×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Igaunijā no 1. aprīļa palielinās pensijas (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Igaunijas valdība ceturtdien nolēma, ka no 1. aprīļa valsts pensiju indekss būs 1,063, kas nozīmē, ka vidēji pensijas palielināsies par 6,3 procentiem.

Valsts pensiju indekss atspoguļo patēriņa cenu izmaiņas un pagājušā gada pensiju apdrošināšanas komponentes sociālā nodokļa ieņēmumus. Tā aprēķinā 80 procenti ir balstīti uz izmaiņām pagājušā gada sociālā nodokļa ieņēmumos, bet 20 procenti balstīti uz patēriņa cenu izmaiņām. Igaunijas Statistikas departamenta dati liecina, ka patēriņa cenas Igaunijā pērn saruka par 0,1 procentu, bet Finanšu ministrijas rīcībā esošie dati liecina, ka pensiju apdrošināšanas ieņēmumi no sociālā nodokļa pērn palielinājās par 7,9 procentiem. Valdības apstiprināto izmaiņu rezultātā vecuma pensija personai ar darba stāžu 15 gadi sasniegs 222,93 eiro mēnesī, bet personai ar 44 gadu darba stāžu tā būs 375,04 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un kad te, ja reiz tā “nabadzības robeža” esot … 260 euro?
    To izikas minimumu taču statistiķi vairs nerēķina vispār…
    :)?

  2. Kad sagaidīsim Latvijā slimokases,kā Igaunijā un Lietuvā? Latvija ir palikusi vienīgā no visām ES valstīm,kurā joprojām nav atjaunota obligātā veselības apdrošināšana!

  3. Bet Latvija nav spējīga ieviest pat atraitņu pensijas,ne arī apvienot Labklājības un Veselības ministrijas,par bezmaksas sabiedrisko transportu Tallinā (un Briselē) nemaz pat nerunājot!

Draugiem Facebook Twitter Google+