×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

Par Zolitūdes traģēdijā mirušo datu iespējamu nopludināšanu atstādina Šicu (23)

Foto: LETAFoto: LETA

Par iespējamu Zolitūdes traģēdijā mirušo datu nodošanu trešajām personām uz dienesta izmeklēšanas laiku atstādināts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietnieks Mārtiņš Šics.

Šics aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir atstādināts un ir sniedzis NMPD rīcībā esošo informāciju par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem tīmekļa vietnes “nekropole.info” vadībai, lai tā varētu salīdzināt savā rīcībā esošos datus, kas iegūti no notikuma vietā esošajiem cilvēkiem, un informēt sabiedrību par bojāgājušajiem.

Šics savā rīcībā pārkāpumus nesaskata.

Vaicāts, cik detalizēta informācija tika nodota tīmekļa vietnes veidotājiem, Šics teica, ka nekādu slepenu informāciju neesot nodevis, bet tikai tik daudz, lai cilvēki varētu pārliecināties, vai viņu tuvinieki ir vai nav gājuši bojā traģēdijā.

Tāpat viņš uzsvēra, ka informācija nodota profesionāliem juristiem.

Šics uzskata, ka šāda mēroga traģēdijās informācija par cietušajiem un bojāgājušajiem ir jādod visām organizācijām, kas iesaistītas krīzes risināšanā, un iedzīvotājiem tā ir jāsniedz ātri. Viņaprāt, ir absurdi vairākas dienas neinformēt cilvēkus par tuvinieku likteni.

“Es rīkojos iedzīvotāju labā,” sacīja Šics, paužot viedokli, ka “nekropole.info” sniegtā informācija nomierināja tūkstošiem cilvēku Latvijā un ārvalstīs, kuri bija noraizējušies par tuviniekiem.

Šics arī domā, ka “nekropole.info” būs būtisks “spēlētājs” līdzīgās krīzes situācijās nākotnē, jo valsts informācijas sistēmas nav sagatavotas tik lielam apmeklējumu skaitam.

Tāpat viņš piebilda, ka patlaban viņam ir atņemtas visas darba ierīces, tostarp telefons, dators un kabineta atslēgas.

Kā ziņots, NMPD sācis dienesta pārbaudi par iespējamu informācijas noplūdi saistībā ar Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem.

Kā aģentūru LETA informēja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša, piektdien, 22.novembrī, no dienesta darbinieka e-pasta, kurš nebija iesaistīts Zolitūdes traģēdijas seku likvidēšanā un palīdzības koordinēšanā, trešajām pusēm ir nosūtītas ziņas par it kā bojāgājušajiem.

Iepriekš LETA ziņoja, ka 22.novembrī nepilnīgs bojāgājušo personu saraksts ar atsauci uz NMPD tika publicēts tīmekļa vietnē “nekropole.info”.

NMPD pārstāvji uzsvēra, ka nav snieguši un nesniegs informāciju masu medijiem par traģēdijā bojāgājušajiem. Tomēr, pārbaudot publicēto informāciju, dienests novērojis sakritību starp publicēto sarakstu un NMPD rīcībā esošo sarakstu, norāda Bukša.

Viņa arī uzsver, ka NMPD sarakstā bija ziņas par traģēdijā cietušajiem, personas dati un sākotnējās diagnozes, kas ir ar likumu aizsargāta informācija un nav nododama trešajām pusēm bez pašu cietušo piekrišanas. Iespējams, notikušā rezultātā šī informācija nodota trešajām pusēm.

“Notikušais ir nepieļaujams pārkāpums. Lai nepieļautu šādas situācijas un noskaidrotu visus notikušā apstākļus, NMPD ir sācis iekšēju izmeklēšanu – ar direktora Armanda Ploriņa rīkojumu ir izveidota izmeklēšanas komisija, kura sākusi darbu un kurai ir jānoskaidro notikušā apstākļi un vainīgās personas. Atkarībā no komisijas atklātā, ja būs nepieciešams, NMPD vērsīsies arī tiesībsargājošās institūcijās,” norāda NMPD pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. ..! UŠAKOVAM = AMERIKAM JĀAIZIET!

