×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. jūlijs, 2017
Drukāt

Valdis Krastiņš: Nobalsos atkal par “pašu zēniem”… (6)

Cilvēki piedalās sapulcē par tiesiskumu pie Rīgas pils 13.jūlijā pēc oligarhu sarunu publicēšanas, prasot tiesiskumu. Foto - LETACilvēki piedalās sapulcē par tiesiskumu pie Rīgas pils 13.jūlijā pēc oligarhu sarunu publicēšanas, prasot tiesiskumu. Foto - LETA

Donalds Tramps nokļuva pie varas galvenokārt tādēļ, ka apsolīja novērst Vašingtonā valdošo stingumu, kas padarīja neiespējamu Kongresa sekmīgu darbošanos: abu partiju pretimstāve bija paralizējusi likumdošanu gandrīz pilnīgi.

Tagad republikāņu vairākums tā kā būtu, bet likumdošanas darbs joprojām stostās, nav īstas vienprātības – par abu partiju kopīgu nostāju nemaz nerunājot. Tramps atteicies no ASV vadošās lomas, izstājoties no plaši sazarotā nolīguma Klusā okeāna pusē, izstājies no Parīzes klimata noregulēšanas līguma, nav izpildījis savus solījumus amerikāņu strādniekiem un ogļračiem utt. Tomēr apmēram 50 miljonu amerikāņu joprojām stāv un krīt par Trampu. Kādēļ?

Iemesli ir divi galvenie. Pirmkārt, dziļa nepatika pret Vašingtonas politisko eliti, otrkārt, vēlētāju pakļaušanās trafaretiem spriedumiem (“manējie domā tā… vienmēr esmu balsojis par republikāņiem” utt.).

Domāju, ka tas pats varētu notikt pie mums nākamajās Saeimas vēlēšanās. Daļa mūsu vēlētāju ir nikni par pašreizējās elites izdarībām (vai – neizdarībām…), un tie balsos par jebko, kas būtu nepieņemams šai elitei. Bet to ir salīdzinoši maz, viņu balsīm nebūs izšķirošas lomas. Pārējie balsos, vadoties no gadījuma (par politiku ar izpratni interesējas neliela daļa vēlētāju), no inerces, no pierunāšanas un citiem triviāliem iemesliem. Tādēļ ir tik acīmredzamā vienaldzība no valdošo puses pret visiem pēdējā laika skandāliem (piemēram, pret tā saukto oligarhu sarunu publicēšanu): nu, lai patrako, pabļauj, noklusīs, aizmirsīs un nobalsos atkal par “pašu zēniem”.

Droši vien tā arī būs. Ja vien neuzradīsies kāds, kurš darbosies līdzīgi Emanuelam Makronam Francijā – braukās, tiksies, mobilizēs, pārliecinās ļaudis te Latvijā un visur tur, kur šodien dzīvo daži simti tūkstošu aizbraukušo.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Taisnība, taisnība! Viena lieta – skatīties mutē, kad otrs ēd. Cita lieta – ielūrēt otrā galā – kas tur nāk laukā!

 2. Dīvaini gan:valdošie ailaiduši valsti galīgā postā, bet tie paši mēdiji raksta, ka latvijā sasniegts augsts laimīgo cilvēku reitings un ka pārsniegts pirmskrīzes labklājības līmenis. Un ekonomikas eksperti prognozē, ka nākamgad ražošanas kāpinājumjs pārsniegs 5%.
  Laikam tajā tālskaša trubā katrs skatās no sava gala

 3. Varbūt godīgāk būtu, ja varturiem pirms nākošajām vēlēšanām būtu pienākums atskaitīties par solijumu izpildi? Cilvēki taču pa 4 gadiem ir aizmirsuši sasolītos brīnumus. Būtu jauki, ja dzirdētu par paveikto, par nedarīto, par iemesliem, kas liedz solīto izpildīt. Manis teiktais jau nepiepildīsies, tas tikai tāds sapnis, bet padomāt par to visu būtu vērts.

 4. kā var atļauties? Atbildēt

  Runāt frāzi: TĀDUS SABIEDRĪBA IEVĒLĒJA vai SABIEDRĪBA PELNĪJUSI TĀDUS…. KUR vēlēšanu sistēmas maiņa???? KUR sabiedrība, vēlot 13. Saeimu, VARĒS ievēlēt strādāt Latvijas labā GRIBOŠUS deputātus un valdību???? Visi puļķi norijuši???? Nemaz nebrīnīšos, ka ATKAL BŪS KADRI, KURI LABPRĀT IEVĒLĒS VECOS NEKAUŅAS NEPRASOT ATSKAITI PAR JAU PAVEIKTO ne no Pavļuta, ne Viņķeles, ne Čigānes, ne Dāldera, ne Loskutova un citiem ”rāpuļiem”…Tiešām LATVĀŅI nevis latvieši!? Gan jau ”APŽĒLOSIES” arī par ZZS; ”PALĪDZĒS” Saskaņai sagrābt varu visā LATVIJĀ!; TURPINĀS reformēties un NETIKS VAIRS IEVĒLĒTI NEVIENS no reformatoriem; TURPINĀS darbības, kuras Latviju IEMETĪS Krievijas skavās bez liekām pūlēm, utt.; TURPINĀSIES netīrās veļas mazgāšana publiskā telpā pretēji Saskaņai…

 5. Ja valsts ir tik ļoti sapurgāta kā pašreiz,tad varbūt var pavisam iztikt bez tās administrēšanas.Tauta jau bojā neaizies,varbūt ar laiku tai radīsies patiesi uzticams barvedis un tā sāks saņemties bez vēsturē raksturīgas saplūkšanās.

 6. mums ir hobijs staigāt pa grābekļiem Atbildēt

  pasolīs lumpeniem kaut ko, pat neizpildāmu, un… tie uzkāps kārtējam grābeklim(sak’, mēs jau nezinājām, mēs jau nesapratām, mēs dzirdējām balsis … )

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+