×
Mobilā versija
-6.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Ceturtdiena, 22. februāris, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

Bīstama jumta dēļ slēdz Jaunmārupes pamatskolas baseina ēku (3)

Ekrānšāviņš no "www.jmsk.lv"Ekrānšāviņš no "www.jmsk.lv"

Nedrošu jumta konstrukciju dēļ uz šo mācību gadu slēgta Jaunmārupes pamatskolas baseina ēka, bet pārējā izglītības iestādē skolēnu drošība nav apdraudēta, aģentūrai LETA pastāstīja Mārupes novada domes pārstāve Ilze Žunde.

“Līdz jumta nesošo konstrukciju nomaiņai un attiecīgas atļaujas saņemšanai, Jaunmārupes pamatskolas baseins ir slēgts,” vēstīts skolas mājas lapā.

Viņa norādīja, ka izglītības iestāžu telpas tiek apsekotas regulāri un nepieciešamības gadījumā tajās tiek veikti remontdarbi. Ir atsevišķas situācijas, kur nepieciešami nopietni remontdarbi, un ir tādas, kur to var izdarīt vasaras laikā, skaidroja Žunde.

“Jau pavasarī Jaunmārupes pamatskolas baseina ēkā tika konstatētas vizuālas pazīmes, kas radīja aizdomas, ka tur kaut kas varētu nebūt kārtībā, tāpēc šā gada maijā tika pasūtīta ekspertīze, lai konstatētu, kas tad tur īsti ir. Pēc ekspertīzes atzinuma saņemšanas tika piesaistīti būvnieki, kuri izvērtēja situāciju un kurus aicināja iesniegt priekšlikumus par iespējamiem risinājumiem,” pastāstīja Žunde.

Patlaban Mārupes novada dome ir pieņēmusi lēmumu, ka uz šo mācību gadu baseina ēka tiks slēgta.

Baseina ēka ir atsevišķa, bet skolai pieguloša ēkai. Ēkas ir saistītas, bet tām nav viens jumts, tāpēc citas skolas ēkas tas nekādā veidā neietekmējot.

Žunde pastāstīja, ka, ņemot vērā ekspertīzes rezultātus, pašvaldība secinājusi, ka jumta projektēšanas darbiem nepieciešami ievērojami resursi, kuri šī gada pašvaldības budžetā nav bijuši plānoti. Pēc būvnieka ieteikuma sākotnēji ir nepieciešama ēkas jumta konstrukciju nostiprināšana, lai pēc tam jumtu varētu demontēt un veidot no jauna.

Būvniecības darbus paredzēts ieplānot nākamā gada budžetā. Patlaban vēl nav izstrādāts gala projekts, tāpēc nav zināmas projekta izmaksas.

Žunde arī pastāstīja, ka baseina ēkā notika tikai fakultatīvas interešu izglītības nodarbības, tāpēc pamatmācību programmu tas nekādā veidā nemaina un neietekmē.

Aģentūras LETA rīcībā esošajā domes rīkojumā, kas pieņemts 22.augustā, teikts, ka lēmums pieņemts, ņemot vērā būvnieka SIA “Skonto būve” vēstuli.

Jaunmārupes pamatskolas projektu par 59 965 latiem (85 323 eiro) 2004.gadā izstrādāja “Skonto būve”. Konkursā par Jaunmārupes izglītības iestādes būvniecību uzvarēja SIA “Kalnozols celtniecība”, kas uzcēla izglītības iestādi par 2,64 miljoniem latiem (3,7 miljoniem eiro). Izglītības iestādi atklāja 2005.gada 8.augustā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un jūs,mārupieši, atkal balsosiet par tiem, kas tā “rūpējas” par jūsu bērnu veselību un peldētprasmi? Bagātajā Mārupes novadā nav neviena peldbaseina. Latvijas olimpiādē Mārupes novadu pārstāvēja savervēti peldētāji,un ar medaļām lielījās Sporta centra vadītāja Silvija Bartuševica. Tā ir vienkāršāk, nevis pašiem trenēt.

  2. Daudzsološs mācību gada sākums tiem biezo bērniem. Skola teicami sagatavojusies mācību gadam.

  3. Jumts turās tikai 11 gadus???? Murgs! SIA “Kalnozols celtniecība” vai nu iztiesāt tā ka ķeskas pāri nepaliek,vai, lai labo par saviem līdzekļiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+