×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Nelaimes skaitlis 21

Latvijas Biatlona federācijai (LBF) pagaidām atļauts tikai divus dalībniekus deleģēt ziemas olimpiskajām spēlēm pēc gada Sočos, tomēr esot cerības, ka viņu būs mazliet vairāk.


 

Biatlonisti olimpiskajām spēlēm kvalificējās pēdējos divos pasaules čempionātos atbilstoši rangam, kura izveidošanai ņēma vērā rezultātus sprintā, klasiskajā biatlonā un stafetē gan kungiem, gan dāmām. Latvijas biatlonistes ar saviem pieticīgajiem sasniegumiem cerības bija zaudējušas jau pirms pasaules čempionāta Nove Mesto (Čehija), kas beidzās svētdien, un olimpiskajā rangā ieņēma 27. vietu ar tiesībām Sočos startēt tikai vienai. Mūsu biatlonisti turējās 20. vietā – pēdējā, kas ļāva olimpiskajām spēlēm pieteikt piecus dalībniekus, lai gan katrā distancē startēt būtu ļauts tikai četriem. Taču sestdien stafetē Nove Mesto viņi, pēdējā posmā palaiduši sev garām Somijas komandu, atkāpās uz 21. vietu, kas ceļu uz Sočiem paver arī tikai vienam latvietim.

LBF prezidents Jānis Bērziņš gan mierina, ka vīru varbūt būs par vienu vairāk. Intervijā BNS viņš cerības saista ar Starptautiskās biatlona federācijas izpildkomitejas speciālo ielūgumu vēl kādam mūsu slēpojošajam snaiperim, kas varētu tikt atsūtīts aprīlī. Tomēr jau tagad skaidrs, ka latviešu stafetes Sočos nebūs. Nove Mesto mūsu biatlonistu labākie sasniegumi bija Edgara Piksona 40. vieta sprintā un iedzīšanā, dāmām – Žannas Juškānes 86. vieta klasikā. Pasaules kausa izcīņā šosezon punktus ieguvuši tikai Andrejs Rastorgujevs (89) un Piksons (2), kopvērtējumā ieņemot attiecīgi 49. un 87. vietu.

Latvijas biatlonisti olimpiskajās spēlēs četratā debitēja 1992. gadā. Turpmākajās trīs spēlēs startēja pa pieciem, pēdējās divās – pa deviņiem biatlonistiem un biatlonistēm. Tātad Sočos gaidāms antirekords pat tad, ja saņemsim žēlastības dāvanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+