Pasaulē

Ņujorkas štats izsludina “ārkārtas stāvokli” metro sistēmā 0

Foto AP/Scanpix/LETA

Ņujorkas štata gubernators Endrū Kuomo ceturtdien izsludināja “ārkārtas stāvokli” Ņujorkas metro sistēmā, solot viena miljarda ASV dolāru piešķiršanu tās renovācijai, divas dienas pēc metro vilciena avārijas, kurā tika ievainoti desmitiem cilvēku.

Gubernators, kurš ir no Demokrātu partijas, sacīja, ka ārkārtas stāvokļa izsludināšana Ņujorkas sabiedriskā transporta uzņēmumā “Metropolitan Transport Authority” (MTA) paātrinās remontiem nepieciešamo materiālu iepirkšanu, mīkstinot prasības, kas jāizpilda pirms darba uzsākšanas.

“Mēs zinām, ka šo problēmu ir izraisījušas gadu desmitiem ilgas nepietiekamas investīcijas, novilcināta tehniskā apkope un novilcināta modernizācija,” Kuomo sacīja sabiedriskā transporta konferencē, kurā piedalījās eksperti no Eiropas un Āzijas.

“Mēs zinām, ka to tagad ir sarežģījis pasažieru skaita pieaugums” no četriem miljoniem dienā deviņdesmitajos gados līdz apmēram sešiem miljoniem dienā tagad, sacīja gubernators.

“Transporta kavēšanās tracina ņujorkiešus. Viņi ir nikni par komunikācijas trūkumu, neuzticamību, un tagad – par avārijām,” teica Kuomo.

Otrdien 36 cilvēki guva vieglus ievainojumus, kad divi metro vilciena vagoni noskrēja no sliedēm, atstājot simtiem cilvēku iesprostotus metro vilcienā vairāk nekā stundu.

Šīs avārijas cēlonis vēl nav noskaidrots.

Kuomo piebilda, ka viņš devis MTA direktoru padomes priekšsēdētājam Džozefam Lhotam 30 dienas reorganizācijas plāna izstrādāšanai. Lhotam arī tiks dots uzdevums divu mēnešu laikā pārskatīt investīciju plānu.

Kuomo sacīja, ka prioritātes ir paātrināt vilcienu nomaiņu, no kuriem 10% ir vairāk nekā 40 gadus veci, ar jaunu signalizācijas sistēmu aizstāt pašreizējo, kura pastāv kopš 1937.gada, un uzlabot energotīklu, kas ir cēlonis daudziem transporta kavēšanās gadījumiem.

Ņujorkas metro pirmā līnija tika pabeigta 1904.gadā. Janvārī tika atklātas trīs jaunas stacijas, īstenojot lielāko metro tīkla paplašināšanu pusgadsimta laikā.

LA.lv