Sports
Citi sporta veidi

Olimpiešu un paraolimpiešu prēmēšanai vajag miljonu eiro. Ko lems valdība?1

Foto – Juris Bērziņš-Soms (“Sports”)

Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē rīt, 19.oktobrī, plkst.10 plānots izskatīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto priekšlikumu, kas Latvijas sportistiem par startiem XXXI vasaras olimpiskajās spēlēs un izciliem sasniegumiem Paraolimpiskajās spēlēs Riodežaneiro paredz piešķirt naudas balvas maksimālā apmērā.

Lai nodrošinātu naudas balvu izmaksu, IZM rosina valdību no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 1 009 262 eiro, tajā skaitā 187 295 eiro nodokļu samaksai. Jautājumu plānots virzīt izskatīšanai Ministru kabineta 1.novembra sēdē.

Sporta padomes sēdē rīt arī plānots apspriest grozījumus Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā. Patlaban noteikumi paredz, ka par iegūtajām pirmajām trim vietām olimpiskajās spēlēs, paraolimpiskajās spēlēs, nedzirdīgo spēlēs, pasaules čempionātos, pasaules kausa izcīņā pieaugušajiem, Eiropas čempionātā pieaugušajiem un Eiropas kausa izcīņā pieaugušajiem Ministru kabinets attiecīgajai sporta federācijai var piešķirt naudas balvu līdz 35 572 eiro. Grozījumi paredz, ka naudas balvu federācijai var piešķirt arī par olimpiskajās spēlēs iegūto ceturto, piekto un sesto vietu. Naudas balva paredzēta attiecīgā sporta veida vai disciplīnas attīstībai.

Sporta padomē izskatīs arī jautājumu par 2017.gada valsts budžeta projektā un vidēja termiņa budžeta ietvarā 2017., 2018. un 2019.gadam sporta nozarei paredzētajiem līdzekļiem, tostarp par plānotajiem nacionālas nozīmes starptautiskiem sporta pasākumiem Latvijā 2017.gadā un plānotajām investīcijām valsts nozīmes sporta infrastruktūras attīstības projektos 2017.-2019.gadā.

Saistītie raksti
LA.lv