Laukos
Dārzeņi un augļi

Nenokavē – “Latvijas valsts meži” Rīgā rīko krūmcidoniju dienu0

Foto – Shutterstock

Lai iepazīstinātu ar jaunākajiem atzinumiem cidonijas pielietojumu, kā arī sniegtu iespēju iegādāties jaunākās krūmcidoniju šķirnes, šodien visas dienas garumā AS “Latvijas valsts meži” vēstniecībā Rīgā, Vaiņodes ielā 1, tiek rīkota “Krūmcidoniju diena”.

Interesenti varēs iegādāties kokaudzētavās audzētās jaunākās krūmcidoniju šķirnes ‘Rasa’, ‘Darius’ un ‘Rondo’, bet no plkst. 15 līdz 17 notiks seminārs, kura laikā speciālisti konsultēs par krūmcidoniju stādīšanu, audzēšanu, kopšanu, pārstrādi un citiem apmeklētājus interesējošiem jautājumiem.

Savukārt Dārzkopības institūts būs sarūpējis jau gatavus dažādus krūmcidoniju produktus, kurus pasākuma laikā varēs gan degustēt, gan iegādāties.

Krūmcidoniju augļi ir cieti un skābi, taču tie ir vērtīgi un veselīgi, turklāt ir četras reizes bagātāki ar C vitamīnu un citām imunitāti stiprinošām vielām nekā āboli. Arī ziedu krāšņumā cidonijas var sacensties ar citiem vasarzaļajiem krūmiem.

Krūmcidoniju diena tiek rīkota sadarbībā ar Dārzkopības institūtu projekta “Perspektīvas augļaugu komerckultūras – krūmcidoniju (Chaenomeles japonica) vidi saudzējoša audzēšana un bezatlikuma pārstrādes tehnoloģijas” ietvaros. Projekta mērķis ir izstrādāt krūmcidoniju vidi saudzējošas audzēšanas, augu aizsardzības, uzglabāšanas un bezatlikuma pārstrādes tehnoloģijas.

“Latvijas valsts mežu” vēstniecība atrodas Rīgā, Vaiņodes ielā 1 un ir atvērta ik darba dienu no plkst.9 līdz 18, kā arī sestdienās no plkst.9 līdz 15.

LA.lv