Dabā
Zaļā dzīvošana

FOTO: Smaržīgās peonijas: izstāde Dabas muzejā1

Foto – LETA, kolāža – la.lv

Latvijas Dabas muzejā no 13. līdz 16. jūnijam atvērta izstāde „Krāšņā peoniju balle”, kas organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību.

Pasaulē zināms milzīgs peoniju šķirņu klāsts – Starptautiskajā reģistrā fiksēts vairāk nekā 8000. Speciālisti lēš, ka tikpat daudz ir nereģistrēto peoniju šķirņu.

Latvijā peonijas audzētas 200 gadus, tomēr tikai pēdējo desmit gadu laikā, līdz ar uzlabotu šķirņu pieejamību, tās kļuvušas ārkārtīgi pieprasītas dārzkopju vidū. Savā grāmatā selekcionārs Aldonis Vēriņš rakstījis, „[..] vecmāmiņu un vecvecmāmiņu puķu atmoda Latvijā ir sākusies.”

Izstādē Dabas muzejā piedalās Ināra Aire no Salaspils, Andris Berkins no Kroņauces, Dzintra Jurevica no Tukuma, Ingūna Leiškalne no Rīgas, Raimonds Petrovskis no Rīgas, Līga Popova no Priekuļu novada, Dagnija Voita no Kuldīgas novada, Aldonis Vēriņš, Nacionālais botāniskais dārzs un citi audzētāji.

Saistītie raksti

Izstādes laikā Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības pārstāvji sniegs konsultācijas par peoniju šķirnēm, audzēšanu, selekciju un šķirņu izvēli dārzam.

LA.lv