×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2014
Drukāt

Ždanoka: Nepieciešams tilts starp ES un Krieviju (25)

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms Franka Gordona raksta “Eiroparlamenta kreisulis aprej Baltiju” izlasīšanas biju pārliecināta, ka vārds “totalitārais” savienojams ar vārdu “režīms”.  Bet, lūk, Franks Gordons uzskata, ka “totalitārā” mēdz būt ideoloģija un, proti, nacisma un komunisma ideoloģija. Tomēr visas vārdnīcas un mācību grāmatas, kurās es sāku meklēt patiesību, uzstāj: ideoloģija esot teorija, toties režīms esot prakse. Taču profesionālajam propagandistam Frankam Gordonam, kura pret Rietumiem vērstus rakstus “Rīgas Balsī” es atceros vēl no saviem studentes gadiem, negribas doties teorētiskajā diskusijā. Jo tad viņam būs jāpiekrīt, ka komunisms – tā ir cēla ideja, savukārt nacisms – tā ir absolūta ļaunuma ideja. F. Gordons uzreiz pievēršas praksei, tas ir – personībām.

Profesionālais psihologs Miguels Martiness meklē atbildi uz jautājumu par to cilvēku, kuri ir bijuši komunistisko partiju augsti stāvošie funkcionāri savās valstīs, bet tagad ir lielākie komunisma nīdēji, motivāciju. “Es neesmu pārliecināts par to, vai tas ir viņu psiholoģiskais paņēmiens, lai panāktu piedošanu, vai arī vienkārši tīrs oportūnisms,” saka Eiroparlamenta viceprezidents portāla www.rus.delfi.lv atreferētajā runā, kurai velta savu rakstu F. Gordons. Angļu vārds “opportunity” nozīmē “iespēja”. Es nedomāju, ka ārzemēs dzīvojošais un droši vien dāsnās pensijas saņēmējs Franks Gordons raksta savus pret kreiso politiku vērstus rakstus honorāru dēļ. Tad atliek versija par piedošanas meklējumiem.

Spāņu sociālistam Miguelam Anhelam Martines-Martinesam nevienam nav jāprasa piedošana. Viņš raksturo sevi kā cilvēku, kas “nevienam neko nav parādā”. Un viņam ir pilnas tiesības to teikt. Leģendārais politiķis, kurš 19 gadu vecumā nokļuva Spānijas diktatora Franko cietumā, kurš pēc bēgšanas no cietuma atradās trimdā Francijā un Austrijā, kurš vēlāk kļuva par vienu no Spānijas Sociālistiskās partijas veidotājiem un ilggadēju parlamenta deputātu, kurš vadīja Pasaules parlamentāro savienību un Eiropas Padomes Parlamentāro asambleju… Tas bija viņš, kurš pirms divdesmit gadiem pieņēma Latviju, Krieviju, Ukrainu un vēl virkni valstu Eiropas Padomē. Viņa greznajā apbalvojumu kolekcijā ir arī Latvijas Triju Zvaigžņu ordenis.

Martinesa uzstāšanās manis rīkotajā diskusijā, kuras materiālus publicēja “Delfi” (diemžēl tikai krievu valodā, kaut gan mēs viņiem nosūtījām angļu valodā sniegtās runas tulkojumu abās portāla valodās), galvenais vēstījums ir politiskā tilta starp Eiropas Savienību un tās svarīgo partneri Krieviju nepieciešamība. Martiness stāsta par šādiem saviem visos līmeņos izteiktajiem aicinājumiem Baltijas valstu politiķiem: “Kā jūs vērtējat savu nozīmi Eiropas Savienībā? Vai jūs uzskatāt, ka esat vērtīgi ar to, ka esat apsēsti ar ideju būt par kaut ko līdzīgu cietoksnim, būt par pastāvīgu provokatoru attiecībā uz šo ļoti lielo, ļoti svarīgo un ļoti nepieciešamo kaimiņu? Vai arī jūs būtu vērtīgāki tad, ja lietotu savas zināšanas un savu specifiku tam, lai padarītu šos kontaktus efektīvākus, vieglākus un noderīgākus cilvēkiem Krievijā un ES?… Jūs esat vienīgie, kas spēj reāli ieguldīt tilta radīšanā. Un mums ir nepieciešams šāds tilts. Jums ir jāizlemj, vai vēlaties būt nozīmīgi vai nevēlaties.”

Frankam Gordonam šādi aicinājumi nepatīk. Viņš miglaini noslēdz savu rakstu ar vārdiem: “Viss skaidrs – kam kalpo Martiness, kam kalpo Ždanoka.”

