Praktiski
Rokdarbi

Neierobežotas iespējas no pērlēm rotāšanai 16

Foto – Valdis Semjonovs

Pērles rotāšanai izmanto jau gadu tūkstošiem. Arī mūsdienās tām ir liels pieprasījums. Gan iesācēja, gan pieredzējusi rokdarbniece, ļaujoties fantāzijai, oriģinalitāti var piešķirt gan savam apģērbam un koptēlam, gan arī mājokļa interjeram.

 

Visbagātīgākais ir stikla pērļu piedāvājums, bet šo izsūšanai un rotaslietu darināšanai domāto elementu ražo arī no akmens, gliemežvākiem, koka, māla un sintētiskiem polimēru materiāliem. Tāpēc, pirmoreiz sperot soli pērlīšu tirdzniecības vietā vai tās aplūkojot internetveikala mājaslapā, var pārņemt apmulsums, jo nav skaidrs, kuras pērles kādam mērķim vairāk piemērotas. Kuras der izšūšanai, kuras – dekoratīvu apkaklīšu veidošanai, kuras – rotaslietu darināšanai?

– Nav tāda īpaša iedalījuma, katrs var brīvi rīkoties saskaņā ar savu gaumi un vēlmēm, – norāda Sergejs Skurjats, interneta veikala Beads4you.lv īpašnieks, tiešais SWAROVSKI ELEMENTS piegādātājs galapatērētājiem.

– Taču, iegādājoties pērlītes, noteikti vajadzētu pievērst uzmanību, vai tās ir piemērotas iecerētajam rokdarbam. Neviena nebūtu priecīga ieraudzīt, ka, piemēram, ar pērlītēm izšūtā blūzīte, vasaras svārki vai šalle pēc pirmās mazgāšanas zaudējusi savu sākotnējo grezno izskatu, jo pērles ir kļuvušas nespodras vai zaudējušas krāsu.

Tāpat jāņem vērā, ka rotas un dekoratīvie elementi kalpos ilgāk, ja to veidošanai izmantos profesionālos diegus, kas ir izturīgāki par parastajiem kokvilnas diegiem un īpaši apstrādāti ar vasku, lai būtu vieglāk strādāt.


Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Kristāla pērlīšu segmentā joprojām nepārspēti esot Austrijas uzņēmuma SWAROVSKI ražotie SWAROVSKI ELEMENTS kristāli. Izmantojot šīs kompānijas piedāvātās dažādas formas un krāsas pērlītes, kristāla akmeņus un arī kuloniņus, var darināt gan skaistas rotaslietas, gan greznu rotājumu vakarkleitai, gan krāšņu piespraudi, ko stiprināt pie žaketes atloka, gan izšūt uzliekamu apkaklīti. Šīs sezonas aktuālākās SWAROVSKI ELEMENTS krāsas ir gaišais zīds (Light Silk) un rozā zelts (Rose Gold). Savukārt, ja ir vēlēšanās izšūt dekoratīvā spilvena pārvalku vai glezniņu, noteikti noderēs mazās stikla pērlītes, no kurām visaugstākā kvalitāte ir japāņu darinātajām. Daudz neatpaliek arī Čehijā ražotās, savukārt no Ķīnā vai Indijā tapušajām gludu rakstu iegūt neizdosies. Akcentam var izmantot kādu lielāku pērli vai kristālu. No dažādu izmēru pērlēm veidotu piekariņu vai pērļu un kulonu pušķi kā dekoratīvo elementu var pielikt pie somas roktura. Ļoti skaisti izskatās, ja apvieno dažāda stilu un krāsu pērles, piemēram, mirdzošos kristālus un dabiskos gliemežvākus.

– Veidojot kompozīcijas ar pērlēm, galvenais ir ļauties iztēlei un fantāzijai. Ir reizes, kad šķietami visnesaderīgākie materiāli veido skaistu un neatkārtojamu kompozīciju, kas piešķir īpašu akcentu tērpam, aksesuāriem vai interjeram!

Ja gribas sekot jaunākajām modes tendencēm, var ņemt vērā, ka šī gada pavasarī/vasarā aktuālas būs masīvas rotaslietas un dabīgie zemes toņi – bēšie, zaļie, oranžīgie, kā arī zeltainie.

 

LA.lv