×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

Mobilie operatori ceļ cenas (21)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis atteicies no "skaitāmpanta" par lētākajiem mobilajiem sakariem un par lielāku cenu piedāvā arvien plašāku mobilā interneta pakalpojumu klāstu un apjomus.

Eiropā vislētākajiem mobilo operatoru pakalpojumu laikiem pienākušas beigas. “Latvijas Mobilais telefons” pārstājis tarificēt sarunas un īsziņas uz un no Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, par to prasot papildu teju trīs eiro pie esošajiem rēķiniem, “Bite” tarifu plānos iekļāvusi fiksētu interneta apjomu, kuru ārvalstīs var lietot bez papildu maksas, mainot visus tarifu plānus, bet “Tele2” savu uznācienu vēl plāno, kaut vasarā cenas paaugstināja.

Skaidrs ir tas, ka veikt izmaiņas tarifu plānos piespiedis viens no Latvijas lielākajiem nesenās prezidentūras panākumiem – regula, kas no nākamā gada 15. jūnija paredz visā Eiropas Savienībā atcelt viesabonēšanas maksu. Neapmierinātību radījis fakts, ka pielāgošanās regulai notiek jau šobrīd, nevis 15. jūnijā, vairāk nekā pusgadu agrāk izlīdzinot cenas ar citu Eiropas valstu operatoriem, tādējādi sadārdzinot pakalpojumu mums.

 

Latvieši – gan runātīgi, gan internetu mīloši

LMT viceprezidents mārketinga un biznesa jautājumos Ingmārs Pūķis viennozīmīgu atbildi, kāpēc viesabonēšana atcelta jau tagad, tā arī nesniedza. “Nolēmām, ka nav ko kavēties – labāk ieviest agrāk, nevis vēlāk, jo pakalpojums jau tagad ir izdevīgs vairumam LMT klientu, un tas būs jāievieš jebkurā gadījumā. Turklāt tuvojas gada nogales svētki, kad būs lieliska iespēja gan ceļotājiem, gan arī mājās svinētājiem bez maksas apsveikt radus, draugus un paziņas Eiropā,” sacīja I. Pūķis, uzsverot, ka regulas dēļ pie iepriekšējiem tarifiem palikt nevarētu jebkurā gadījumā. “Finansiāli tas būtu neizpildāmi. Bija divas iespējas – uzlikt ļoti dārgus tarifu plānus tikai tiem, kas brauc uz ārzemēm, pilnībā atslēdzot viesabonēšanu visiem pārējiem, vai iet soli tālāk un izstrādāt visiem vienādu piedāvājumu,” sacīja I. Pūķis.

Turklāt latvieši esot naskākie runātāji ar ārzemēs dzīvojošajiem radiniekiem un draugiem Eiropā. “Latvija ir starp TOP3 runātīgākajām valstīm pasaulē. Latvietis mūsu tīklā vidēji norunā apmēram 400 minūtes mēnesī. Turklāt tikpat lielos daudzumos arī saņem zvanus. Līdz ar to tās ir apmēram 800 minūtes mēnesī, kurās sarunas notiek par paaugstinātu cenu. Līdzīgi rādītāji ir vēl tikai ASV un Ķīnā,” norāda I. Pūķis, kurš atklāja, ka ārpus Latvijas katru dienu atrodas vidēji 10% LMT klientu, kuri regulāri komunicē ar saviem tuviniekiem un draugiem Latvijā. LMT uzskata, ka piezvanīt vienmēr būs ērtāk nekā lietot “Skype”, “WhatsApp” vai kādu citu rīku, kam nepieciešams interneta pieslēgums.

Citu ceļu iet “Bite”. Tās dati rādot, ka cilvēki arvien aktīvāk lieto internetu, taču arvien mazāk zvana un raksta īsziņas. “Ja ir internets, ar tuviniekiem var sazvanīties, izmantojot lietotni “WhatsApp”, “Skype”, sarunāties, izmantojot “Facebook”,” savu lēmumu par sarunām un īsziņām Eiropā atstāt uz vēlāku laiku skaidro uzņēmuma pārstāve Anete Jansone. Savukārt par regulu “Bite” vēl nevēlas runāt, jo pagaidām neesot skaidrs, kāds izskatīsies tās gala dokuments. Savukārt “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts sacīja, ka kompānija šobrīd veic klientu vajadzību un ceļošanas paradumu izpēti, kā arī gaida ES lēmumu par vies­abonēšanas vairumtirdzniecības tarifiem. Interneta vairumtirdzniecības cenas jau nolemtas – 73 centi par megabaitu.

