Pasaulē

Navaļnijs: Varasiestādes grib vēlēšanu laikā mani turēt cietumā1

Foto – AFP/LETA

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kuram draud mēnesi ilgs administratīvais arests, otrdien apsūdzēja varasiestādes, ka tās grib turēt viņu aiz restēm gaidāmo vēlēšanu laikā.

“Tiesas sēde Navaļnija lietā notiks 5.martā,” apliecināja Maskavas Tveras rajona tiesas pārstāve Svetlana Skačkova.

41 gadu vecais opozicionārs aizvadītajā nedēļā tika uz neilgu laiku aizturēts par varasiestāžu nesankcionēto 28.janvāra protesta akciju. Navaļnijam tika izvirzītas oficiālas apsūdzības, un tad viņš tika atbrīvots. Opozicionāram draud līdz 30 dienām cietumā.

“Kā šķiet, atjautīgais plāns ir šāds – ļaut man iznākt brīvībā 5.aprīlī,” savā blogā ierakstījis Navaļnijs, apgalvojot, ka varasiestādes grib paturēt viņu apcietinājumā vēlēšanu dienā un arī pēc tam, lai nepieļautu, ka viņš rīko opozīcijas demonstrācijas.

Navaļnijs un viņa atbalstītāji pagājušajā mēnesī aicināja tautu uz protestiem pēc tam, kad Navaļnijam tika aizliegts kandidēt 18.martā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, to pamatojot ar faktu, ka viņš ir krimināli sodīts tā dēvētajā “Kirovļes” lietā.

Sagaidāms, ka vēlēšanās ceturto prezidentūras termiņu viegli izcīnīs Vladimirs Putins, tādējādi nodrošinot sev palikšanu Kremlī līdz 2024.gadam.

LA.lv