  Vienotībai un pārējām opozīcijas partijām steidzami jāpārtrauc dalība Rīgas Domē! Jāiet uz jaunas Domes Vēlēšanām! Kurš to iesāks, tas viņās uzvarēs.
  Ēlerte pierādījusi savu absolūtu nespēju pulcināt ļaudis ap sevi.
  Ušakovs par savu „rosīšanos” jāatstādina no RD vadītāja amata. Vismaz līdz izmeklēšanas beigām. Viņa „neskaitāmas reizes piesauktā nevainība” un „masu slepkavības autoizpēte un autotiesāšana ir pretrunā ne tikai ar veselo saprātu, bet arī krimināllikumiem”. Nevaram gribēt, ka cilvēks, kurš, iespējams, savas atbildības robežās, ir vainojams 54 cilvēku nāvē, pats vada savas atbildības izmeklēšanu un atbildības vērtējumu. Viņš nevar turpināt vadīt vainīgo meklēšanu!
  Starplaikā viņa neadekvātā rīcība jau novedusi pie „sešu nevainīgu būvvaldes darbinieku atstādināšanas un viena „darba attiecību pārtraukšanu””. Nesniedzot sava lēmuma iemeslus. Jo jau nākošajā teikumā – „visi nevainīgi”.
  Vainīgi vien „mirušo vārdu publicētāji, „komentētāji”, žurnālisti, premjerministri.
  Tas jāpārtrauc. Šodien. Uzreiz. Nekavējoties.

 2. Milzīgs paldies Šica k-gam par sniegto informāciju tūkstošiem pie televizoru ekrāniem sastingušo ,kuri ar šausmām domāja par saviem tuviniekiem, kuri varētu būt cietušo vai bojāgājušo skaitā.Ierēdņi,, kuri lēmāt par Šica k-ga atstādināšanu, lūdzu, attopieties!

 3. Izraēlā eksistē kārtība, ka jāpaziņo nāves ziņa. Tas viņiem, pateicoties palestīniešiem, pierastāka lieta. No sākuma esot jāpaziņo personīgi, vai telefoniski piederīgajiem. To dara brigādes vismaz pa diviem, vienam jābūt ar ārsta izglītību un spējīgam sniegt piederīgajiem medicīnisku atbalstu, otrs “mācīts psihologs”. Kad tas paveikts un noskaidroti , apzināti un informēti pārējie radinieki, ziņa nonāk MSL.
  Ploriņam jāpamet direktora postenis- palasiet CV – ne dienu mav strādājis medicīnā, no muitnieka līdz Veselības ministrija Valsts sekretāram – visu laiku tik papīrus „grauzis” un Ārstus komandējis, no tā naids un skaudība…

 4. Ploriņam jāatkāpjas. Atbildēt

  Jautājums par Šicu nav sarežģīts. Viņš tūdaļ jāatjauno darbā. Viņš nozīmējams par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktoru.

  1. Izlasot visu NMPD dokumentus, neatradu instrukciju, kā publiskojami mirušo saraksti „masu slepkavības gadījumā” ( Bērziņš)
  2. Neizlasīju, ka ar mirušajiem personīgi būtu jāsaskaņo sarakstu publicēšanas atļauja, ar katru personīgi vai grupā un nav reglamentēts vai tas jādara pirms, vai pēc slepkavības.
  3. Sakarā ar to, ka ugunsgrēks, diemžēl neizcēlās un visi bojāgājušie, mirušie atstāja dzīvi no saskares ar dažādiem būvniecības materiāliem, (kas Ņūtona likumā aprakstīts un pamatojas uz universālo – Masas pievilkšanās, gravitācijas spēku. Performance bija sagatavota un īstenota Nila Uškova un biedra Amerika virsvadībā (abi augšminētie kungi nav atbildīgi par Fizikas likumu universalitāti).
  4. Tātad varam secināt, ka „Šica „ļaunprātīgi, kaitnieciskā nolūkā nopludinātā informācija” bija vienīgais veids lai desmitiem miljonu cilvēku pasaulē (Rīga internacionāla pilsēta) varētu „izpūst gaisu” (Paldies Dievam! Mani personīgi, tas nav skāris) – Sēras ir „notikums”, un daži simti uzzinātu, ka „noticis nenovēršamais”. Paldies Varonim! Ja Rīgas Būvvaldē būtu kaut viens šāds GODA VĪRS, traģēdija būtu novērsta.
  5. Ja Armands Ploriņš līdzšinējais – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktors – būtu rīkojies kā Šics, viņš jau sen būtu pieprasījis lai neviens Prezidentu Pilis, Muzejus, Slimnīcas, Pansionātus, Kuģus, Tirgus, Teātris, Veikals, Rūpnīca, Iestāde, Skola, Bēnudārzs, Kapliča utt. netiktu ekspluatēta bez stingras instrukcijas Uguns un citu „signalizāciju” trauksmes gadienos. Jānotiek regulārām pārbaudēm, ne tikai signalizācijas tehnikai, bet arī ļaužu prasmei reaģēt uz to. Lidmašīnā iekāpjot – nav problēmu, viss skaidrs un 100 x paskaidrots, kas jādara, ja iestājas „ārkārtas situācija”. Tādēļ Ploriņam jāatkāpjas, bet Šicam jāpārņem Direktora pienākumi!

