×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
28. februāris, 2017
Drukāt

Padomju vingrošanas zvaigzne palikusi bez līdzekļiem un pārdevusi olimpiskās medaļas (4)

foto no youtube videofoto no youtube video

Leģendārā vingrotāja Olga Korbuta pārdevusi medaļas, ko 1972. un 1976.gadā izcīnīja olimpiskajās spēlēs, pirmdien pavēstīja izsoles kompānija.

Pašlaik ASV dzīvojošā padomju vingrotāja izlēma pārdot medaļas finansiālu iemeslu dēļ.
Izsolē bija 32 priekšmeti, ieskaitot divas zelta un vienu sudraba godalgu no 1972.gada Minhenes Olimpiādes, kā arī vienu zeltu un vienu sudrabu, kas tika izcīnīti četrus gadus vēlāk Monreālā. Tas kopā viņai ļāvis savākt 333 500 dolāru (310 000 eiro). Par visvērtīgāko kļuva Minhenē izcīnītais komandu zelts, kādreizējai sportistei atnesot 66 000 dolāru (62 000 eiro).

Zīmīgi, ka viņai nebija iespēju pārdot zeltu, kas 1972.gadā tika izcīnīts sacensībās uz baļķa, jo tas jau iepriekš bija nozagts.

“Šī ir olimpiskā vēsture un es vēlētos ar to dalīties ar visu pasauli,” iepriekš aģentūra AP citēja Korbutu.
Tikmēr Krievijas portāls “gazeta.ru” vēsta, ka ASV dzīvojošā sporta leģenda pēdējā laikā bijusi palikusi gandrīz bez iztikas līdzekļiem. “Medaļas paglāba Korbutu no bada,” teikts portāla ziņas virsrakstā.

Minhenē Korbuta 17 gadu vecumā kļuva par vingrošanas sacensību spožāko zvaigzni, palielinot interesi par sporta veidu visā pasaulē.
Korbuta dzimusi Padomju Baltkrievijā, bet 1991.gadā pārcēlās uz ASV.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. daudzi bijušie sagaida tādu galu Atbildēt

    kad naudas daudz tad ari tērē cik spēka, neko nepietaupot, un kad naudas plūsma apsīkst, ātri ātri bankrotē

  2. Pilnīgas muļķības, ka viņa cieta badu. Kā teica pati sportiste: “Šī ir olimpiskā vēsture un es vēlētos ar to dalīties ar visu pasauli.” Bet ziņas par badu izplatīja krievu melīgā propoganda. Krieviju ļoti kaitina, ka slaveni tautieši pamet “laimes zemi” un pārceļas uz ASV vai citu “naidīgo kapitālistu” zemi. Tāpēc jārada mīts par to, ka viņi tur nakšņo metro stacijās un ēd no miskastēm pie lielveikala. Tikmēr dižajā Krievzemē visi laimē diet.

    • Bez oficiālās prēmijas (tā nebija īpaši liela – zinu teikt, ka par olimpisko sudrabu deva 1500 rubļu, mēbeļu sekcija “Daina” maksāja 1200 rubļu) Korbutai Minska uzdāvināja papildus 3 atslēgas: dzīvoklis, garāža, “Volga”. Uz Ameriku viņa aizbrauca ap 1990.gadu – dabūja trenera kontraktu.

  3. Diemžēl līdzīgi varianti ir bijuši arī Latvijā pēc 1991. gada. Sportists vecumā nav nodrošināts

Draugiem Facebook Twitter Google+