Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Guntra, Marianna, Ginters
Trešdiena, 20. septembris, 2017
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Moldovas premjers paziņo par demisiju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Moldovas premjerministrs Kirils Gaburičs piektdien paziņojis par savu demisiju.

“Vakar mani izsauca uz Ģenerālprokuratūru lietā par izglītības dokumentu viltošanu. Jūs saprotat, ka tas notika pēc mana paziņojuma par nepieciešamību atstādināt virkni ierēdņu. Es oficiāli paziņoju par savu demisiju,” paziņoja Gaburičs.

Pirmdien Ģenerālprokuratūras preses dienests pavēstīja, ka Gaburiču izsauks dot liecības sakarā ar apsūdzību par izglītības dokumentu viltošanu. Iestādē paziņoja, ka Ģenerālprokuratūras rīcībā ir dosjē, ka premjera diploms par vidējo izglītību varētu būt viltots. Pirms tam Gaburičs savā “Facebook” lapā publicēja atklātu vēstuli Valsts prezidentam Nikolajem Timofti, parlamenta spīkeram un deputātiem, pieprasot mēneša laikā no saviem amatiem atcelt Nacionālās bankas, Ģenerālprokuratūras un Nacionālās finanšu tirgus komisijas vadību. Premjers savu prasību pamatoja ar to, ka valdībai nav instrumentu pilnvērtīgai cīņai ar valsts iestādēs valdošo korupciju.

Ja viņa prasības netikšot pildītas, Gaburičs solīja atkāpties. Atbildot uz Gaburiča vēstuli, Timofti paziņoja, ka Nacionālās bankas, Ģenerālprokuratūras un Nacionālās finanšu tirgus komisijas vadības atcelšana ietilpst valdības kompetencē. “Valsts galvas piedalīšanās šajā procedūrā neatbilst konstitucionālajām normām,” uzsvēra prezidents. Gaburiča valdība tika apstiprināta šī gada 18. februārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. uz Geiropu, uz Geiropu tur pilns ar rumanu ubagiem bus vel moldavu. Kada tur atskiriba.

Spānijas policija veic kratīšanu Katalonijas valdības ēkāsSpānijas policija trešdien Barselonā veikusi kratīšanu vairākās Katalonijas valdības ēkās, paziņojusi reģiona valdības preses pārstāve.
Draugiem Facebook Twitter Google+