Es nekad neesmu slēpusi, ka viens no manas politiskās darbības galvenajiem mērķiem ir labu attiecību veicināšana starp Latviju, kā arī visu Eiropas Savienību un Krieviju. Es esmu pārliecināta, ka šādi es kalpoju pirmām kārtām Latvijai.

Piebilde 


Būvē tiltus vai 
atvieglo Krievijas ekspansiju? 


Iepazinos ar EP deputātes Tatjanas Ždanokas iebildumiem pret viedokli, ko paudu savā rakstā “Eiroparlamenta kreisulis aprej Baltiju”.

Komunisms, protams, ir cēla ideja, bet pat tās postulāts par “proletariāta diktatūru” sevī ietver parlamentārās demokrātijas noliegumu. Visur, kur komunisti tika pie varas, cilvēka tiesības, vārda brīvība tika apspiesta un pašās partijās notika “tīrīšanas”. Nacisms, uzsver Ždanoka, ir absolūtā ļaunuma ideja. Taču, kā zināms, tā apžilbināja miljoniem vāciešu, kas tajā saskatīja glābiņu no visām nelaimēm.

Martinesam piešķirtais Triju Zvaigžņu ordenis, ja ticam Tatjanai Ždanokai, ir godam pelnīts. Bet tas neatsver Martinesa tagadējos uzbrukumus EP deputātiem no Baltijas, kuri cenšas panākt, lai ES dalībvalstu skolās māca vēsturi nevis vienpusīgajā “antifašisma” aspektā, bet objektīvi, atklājot, piemēram, staļinisma noziedzīgo būtību.

EP deputāte Tatjana Ždanoka taču nenoliegs, ka viņa Briselē un Strasbūrā cenšas panākt, lai krievu valoda tiktu atzīta par vienu no ES oficiālajām valodām, un tagad enerģiski atbalsta Martinesu viņa pūliņos “tiltu celšanā” starp ES un Krieviju. Bet vai šāda “tiltu būve” īstenībā neatvieglo Krievijas neatlaidīgo “mīksto” ekspansiju Baltijā? Tāds ir jautājums.

Franks Gordons

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Lai Ždanoka nostājas “tiltiņā” un sanāks vesels tilts starp ES un Krieviju.
  Latvijai lai liek mieru!

 2. Cik ilgi šī "dāma" murgos? Atbildēt

  Daudzi “krievvalodīgie”, kā viņi paši sevi te sauc, tikai sapņo par okupācijas režīma labumiem, tomēr neparko nebrauc uz Krieviju, jo tur zināms, kas viņus gaida – NEGAIDA NEVIENS!!! Būtu ātrāk civilizējušies, piemērojušies civilizēto valstu pilsoņiem, tad nevajadzētu Ždanokai nepārtraukti murgot…Kāpēc gan ES vajadzētu TOTALITĀRU valsti ar simtiem politieslodzīto, kas gluži vienkārši grib TO brīvību, kas ir visiem ES? Neviens NEGRIB Krieviju! Un negribēs nekad, bet ždanokas, cilēviči u.t.t. drīz pazudīs! Atā!!!

 3. Ja gribat tiltus priekš ‘osobenna razvitijiem” – paprasiet lai tie, kas Kīnas vēstniecībā (oficiālā okupantu valsts pārstāvniecībā) grauž “30 bļudas” Jums tos pārāda. Diez vai nabaga Ždanoka tiks uz tā tilta, būs vien ar daudziem citiem zem tilta jāpaliek.

 4. Nevēlos dzīvot zem tilta!

 5. Te nu beidzot ir TAS Lielkrievu nacionālsociālistiskais boļševisms.LATVIJĀ viņu pārstāv TĀDAS PARTIJAS KĀ: saskaņas centrs, zaļo un zemnieku savienība.

 6. Tatjana Šapohļaka! V nature!Nav jau labi apdirst par izskatu,tikai te žults acīmredzama!

 7. Savā rakstā Miguels-Miguels novērtējis šodienas Krieviju kā pilnvertīgu kapitalisma zemi. Nu, nu!! Tas raksts vispār ļoti atgādina padomju laiku propagandu. Jūtās, ka vecītim ļoti vājas, idealizētas zināšanas par Krieviju.

