×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Neskaidrs mantojums

Foto - LETAFoto - LETA

Nomira manas mātes brālis. Viņam citu radinieku nav, jo nebija precējies, bērnu nav, viņa brāļi un māsas miruši. Es esmu vienīgā radiniece. Viņam nav nokārtota zemesgrāmata un nekas nav mērīts. Zemei uzradušies daudzi tīkotāji, kuri nav radinieki. Vēlos uzzināt, kā sākt kārtot zemi? Cik izmaksātu uzmērīšana un zemesgrāmata, notāra pakalpojumi? 
Sarmīte Balvos

 

Jā, jūs esat mātes brāļa mantiniece, taču vai vienīgā? Ja viņam bija arī citi brāļi un māsas, ne tikai jūsu māte, iespējams, ka šiem brāļiem un māsām ir bērni. Viņiem ir tādas pašas tiesības mantot kā jums.

Ja vēlaties mantot, jādodas pie notāra, jāpiesakās uz mantojumu un jākārto mantojuma lieta.

Mantinieks var mantot arī tādu zemi, kura nav ierakstīta zemesgrāmatā. Ja jūsu onkulis bija atjaunojis īpašuma tiesības uz zemi (kura viņam vai viņa senčiem piederēja 1940. gadā), bet vēl nebija to ierakstījis zemesgrāmatā, jūs šo zemi varat mantot.

Taču, ja tā nav mantotā zeme, viņš to varēja pieprasīt lietošanā un vēlāk izpirkt par sertifikātiem. Termiņš šādas zemes izpirkšanai ir beidzies, jo pirkuma līgumu ar Hipotēku banku vajadzēja noslēgt līdz 2011. gada 30. decembrim. Tad jūsu onkulis šo zemi no pašvaldības varēja tikai nomāt. Šādu zemi jūs nevarat mantot, jo tā ir pašvaldības valdījumā un pēc nomnieka nāves līgums tiek izbeigts. Pašvaldība zemi var iznomāt jebkurai citai personai.

Un vēl viens jautājums – vai uz zemes atrodas māja un kādi tai ir dokumenti? Ja tā ir tikai piemājas zeme, iespējams, mantinieki var mantot māju un zemi nomāt no pašvaldības, noslēdzot nomas līgumu.

Tātad situācija ir neskaidra. Vispirms vietējā pašvaldībā precizējiet šos jautājumus, un tad sapratīsiet, kā rīkoties tālāk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+