×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Par EP priekšsēdētāju ievēlē Šulcu

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Parlaments (EP) par savu priekšsēdētāju ievēlējis līdzšinējo Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses frakcijas priekšsēdētāju, vācu politiķi Martinu Šulcu, informējis Eiropas Tautas partijas grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis.

Par Šulcu savas balsis atdevuši 387 eiroparlamentārieši, un viņš ievēlēts jau pirmajā balsošanas kārtā. No EP prezidenta tiek sagaidīta neitrāla nostāja, un viņam jāpārstāv visa parlamenta intereses. Daudzi EP prezidenta pienākumi ir reprezentatīvi.

EP prezidents pārrauga parlamenta darbu, tā iestādes un plenārsēdes. Priekšsēdētājs reprezentē parlamentu, kā arī Eiropadomes samitu sākumā pauž EP viedokli par sanāksmes darba kārtību. Tāpat EP priekšsēdētājs paraksta Eiropas Savienības budžetu un kopā ar ES Padomes prezidentu paraksta likumdošanas aktus.

Vienošanās par jauno EP prezidentu bija panākta jau aizkulisēs un šodienas balsojums nenesa nekādus pārsteigumus. Uz EP prezidenta posteni pretendēja arī EP deputāte no Lielbritānijas Diāna Volisa, kas pārstāv Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības frakciju, kā arī Nirdžs Deva no Lielbritānijas, kurš pārstāv Eiropas Konservatīvo un reformistu frakciju. Par Volisu nobalsoja 141 deputāts, bet par Devu – 142.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+