×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Zemnieku saimniecību “Bērzi” nav par vēlu glābt (6)

Foto - Gundega SkagaleFoto - Gundega Skagale

Vēl pirms trim gadiem Mālpils pagasta z/s "Bērzi" saimnieki (attēlā Jānis Strautnieks) loloja cerības ganāmpulku dubultot līdz 330 slaucamām govīm, lai piepildītu jauno novietni. To bija plānots aprīkot ar diviem slaukšanas robotiem.

Trešdien “LA” publicējām rakstu “Glābšanas plānu noraida neizlasot“, kurā vēstījām, ka Mālpils novada zemnieku saimniecībai “Bērzi” banka “Citadele” neļāva īstenot tiesiskās aizsardzības procesu,  maksātnespējas administratore faktiski nolaida saimniecību un ka to par zemāku cenu nekā tās vērtība 5. februārī paredzēts nodot piespiedu izsolei.

Pēc publikācijas saņēmām Tieslietu ministrijas Administratīvā departamenta komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītājas Lauras Majevskas skaidrojumu: “Tiesiskās aizsardzības procesa īstenošana ir iespējama arī pēc tam, kad ir pasludināts parādnieka maksātnespējas process. Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna saskaņošanai ir obligāti nepieciešama arī nodrošināto kreditoru vairākuma piekrišana.

Savukārt maksātspējas grūtībās esošā uzņēmēja pienākums, sagatavojot tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu, ir spēt pārliecināt kreditorus, ka plānotā parādnieka darbības un saistību restrukturizācija ļaus ne tikai atjaunot maksātspēju, bet arī pēc iespējas pilnīgāk segt kreditoru prasījumus.

Būtiski norādīt, ka īslaicīgu maksātspējas problēmu gadījumā, tajā skaitā, ja parādniekam vēl nav pasludināts maksātnespējas process, Maksātnespējas likums jau šobrīd paredz parādnieka aizsardzību, kurai kreditoru piekrišana nav nepieciešama. Proti, ja parādnieks iesniedz tiesā tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu, tam tiek dots divu mēnešu termiņš (ar iespēju pagarināt vēl par vienu mēnesi) tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna izstrādei un saskaņošanai ar kreditoriem. Šajā laika periodā kreditoriem nav tiesību pret parādnieku veikt individuālas piedziņas darbības, kā arī nav iespējama parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšana. Tomēr, ja parādnieka maksātspējas problēmas nav īslaicīgas un ir nepieciešams īstenot tiesiskās aizsardzības procesu, tad kreditoru piekrišana ir obligāta.

Informējam, ka Maksātnespējas administrācijā ir saņemtas sūdzības par Rīgas rajona Mālpils pagasta zemnieku saimniecības “Bērzi” maksātnespējas procesa norisi, un tās tiek izskatītas Maksātnespējas likumā noteiktajā kārtībā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nu jau publiski parādās arī bildes, kurās redzams, kādos apstākļos turēti un mocījušies lopiņi, kad saimniekoja pats Jamulajs.

    • Šādas izskatās jaunās lopu novietnes visā Latvijā, pēc Eiropas prasībām un standartiem…neviens tur lopiņus nespīdzina…gotiņas var brīvi staigāt nevis ir piesietas…

  2. Vismaz tas tagad ir puslīdz skaidrs, ka Strautnieks sēdēs, vai labākajā gadījuma saņems nosacīto par lopu spīdzināšanau ilgstošā laika periodā..

  3. ka visā šajā procesā reti kurš padomā par lopiņiem. Vajag naudu, nodod lopu kautuvē, augstražīgas govis nesēklo, nebaro atbilstoši izslaukumam u.t.t. Vai tiem maksātnespējas administratoriem, kuri uzņemās atbildību par lauku saimniecību, nevajadzētu prasīt lauksaimniecisko izglītību? Vismaz lai noklausās 160 stundas…

    • Arī maksātnespējas administratoriem būtu jāmācās. Piemēram, lauksaimniecības uzņēmumus varētu administritēt tikai tādi, kas noklausījušies vismaz 160 stundas

  4. Kārtējā neko labu nesološā atruna!
    Ir grūti saprast gan bankas, gan valsti. Ražošana, it īpaši pārtikas, ir svarīga valsti raksturojoša sastāvdaļa, bez kuras faktiski valsts jau nav. Taču Latvijā – gan valsts, gan bankas šo vistu, kura dēj zelta olas, ar apbrīnojamu neatlaidību cenšas iznīcināt.

Draugiem Facebook Twitter Google+