Kultūra
Kultūrpolitika

Mūžības ceļi aizsaukuši Bauskas Centrālās bibliotēkas direktori Baibu Tormani2

Foto: LETA

Pirmdien, 21.maijā pa Mūžības ceļu aizgājusi ilggadēja Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane (1949-2018), liecina informācija bibliotēkas mājas lapā.

Vairāk nekā četrdesmit Baibas Tormanes mūža gadi veltīti Bauskas bibliotēkām, no tiem divdesmit aizvadīti Bauskas Centrālās bibliotēkas direktores amatā. Baibas profesionālā darba pamatā bija spēja domāt, saskatīt lietu un notikumu attīstību nākotnē, kas bija priekšnoteikums novada un reģiona bibliotēku izaugsmei un attīstībai. Viņas vadībā Bauskas Centrālā un novadu bibliotēkas kļuva par mūsdienīgām un attīstītām kultūras iestādēm, katra novada “mazajām gaismas pilīm”.

Par nopelniem bibliotēku nozares darbā, lielo personīgo un profesionālo ieguldījumu bibliotēku tradicionālās lomas attīstībā, kultūras un zinātnes vērtību apkopošanā, saglabāšanā un popularizēšanā Baiba saņēmusi valsts augstāko apbalvojumu.

Baiba atstāja daudz ideju un iesāktu darbu, nepiepildīts palika viņas pats lielākais sapnis par jaunu, mūsdienīgu bibliotēku Bauskā.

Atvadīties no Baibas Tormanes varēs sestdien, 26. maijā plkst. 14 Bauskas Svētā Gara Evaņģēliski luteriskā baznīcā.

Līdzjūtība tuviniekiem un kolēģiem.

LA.lv