiku.

Starp Merkeli un Zēhoferu bija radušās asas domstarpības par imigrācijas politiku, un par galveno jautājumu šajā konfliktā bija kļuvusi ministra iecere jau uz Vācijas robežas atraidīt tos patvēruma meklētājus, kas iepriekš reģistrēti kādā citā ES dalībvalstī.

LA.lv