 

LMT internets – tikai par papildu samaksu

Tāpat jaunais tarifu plāns paredz atteikšanos no ierastajiem 50 megabaitiem interneta par brīvu. Gribi internetu – pērc par papildu cenu!

“Tas ir apjoms, ko klientam piedāvājam, lai viņš varētu izmēģināt un saprast, vai piedāvājums ir apmierinošs, pēcāk iegādājoties lielāku datu plānu. Šobrīd strādājam pie jauniem datu plāniem un jau drīzumā varēsim ar tiem iepazīstināt – pagaidām neatklāšu to apjomus un cenas,” skaidroja LMT valdes loceklis.

Šo rindu autors ir viens no tiem, kas gana labi spēja sadzīvot ar 50 MB internetu, kas arī ar samazinātu ātrumu ļāva apskatīt un nosūtīt e-pastus, pārējo “sērfošanu” atstājot “Wi-Fi” pārziņā. “Kā rāda pirmie dati, kopš 1. novembra jaunajam tarifu plānam jau pieteikušies vairāki tūkstoši klientu, tostarp no citiem operatoriem,” sacīja I. Pūķis. “Protams, mēs riskējam, jo teorētiski mēs varētu zaudēt daļu klientu, viņš piebilda, bet neatklāja, cik ir tādu.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Uz ziņām par mobilā tālruņa rēķinu palielināšanu mans kamrāds no Briseles komentā:
  “Te darbs Konkurences padomei – es te saskatu karteļa pazīmes: pieaugums +/- vienāds un vienā laikā. ES atcēla roaming kā tādu, kas lielākai daļai eiropiešu būtiski samazina izmaksas, jo visi kkur brauc (kaut reizi gadā brīvdienās). Tā kā Mob-operatoru lobijs panāca, ka roaming atceļ uz limitētu periodu gadā, tad cenu izlīdzinājumam uz augšu nevajadzētu notikt. LV gadījumā viņi negodīgi izmanto gadījumu un… vienkārši muld klientiem. Man Beļģijā operators neko napaaugstina, otrādi – ar jūniju palielināja mob datu apjomu paketē par veco cenu.”

 2. Gan jau LMT kaut ko pretīgu izdomās sakarā ar internetu pēc 15.jūnija. Pagaidām vēl kratās un raustās. LMT tēls ir zaudējis savu pozitīvo auru, kaut gan LV jau labākas alternatīvas nav. Bite ar savu muldēšanu par citādas kompānijas tēlu ir galīgi sviestā. Mēs ģimenē izdarījām eksperimentu un viens pārgāja no LMT uz Biti-pilnīgs sviests. 4G jeb LTE simbola parādīšanās iPhone ekrānā ir svētki, un maldinošais iekļautā internets ārzemēs ir siers slazdā. Tele2 varbūt pat ir nedaudz gudrāks, bet arī, izskatās konvolsē un nezin ko iesākt, kā tā smukāk apčakarēttautu.

 3. kādu operatoru un tarifu plānu vislabāk izvēlēties tam, kuram nav radu ārzemēs un internets telefonā nav vajadzīgs?

 4. Kur paliek nauda, ja LMT pieslēgumam BRĪVĪBA tiek maksāta attiecīga summa katru mēnesi no bankas konta??? KĀ VAR RASTIES PARĀDS ? Labi, var būt tā vienu mēnesi, bet ne jau 2 vai vairāk mēnešus un NEVIENS operators no LMT nemeklē KĻŪDU??? Biju apmierināta ar pieslēgumu BRĪVĪBA, bet tādas bezatbildīgas darbības NEIET NEKĀDOS RĀMJOS!!! Aizgāju no LMT piespiedu kārtā un labi vien ir, jo tagad jūtos KĀ CILVĒKS NEVIS KĀ PARĀDU VERGS!!!

