×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. janvāris, 2017
Drukāt

Nodrošināt nesalaužamo armijas garu: NBS komandiera amatā stājas Kalniņš (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Stājoties Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera amatā, Leonīds Kalniņš solīja uzturēt augstās NBS kaujasspējas un nodrošināt armijas nesalaužamo garu.

NBS Apvienotā štāba pagalmā piektdien notika svinīga ceremonija, kurā NBS vadības grožus no Raimonda Graubes pārņēma Kalniņš.

Kalniņš sanākušajiem viesiem un karavīriem atzina, ka apzinās vērtību par kuru no šodienas ir pilnā mērā atbildīgs. “Šo vērtību karavīri un zemessargi ir izveidojuši un attīstījuši, sūri strādājot, trenējoties ikdienā un izpildot smagus uzdevumus Latvijā un ārpus tās. Šī vērtība ir Latvijas tautas augstais vērtējums un atzinums un ticība mums,” uzsvēra Kalniņš.

“Šodien pieņemot šo amatu, man ir tikai viens galvenais mērķis – uzturēt augstās operacionālās spējas, kuras esam kopā izveidojuši un nodrošināt mūsu nesalaužamo armijas garu. Šodien pieņemot NBS komandiera amatu, esmu devis zvērestu un apņemos to izpildīt pilnā mērā ar atdevi un pienākušos godu,” uzsvēra jaunais NBS komandieris.

Kalniņš atzinīgus vārdus veltīja iepriekšējam NBS komandierim Graubem, kurš, viņaprāt, devis milzīgu ieguldījumu NBS attīstībā, piebilstot, ka viņa vārds Latvijas militārajā vēsturē noteikti būs ierakstīts ar trekniem burtiem.

Svinīgo maiņas ceremoniju apmeklēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), ASV armijas Eiropā komandieris ģenerālleitnants Frederiks Bendžamins Hodžess, Lietuvas bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Jons Vītauts Žuks, Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālleitnants Riho Terras, Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais, NBS regulāro vienību komandieri, karavīri un citi viesi.

Saeima Kalniņu NBS spēku komandiera amatā apstiprināja pērn 22.decembrī.

Ģenerālmajors Kalniņš bruņotajos spēkos dien kopš 1997.gada, bet NBS Apvienotā štāba priekšnieka amatā – no 2016. gada augusta.

Dienestu sācis Zemessardzes 51.bataljonā, 2003.gadā iecelts par Izlūku mācību centra komandieri. No 2003. līdz 2005.gadam dienējis Mācību vadības pavēlniecībā, no 2005. līdz 2009.gadam – Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā, savukārt no 2009.gada līdz apstiprināšanai Zemessardzes komandiera amatā – 2011.gadā, dienējis Zemessardzes štāba un Operatīvās pārvaldes priekšnieka amatā.

Graube pērn oktobrī informēja Nacionālo drošības padomi par iesniegumu, kurā lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām. Graube paziņojis, ka plāno pievērstie sabiedriskajai darbībai, taču politikā neplānojot doties.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2015. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. No pieredzes izvērtējot Atbildēt

  Raimond! Ar uzslavu, Tu esi nopelnījis Latvijas tautas pateicību. Bet, arī Ģirts Valdis Kristovskis, Admls. Gaidis Andrejs Zeibots un citi.

 3. ober letlands ziberts Atbildēt

  jus jau esat izjukusi pa visam vilem nebaziet tautai batonus ausis

 4. Kas ta jaunajam NBS L. Kalniņam noticis. Kakls pliks – balts krekls un šlipste nebija mājā? tāds vēderā būdīgs ar palicis. Paskat kā aizejošais NBS R.Graube – staltu stāju prieks skatīties…
  Būs jau labi. iejurīsies NBS galvenā ādā un lietas notiksies!

 5. Paldies komandierim T.Graubes k-gam! Atbildēt

  Bijušais NBS komandieris (2003 – 2006) viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots portālam TVNET atzina, ka Graubes darbs bijis svarīgs ceļā uz NATO, kad nav bijis nekāda pamata zem kājām un vajadzējis pārliecināt citas alianses dalībvalstis.

  «Graube ir īsts Latvijas patriots, kurš izgājis visus bruņotos spēkus – no sākuma līdz komandierim. Darbu darījis godīgi un saprātīgi. Katrs var pateikt par kaut kādām detaļām, ka to varēja izdarīt labāk, kā jau mēs latvieši to darām,» sacīja Zeibots, kurš bija arī Aizsardzības ministrijas NATO integrācijas izpildsekretārs (2001. – 2002. gadā) un ieņēma arī Graubes vietnieka amatu (2002. gadā).

  Augstu tiek vērtēta R,Graubes apņēmība 1999. gadā uzņemties NBS komandiera pienākumus. «Tajā grūtajā laikā vēl nekas nebija skaidrs. Mums Latvijā nekā nebija. Mēs nevarējām zināt, kas būs apkārt, un Raimonds tajā brīdī uzņēmās šo amatu un godam izpildīja,» uzsvēra Zeibots.
  No Latvijas taču Padomju armija vajadzēja IZVADĪT tālajā ceļā uz Krieviju …
  Komandieris R.Graube bija pārāk liels PATRIOTS (īstajā nozīmē), tāpēc netika piešķirta ĢENERĀĻA pakāpe, lai gan NBS ir 7 000+ karavīru, bet Robežsargiem (neērti nosaukt cik degunu liela ARMIJA ir robežsargos! ) gan IR ģenerālis, jo kalpoja vašim i našim –

Draugiem Facebook Twitter Google+