×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Pašvaldībām joprojām aktuāls jautājums par IIN sadali un pašu budžetu

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis piedalās Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē.

Diskutējot par nākamā gada budžetu, pašvaldībām joprojām aktuāli ir jautājumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadalījumu starp valsti un pašvaldībām, kā arī par to budžetu.

Trešdien Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domes sēdē LPS pauda pārliecību, ka darba spēka nodokļu samazināšana ir jāveic uz valsts budžetā ieskaitāmo nodokļu rēķina. Tāpat LPS uzskata, ka gadījumā, ja tiek veiktas izmaiņas IIN politikā, samazinot to, pašvaldībām IIN ieņēmumu bāzes samazinājums tiek kompensēts pilnā apmērā, palielinot pašvaldību budžetā ieskaitāmo IIN daļu, kā arī kompensējot to ar citu nodokļu ieņēmumu ieskaitīšanu.

Diskusijas izvērtās par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu, kur LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis uzsvēra, ka valstij ir jānāk palīgā, jo pašas pašvaldības nespēj šo sistēmu uzturēt. “Mums jāvienojas par principiem, kas jāiestrādā jaunajā izlīdzināšanas sistēmā, un jāvienojas par laika termiņiem un summām, kas nepieciešamas,” pauda Jaunsleinis.

Viņš uzsvēra, ka pašvaldības pašas var vienoties, kādā veidā izveidot izlīdzināšanas sistēmu, taču valstij ir jāpalīdz. Pēc tam var vienoties, vai sistēma tiek ieviesta piecos vai desmit gados. Galvenais esot, lai ir skaidri spēles noteikumi.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) uzsvēra, ka būtu patīkamāk stāvēt pašvaldību priekšā un apgalvot, ka tiks piešķirta konkrēta summa pašvaldībām. “Bet no kaut kā būtu jānoņem, jo nauda kokos neaug,” piebilda premjerministre.

Straujuma solīja, ka ar LPS vēl tiksies, kad sāksies nākamā gada valsts budžeta sagatavošana un lemšana, cik kuram finansējuma prasītājam atvēlēt. Viņa aicināja konstruktīvi izrunāt visus jautājumus pēc kārtas.

Komentējot notikušo tikšanos ar LPS, Straujuma uzsvēra, ka gan Jaunsleiņa, gan Ventspils mēra Aivara Lemberga (ZZS) sagatavotās prezentācijas par pašvaldībām aktuāliem jautājumiem bijušas konstruktīvas. Viņa atgādināja, ka valdība budžetu sāks vētīt oktobra sākumā un tad skatīs visus pieprasījumus, bet budžetu pieņems jaunā valdība.

“LPS priekšlikumus vērtēju kā ļoti konstruktīvus, bet tādus priekšlikumus valdība saņem no visiem,” noteica Straujuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+