Kultūra
Teātris un kino

Miris Krievijas kino skaistākais aktieris Oļegs Vidovs 16

Ekrānšāviņi no youtube.com

ASV 73 gadu vecumā mūžībā aizgājis pazīstamais krievu aktieris un režisors Oļegs Vidovs, kuru skatītāji atceras no kinofilmām “Jātnieks bez galvas”, “Parastais brīnums”, “Fortūnas džentlmeņi” un citām, raksta Krievijas prese.

Oļegs Vidovs dzimis 1943. gada 11. jūnijā Piemaskavā, Vidnojes pilsētā. Bērnībā dzīvojis ne tikai PSRS, bet arī Mongolijā un Vācijā, pirmoreiz filmējies 17 gadu vecumā kinolentē “Mans draugs Koļka”. Iestājies VGIKā, jau 19 gadu vecumā paņemts par galvenās lomas tēlotāju Erasta Garina filmā “Parastais brīnums”, bet pēc augstskolas beigām uzaicināts filmēties prinča Hagbarda lomā Dānijas, Zviedrijas un Islandes kopražojuma filmā, kas Skandināvijā ieguva kulta kino statusu, “Sarkanā mantija”.

Kļuva pazīstams kā cēlsirdīgu un skaistu varoņu atveidotājs, kļuvis par meiteņu elku pēc Morisa Džeralda lomas Tomasa Maina Rīda romāna “Jātnieks bez galvas” ekranizējuma nonākšanas uz ekrāniem, salīdzināts ar Robertu Redfordu.

Daudz filmējies kopražojuma filmās ar Dienvidslāviju, 1970. gadā atveidoja Tomlinsonu Sergeja Bondarčuka filmā “Vaterlo”, bet gadu vēlāk – vecāko leitnantu Slavinu slavenajā kinokomēdijā “Fortūnas džentlmeņi”.

20. gadsimta 80. gadu sākumā pārcēlās vispirms uz Dienvidslāviju, kur filmējies vairākās kinolentēs un TV seriālos, pēc pāris gadiem pārcēlies uz Austriju, tad – Itāliju, un 1985. gada septembrī devies uz ASV.

Pirmie gadi ASV bijuši grūti, Vidovs pat strādāja celtniecībā, saņemot pāris dolārus stundā. Pēc apprecēšanās ar žurnālisti Džoanu Borstenu abi kopīgi nodibināja “Films by Jove”, kura vairākus gadus nodarbojās ar “Sojuzmuļtfiļm” animācijas filmu izplatīšanu aiz bijušās PSRS robežām, atjaunojot tās, ieskaņojot ar pazīstamiem ASV un Eiropas aktieriem un iesaistot to reklāmas kampaņā Rīgā dzimušo baletdejotāju Mihailu Barišņikovu. Ar kopēju saukli “Mihails Barišņikovs. Manas bērnības stāsts” filmas labprāt noskatījās baletdejotāja cienītāji visā pasaulē.

90 gados Vidovs režisēja pāris filmas, tostarp veltītas 1991. gada notikumiem Krievijā.

Miris no onkoloģiskas slimības izraisītām komplikācijām.


LA.lv