 5. LMT meļi un alkatīgie šmaucēji!!!! Man nevajag sarunas ar ārzemēm, neviens man tur nedzīvo un nedzīvos!!!! Kāpēc man nevar atstāt to tarifu plānu BRĪVĪBA Latvijā, bet tiem, kas grib sarunas ar ārzemēm, lai izmanto tarifu plānu BRĪVĪBA EIROPĀ! Pie tam LMT dāmas, acīs skatīdamās melo, ka lūk, viņi maina pakalpojumu, un mainās cena!!! Nevajag bļuznīt, LMT dāmītes, tā arī būtu pateikuši, ka jums vajag peļņu, un jūs kāšat un tinat ap pirkstu savus klientus. Atsakos no LMT pakalpojumiem, un vismaz 100 paziņas jau esmu pārliecinājis darīt tāpat. Lai LMT tagad aģitē un meklē muļķus – debesu eņģeļus par klientiem!

 6. Apnika sponsorēt LMT Atbildēt

  Biju LMT lietotājs 14-it gadus. No 01.12.16 izvēlēšos citu operatoru. Apnika, ka mani uzskata par stulbu. Nevēlos maksāt par citu ārzemju sarunām, jo manējie visi ir Latvijā. Domāju, ka nebūšu tāds vienīgais.

 7. Vai Lietuvieši nevarētu pārņemt šo Latvijas komunikācīju tirgu ar lētākiem pakalpojumiem? Jo izskatās tā,ka nav šeit nekāda atvērtā tirgus.Ne elektrības,ne gāzes,ne telekomonikācīju ziņā.Cenas mums tikai pieaug,algas samazinās. Varbūt tiem ”kampējiem” vajag ierādīt savu vietu (ar mietu pa muguru) un ”nobalsot” ar saviem maciņiem.Lai piebremzētu Latvijas kompānīju alkātību.

 8. Re, kas slēpjas zem krāšņajiem saukļiem par runāšanu Eiropā. Maksā visi par dažu ceļošanu.

  • tieši tā, mana 70-gadīgā māte, kurai tāda Eiropa mūžam nebūs vajadzīga, maksās no savas pensijas, lai kāds cits varētu runāt.

 9. Tik rullē kampēji.
  Un visu laiku atruna – lai visiem būtu labi.
  Ievieš 4G internetu, lai biezajiem būtu izklaide, maksājiet VISI, arī daļa pensionāru, kuri internetu nekad nav izmantojuši !
  Pietiek ņirgāties.
  Kurš brauc uz ārzemēm, lai maksā par savu ceļojumu, kāpēc priekš sabiedrības biezākā slāņa atkal regulāri nauda būs jāsamet no visu rēķiniem.
  Tāda jocīga apgriezta sociālā atbildība ?
  Atkārtot 1917.gadu ?

 10. Tik rullē kampēji.
  un visu laiku atruna – lai visiem būtu labi.
  Ievieš 4G internetu, lai biezajiem būtu izklaide , maksājiet VISI , ari daļa pensionāru, kuri internetu nekad nav izmantojuši !
  Pietiek ņirgāties !
  Kurš brauc uz ārzemēm, lai maksā, kāpēc biezākajam sabiedrības slānim atkal regulāri jāsamet naudiņa no visiem ?
  Vajag 1917.gadu atkārtot ?

 11. LMT – naskākais kāsējs ! ?

 12. Principā LMT nav atstājis izvēles iespējas. Vai nu ņem Brīvību, vai Mini. Tā kā daudziem sarunas ar Eiropu galīgi nav vajadzīgas, tad viena daļa maksās dārgāk, lai otra daļa varētu runāt ar ārzemēm. To Mini viņi var iebāzt sev pakaļā, bet Brīvība man ir par dārgu. Būs vien jāiet pie Bites.

 13. Runātīgāks, komunicē…….. Cik smirdoša valoda!

 14. Viss pieder zviedriem/kapitālistiem . Cels un nekāda tirgus ekonomika nebūs ne tarifiem , arī ne zālēm , ne auto , nekam

 15. JA PIEDÄVÄJUMS VÈL SADÄRDZINÄSIES ATSEVIŠĶI PÈRKOT INTERNETA APJOMU,TAD LMT KLIENTI MEKLÈS PROTAMS IZDEVÌGÄKU CENAS UN INTERNETA PIEDÄVÄJUMU PIE CITIEM OPERÄTORIEM!!

 16. Ja LMT atcels 50mb pārvedīšu 3pieslēgumus citur

 17. Norvēğija bitei nets nejiet

Draugiem Facebook Twitter Google+