×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Mīlestība neprāta laikā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Amerikāņu vokālists Hosē Džeimss ir mūziķis, kurš tiek dēvēts par džeza izpildītāju hiphopa paaudzei, viņa daiļrade apvieno džezu, soulmūziku, elektroniskās deju mūzikas stilu, repu, rokmūziku un tā dēvēto runātā vārda stilistiku, veidojot pašam savu, unikālu skanējumu. Baudīt viņa talantu varēs arī 29. aprīlī Rīgā, kur pavasara koncertsērijā Rīgas Kongresu namā to piedāvā festivāls “Rīgas ritmi”.

Mineapolisā (ASV) dzimušo un augušo Hosē Džeimsu jau kopš bērnības aizrāvusi vokālā māksla. Nonākot Ņujorkā un uzsākot studijas Džeza un mūsdienu mūzikas jaunajā skolā, jaunajam talantam pavēries jauns skats uz mūzikas apvāršņiem. Džeimsa vokālais talants varēja izpausties dažādos viņu interesējošos žanros, taču viņš neizvēlējās vienu no tiem, bet saplūdināja vairākus un radīja savējo – svaigu un modernu stilu.

Mūziķis atzīst, ka nekad nav centies apzināti iekļauties kādā konkrētā žanrā, un viņa daiļradē vienmēr vadošā bijusi interese tieši par mūzikas daudzpusīgumu. Piemēram, albumā “While You Were Sleeping” dzirdamas atsauces gan uz alternatīvo rokmūziku, ko Hosē klausījies agrīnā jaunībā (“Radiohead”, “Nirvana”), gan arī uz ritma un blūza stilu, džezu un pat savā unikālajā stilistikā muzicējošo divdesmitgadnieku paaudzes dziesminieku Frenku Oušenu un Džeimsu Bleiku.

Džeimsa debijas albums “The Dreamer” nāca klajā 2008. gadā un izpelnījās pozitīvas atsauksmes, pateicoties tā žanriskajam daudzpusīgumam. Ieraksts ierindojās arī prestižā izdevuma “Jazz Times” gada ierakstu topā, ieņemot 21. vietu. Pēcāk iznākuši vēl pieci studijas ieraksti un notikušas neaizmirstamas uzstāšanās festivālos visā pasaulē, starp tām arī “North Sea Jazz Festival”, “Victoria Jazz Festival”, “Billboard Live”. 2012. gadā Hosē Džeimss noslēdza līgumu ar leģendāro džeza izdevniecību “Blue Note”.

Rīgā mūziķis uzstāsies pirmoreiz. Šobrīd Hosē savā pasaules turnejā prezentē jaunāko muzikālo materiālu, kas kļūs par mākslinieka ceturto studijas albumu, kas izlaists slavenās “Blue Note” izdevniecības paspārnē – albumu, kas 2017. gada sākumā tiks izdots ar nosaukumu “Love in a Time of Madness” (“Mīlestība neprāta laikā”). Šo skaņdarbu iedvesma nāk no šī brīža sarežģītās politiskās un sociālekonomiskās situācijas pasaulē, kad blakus nemieriem un protestiem, kā arī nevienlīdzībai pastāv zibenīga digitālā komunikācija un reakcija, kas liek cilvēkam aizdomāties par dzīvības un mīlestības vērtību. Pats Hosē saka, ka, prezentējot jaunu muzikālo materiālu klausītājiem, viņš redz to patiesās domas, tādējādi pēcāk iekļaujot albumā tikai dziesmas, kas aizkustina klausītāju.

Radīt albumu Hosē palīdz starptautiska komponistu, mūziķu un producentu komanda, turpinot izkopt un veidot pavisam jaunu, nebijušu skanējumu, laužot žanru robežas un paplašinot to apvāršņus. Pats Hosē saka: “Šis albums atspoguļos visu, kas man ir mīļš mūzikā – manas džeza saknes, kas vēlāk pārauga cieņā pret hiphopa, funk un R&B stiliem.”

“Apmeklējiet Hosē Džeimsa koncertus jau tagad, jo tādi kā viņš ir retums mūzikas pasaulē – mākslinieks, kura talants attīstās gaismas ātrumā!” Ar šiem izdevuma “NPR All Things Considered” vārdiem var aicināt uz jaunā censoņa koncertu.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 29. IV 19.00 Rīgas Kongresu namā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 30

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+