×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Nākamgad izlaidīs plikgalvainu Bārbiju ar vēzi slimiem bērniem

barbija

Lai izrādītu atbalstu ar vēzi slimiem bērniem, kuri pazaudējuši matus ārstēšanas laikā, nākamgad tiks izlaista lelle Bārbija ar kailu galvu, otrdien paziņoja rotaļlietu ražotāja “Mattel” pārstāvis.

Lēmums par plikgalvainas Bārbijas ražošanu tika pieņemts pēc sociālajā tīklā “Facebook” izplatīta aicinājuma radīt lelli slimiem bērniem. Tam pievienojās 157 tūkstoši lietotāju.

Jaunās rotaļlietas nebūs nopērkamas veikalos. Tā vietā ražotājs nolēmis nosūtīt lelles ASV un Kanādas slimnīcām, kurās ārstē ar vēzi slimus bērnus.

“Mēs esam piedāvājuši nelielu daudzumu jauno leļļu “Mattel” filiālēm visā pasaulē, lai tās varētu apgādāt labdarības organizācijas citās valstīs,” teica kompānijas pārstāvis Alans Hilovics. “Mēs izlēmām netirgot lelles mazumtirdzniecības veikalos un gūt no tām peļņu, bet gan uzreiz nogādāt tās bērniem, kas, spēlējoties ar tām, var gūt visvairāk labuma.”

Jaunās lelles ražošanu ierosināja “Facebook” grupa “Skaistā un plikgalvainā Bārbija”, un tās mērķis ir palīdzēt mazām meitenēm, kas zaudējušas matus ķīmijterapijas, stresa vai citu apstākļu dēļ.

“[Tās domātas] arī jaunām meitenēm, kurām grūti samierināties ar to, ka māte zaudējusi matus ķīmijterapijas dēļ. Daudziem bērniem grūti pieņemt to, ka viņu māte, māsa, krustmāte, vecmāmiņa vai draudzene kļuvusi plikgalvaina,” teikts “Facebook” grupas aprakstā.

Vairāki ārsti uzslavē “Mattel” lēmumu. “Plikgalvaina lelle ļautu ģimenei un ārstiem efektīvāk runāt par slimību un matu zaudēšanu ar bērniem, kuriem nācies saskarties ar šādām problēmām,” bloga ierakstā uzsver Deina-Fārbera vēža institūta psiholoģe Korija Liptaka. “Tas būtu interaktīvs veids, kādā bērni varētu izpaust viņu veselības stāvokļa radītās emocijas.”


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+