 5. Varbūt tā ir atriebība Šica kungam par viņa aso kritiku sakarā ar cilvēku nevakuāciju pēc trauksmes signāla.

 6. Kārtējais amatpersonu stulbums.

 7. Vairāk kā dīvaini, īstie vaininieki netiek atstādināti, bet lūk it kā par datu noplūdināšanu uz laiku atbrīvo no amata. Kura ir tā amatpersona? Apsargs un trauksmes instrukcijas izdevējs jau sen būtu atstādināms no amata.

 8. Nu pilnīgs murgs , kas te notiek …. pilnīgie muļķi pie teikšanas …. CIETUMĀ JĀSĒŽ VISAI LATVIJAS VALDĪBAI AR KANĀDAS ŽĪDU LĪDZSKRĒJĒJU VVF UN kalvīti, KAS ŠO KORUMPĒTO VALSTI IR IZVEIDOJUŠI … un izpārdevuši …. NOLĀDĒTIE MAITAS …. ušakovs tagad lielo tēlo … NORMĀLĀ VALSTĪ pilsētas mērs jau sen būtu aiz restēm … bez viņa ziņa jau pilsētā nekas nenotiek ….

 9. KORUMPANTI IZMANTO NELAIMI , LAI IZRĒĶINĀTOS AR GODĪGIEM COILVĒKIEM . PLORIŅŠ IELIKS SAVUS ”LAŠU DŪRĒJUS” TĀPAT KĀ ŠLESERS .

 10. Kāda datu aizsardzība ir vajadzīga mirušajam? Murgi! Atkal kāds grib būt lielāks katolis nekā Romas pāvests. Liekat mierā šicu. Viņš ir brašulis ar skaidru galvu un domāšanu.

 11. mazsalacas meteorīts Atbildēt

  …pieļauju,varbūt Dievs virza tieši Mārtiņu Šicu par līderi cīņā pret tautas kangariem?…

 12. mazsalacas meteorīts Atbildēt

  Izsaku līdzjūtību piederīgiem,man ļoti žēl daudzie bojāgājušie.Ceru,ka tauta modīsies un patiesie vainīgie-sistēma,ko veicinājusi valsts vara savā bezdarbībā un darbībā, tiks saukta pie atbildības…

 13. Stulbums,labāk būtu problēmas risinājuši….Protams to kas vismazāk pie vainas uzreiz no Amata…

 14. Nesaprotu – kur ir noziegums – kāpēc cilvēks ir atstādināts nopienākumu pildīšanas???????

 15. Dīvaini, netīru baumu izplatītājus pat nemeklē, bet cilvēku kurš nosauc upuru vārdus, atstādina ! ! ! Vai labāk būtu bijis nenosaukt ? Jau tā internetā daudzi safantazēja visādas sazvērestības teorijas ka no sabiedrības slēpjot patiesību ! Vai tādas muļķības kādam ir vajadzīgas ?

 16. Vai tā ir Latvija?

 17. Neo, Bordānam, Sprūdžam? Kad “izpurinās” tos korumpantus, tad runāt varēs VISU! Šicu jāieceļ atpakaļ!!!

 18. Atraduši, kam tagad klupt virsū…. Šics rīkojās cilvēcīgi- tuviniekiem ir tiesības zināt patiesību!!!!

 19. Vārda brīvība, Latvijā nav. Ļoti žēl!

 20. Cilvēka vārds un uzvārds nav slepena vai personiska informācija. Cilvēkus nedrīkst uzskaitīt kā vienības – 54 un viss! Kaut kāds absurds.

 21. Bez vainas vainīgs.Beidziet kasīties.Šics nav vainīgs,demokrātija ir vai nav Latvijā. Slepkavas vēl brīvībā,nenovērsiet uzmanību no mērķa,atrast tos,kas patiesi vainīgi:būvnieki,projektētāji,cēlāji……….

 22. kaut kāds absurds!!! vai tiešām no tautas jāslēpj šīs traģēdijas upuru vārdi?

Draugiem Facebook Twitter Google+