×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. jūnijs, 2014
Drukāt

NVA un VSAA atspēko Straujumas pārmetumus par “nedraudzīgo” darbu

Foto-LETAFoto-LETA

Katra klienta izteiktā neapmierinātība ar viņa apkalpošanu tiek izvērtēta un pamatotas sūdzības gadījumā tiek meklēti risinājumi situācijas uzlabošanai nākotnē, aģentūrai LETA norādīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pārstāvji.

Kā ziņots, iepriekšējā nedēļā, uzklausot Valsts kancelejas (VK) ziņojumu par administratīvā sloga mazināšanu valsts pārvaldē, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) veltīja kritiku vairākām valsts pārvaldes iestādēm, par kuru servisu ir saņemts daudz sūdzību no iedzīvotājiem. Starp šīm iestādēm bija arī NVA un VSAA.

VSAA preses sekretāre Iveta Daine aģentūrai LETA sacīja, ka iestādē katra klienta sūdzība tiek izvērtēta, tomēr tieši VSAA iesniegto sūdzību nav daudz. “VSAA priecātos, ja cilvēki savu viedokli par klientu apkalpošanu izteiktu aģentūrai, jo tikai, noskaidrojot konkrēto situāciju, mēs varam izvērtēt, vai sūdzībai ir pamats, izdarīt secinājumus un pilnveidot iedzīvotāju apkalpošanu,” norāda Daine.

Sūdzības, kuras min premjerministre, iesnieguši VK mobilās aplikācijas “Futbols” lietotāji, un detalizētākas informācijas VSAA par šīm sūdzībām nav, piebilda Daine.

VSAA arī norāda uz vairākām neprecizitātēm VK publiskotajā informācijā. Piemēram, sūdzība, ka 2012.gadā bērna piedzimšanas pabalsta saņemšanai bija klātienē jāuzrāda dzimšanas apliecība, nav aktuāla, jo šo informāciju VSAA automātiski redz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datu bāzē. Informācija, kas nepieciešama VSAA pakalpojumu sniegšanai, tiek saņemta no deviņām iestādēm, neprasot to no klientiem, skaidroja Daine.

Aktuāls neesot arī apgalvojums, ka ar maziem bērniem ilgi jāgaida rindā, jo VSAA klientu apkalpošanas vietās ir iespējams iepriekš pierakstīties uz konkrētu laiku. “Turklāt vienmēr esam centušies pasaukt māmiņas ar maziem bērniem bez rindas. Tāpat ir iespējams nosūtīt iesniegumu pa pastu vai e-pastu ar drošu elektronisku parakstu,” skaidroja aģentūras pārstāve.

Arī NVA sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Kancēna aģentūrai LETA apgalvoja, ka iestāde analizē un pārbauda ik katru sūdzību vai aizrādījumu no klientu puses. Viņa norādīja, ka pērn NVA tika fiksēti 1,4 miljoni klientu apmeklējumu, bet saņemto sūdzību skaits bija 37.

Kancēna atzina, ka arī 700 cilvēku lielā kolektīvā, kāds tas ir NVA, ir iespējams “cilvēciskais faktors”, kad kādam no klientiem liksies, ka viņš nebūs ticis apkalpots laipni. “Mūsu darbinieki tiek izglītoti un apmācīti klientu apkalpošanā. Protams, ir, ko vēl praktiski uzlabot un mācīties šajā jomā. Tajā pašā laikā ikviens klients ir aicināts izteikt savu viedokli par klientu apkalpošanu, tas tikai palīdzēs uzlabot klientu apkalpošanas standartu,” uzsvēra Kancēna.

Viņa arī atgādināja, ka NVA regulāri veic klientu apmierinātības aptauju, tāpat operatīvai klientu apkalpošanai ir pieejama elektroniska datu apmaiņa ar citām valsts iestādēm un, lai klientiem nebūtu jāgaida rindā, ir pieejams iepriekšējs pieraksts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+