Mobilā versija
+0.1°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
20. maijs, 2014
Drukāt

Neaizmirsti – riteņi te tikai divi!

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

"Harley–Davidson" modelis "Electra Glide Ultra Classic" sajūtu ziņā ir kā automašīna uz diviem riteņiem un bez jumta.

Viņnedēļ sporta kompleksā “333” bija savesti visi konkursa “Latvijas gada motocikls” 24 braucamie.

Kā vēlāk smējāmies, “šīberis” sākumā visiem bija vaļā, bet pēc kāda desmitā motocikla nomēģināšanas tas jau gāja ciet: juka prāts no dažādo kategoriju braucamajiem, un nevarēja vairs maņas īsti novērtēt, kas ir un kas nav labi.

Neesmu sporta un jaudīgo ielas motociklu fans un speciālists, tāpēc lielāku uzmanību pievērsu enduro un ceļojuma tipa braucamajiem. Visvairāk pārsteidza: sēdi uz motocikla, bet braucot jūties kā automašīnā, kam logi vaļā (vienreiz pat reāli refleksi nobruka un gandrīz aizgāju pa pieskari – divu riteņu braucamais tomēr jāvada savādāk nekā četru riteņu).

Piemēram, BMW R 1200 RT ar apsildāmo sēdekli un rokturiem, navigāciju, audiosistēmu, elektriski maināmu vējstikla augstumu, gudrām bremzēm un tamlīdzīgi.

“Harley–Davidson” modelis “Electra Glide Ultra Classic” iet vēl tālāk. Vispirms ar cenu – 
27 000 eiro, tad ar mēraparātu paneli un bagāžnieku ietilpību – kā normālai mazlitrāžas automašīnai. Arī bremzes pedālis un pati sēdēšana principā kā automobilī. Motocikla svars tuvojas pustonnai, dzinēja jauda – kā vidējas klases automašīnai 1700 kub. cm. Ja gribat kāda hārlīša cienītāju pakaitināt, tad ātrumi gan lepnajam braucamrīkam slēdzas ar labu gājienu un klikšķi – kā krievu emkai. Bet tas, kā man paskaidroja speciālisti, piederas pie vēsturiskās hārļa dzinēja konstrukcijas. Un laikam arī stila, ko ne jau es spēju novērtēt.

Pirmie balsošanas rezultāti liecina, ka izteiktu līderu nav. Toties ir viens kritušais no žūrijas: kāds mežā nenovaldīja enduro mocīti un salauza kāju…

Pievienot komentāru

Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+