 8. Tai kuklai ir parūka uz galvas !

 9. Zhdanokai uz cietumu Zviedrijaa Atbildēt

  Zhdanokai uzmeta laimes triisas ,kad ieraugot Kabanovu,Alekseejevu,Lindermani,Urbanovichu……

 10. Tiltu uz Krieviju? Kaut nelabais viņu uz Krieviju pa gaisu aizrautu. Kā tur izturas pret ebrejiem, to varbūt varētu novēlēt tikai tādiem kā viņa. Bet arī sava tauta tādai nerūp. Gordons – Latvijas patriots un mēs viņu novērtējam.

  • Viks 3. janvāris, 2014 08:44 Atbildēt

   Tiltu uz Krieviju? Kaut nelabais viņu uz Krieviju pa gaisu aizrautu. Kā tur izturas pret ebrejiem, to varbūt varētu novēlēt tikai tādiem kā viņa. Bet arī sava tauta tādai nerūp. Gordons – Latvijas patriots un mēs viņu novērtējam.
   gluži manas domas!!!

 11. akadēmiķis Ušakovičs Atbildēt

  Biedre Ždanoka nespēj pasniegt loģisku argumentu, viņa kā suns čurā pie katra staba.

 12. Uz ždanokprāt absolūtā ļaunuma pārstāvju nacistu sirdsapziņas tomēr daudz mazāk noslepkavoto nekā uz komunistu. Savādi gan! Acīmredzot vaina tomēr ir ideoloģijā, jo, tiklīdz komunisti tiek pie varas, sākas neapvaldīta asinsizliešana.

 13. Ždanoka Eiroparlamentā pārstāv Latviju vai Krieviju?

 14. Frankam Gordonam velu veselibu un neizsikstosus spekus Jauna Gada!

 15. Krievija? Attiecības ir jāveido, bet ne uz uzceļiem. Lai atdod atpakaļ Abreni, lai pārtrauc “maigo okupāciju”Latvijā, LAI PĀRTRAUC “KRIEVVALODIGOS” (SOVJETIKUS) RĪDĪT PRET PAMATTAUTU l
  LATVIJĀ, tad arī var būt nopietnas attiecības. Pašlaik Krivijas tilts uz Eiropu Latvijā ir uz sapuvušimem pamatiem un Ždanoka tādu palīdz būvēt kā sovjetika (pārkrivotā vai tā izliekas, ka aizstāv krievus).

 16. Kļūdieties cienījamais Gordon!Par Baltiju Putinam npspļauties. Te runa iet par maigās varas iestūrēšanu Eiropas savienības gaiteņos, bet protams priekš tā noder tādas netālas būtnes kā ždanokas vai citi tamlīdzīgi martinesi. Un tāpēc ir nepieciešams šis tilts. Latvijai te nav nekādas nozīmes, jo dažu stundu laikā to var okupēt un pēc tam lai čemberleni vāvuļo.

 17. Šī krievvalodīgā joprojām besījas un vai neliks mierā Latviju ar savu “miermīlīgo: attieksmi? Nu jau sačokurojusies gan.
  Mani aprīno, kā atsevišķi židi aizstāv krievu okupācijas politiku Latvijā. Viņiem tas izdevīgi, bet tautām ir naids un nabadzība no kara savā starpā. Butu kopā karojuši pret mafiju, nevis nacionāli norobežojoties.

 18. Krievijas Federācijas sarunas(ja nekļūdos,pagājušgad)ar Eiropas Savienību sākās ar KF striktu PRASĪBU atzīt par KF”ietekmes sfēru” visas valstis-bijušās PSRS republikas,kā arī Somiju,Norvēģiju,Poliju,Bulgāriju…Nez kāpēc tas man atgādināja kaut ko ĻOTI SLIKTU no nesenās Pasaules vēstures,kuras liecinieki vēl ir dzīvi.Nu jā,lācis spalvu met,tikumu NEMET!

 19. Nepieciešams tilts starp ES un Ķīnu!

 20. Ko darīt.Gordons tomēr “”iekoda”” Ždanokai – nenoturējās – bija jāatbild.Nav jau noslēpums,ka Ždanoka vienmēr ir bijusi PRET Latviju – par cik nekas neiznāca,nu cenšas pievilkt Krieviju tuvāk EU – drīzāk gan otrādi. Vienādi vai otrādi Ždanoka ir “”briesmas”” Latvijai.Viņas “”centieni”” visu laiku ir PRET Latviju.

 21. Mēs negribam eiroāziju vai kā tas tur rakstās, mēs gribam Eiropu. Un ja iespējams tad Krieviju, bet bez ždanokiem, aleksejeviem un lindermaņiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+