Kultūra
Literatūra

Par ko latviešu dzejniecēm kaunēties? Langa, Auziņa un Gaile dodas uz Vāciju0

Publicitātes foto

No 28. līdz 30. oktobrim Minhenē, Vācijā, norisināsies trešais starptautiskais sieviešu dzejas festivāls “Schamrock”, kurā ar lasījumiem uzstāsies latviešu dzejnieces Anna Auziņa, Inga Gaile un Liāna Langa, pavēstīja platformas “latvianliterature.lv” pārstāve Dace Bargā.

Festivāla nosaukums “Schamrock” veidots, savienojot vācu valodas vārdu “scham” (kauns – vācu val.) ar angļu valodas vārdu “rock”, kas, kā visiem zinām, apzīmē mūzikas un dzīvesstila novirzienu. Festivālā īpaši tiek aicinātas piedalīties dzejnieces, kuras ir aktīvas publiskajā telpā, nebaidās paust savu viedokli par sociāli un politiski jūtīgām tēmām. Dzeja šeit piedzīvo sinerģiju ar citām mākslas formām – operu, teātri, mūziku, kā arī dažādām lekcijām un diskusijām.

Liāna Langa kopā ar mūziķi Ingūnu Rubeni ar dzejas un mūzikas performanci uzstāsies piektdien, 28. oktobrī, bet Anna Auziņa un Inga Gaile dzejas lasījumus festivāla apmeklētājiem veltīs svētdien, 30. oktobrī.

Sieviešu dzejas festivāls Minhenē notiek reizi divos gados, un katru reizi tā organizatori izvēlas pievērst īpašu uzmanību kādas konkrētas valsts laikmetīgajai sieviešu dzejai. Šogad festivāla uzmanības centrā ir Indonēzija, Indija un Latvija.

Kopumā festivālā piedalīsies 50 dzejnieces un mūziķi no 17 valstīm – Argentīnas, Austrijas, Botsvānas, Bulgārijas, Ķīnas, Kipras, Vācijas, Grieķijas, Indijas, Indonēzijas, Latvijas, Rumānijas, Šveices, Slovēnijas, Taizemes, Turcijas un ASV.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Video: LMT seriāla “Tur” aizkadrā aktieris Artūrs Skrastiņš
8 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Sācies balvas “Kilograms kultūras” Rudens balsojums
11 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. “Raxtu Raxti” ieskaņojuši pirmo dziesmu kopā ar Tautas mūzikas orķestri
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Vērienīga meklēšanas operācija Madonas pusē: par dubultslepkavību aizturēts bruņots noziedznieks
44 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Rīgas “Dinamo” piedzīvo sagrāvi Čerepovecā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Koalīcija konceptuāli atbalsta pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Uz Rīgas apvedceļa notikusi smaga avārija
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Mīklainos apstākļos šorīt pazudis bijušais Igaunijas “Danske Bank” vadītājs
1 stunda