×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Baņķieris Suharenko uzņem deputātus, lai saņemtu atļauju dibināt ebreju īpašumu restitūcijas fondu (65)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Saeimas Ārlietu komisijas deputāti vakar viesojās Ebreju draudžu un kopienu padomes ēkā Rīgā, Skolas ielā 6, kur kopā ar šīs organizācijas padomes priekšsēdētāju baņķieri Arkādiju Suharenko (centrā) vienojās par ēkas nodošanu īpašumā padomei, kā arī ebreju īpašumu restitūcijas fonda izveidi.

Saeimas Ārlietu komisijas deputāti vakar devās uz Ebreju kopienai apsaimniekošanā nodoto ēku Rīgā, Skolas ielā 6, lai apspriestu jautājumu par ebreju īpašumu restitūcijas fonda izveidi. Visus laipni sagaidīja Ebreju draudžu un kopienu padomes izpilddirektore Gita Umanovska, padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Krupņikovs, un bija ieradies pat padomes priekšsēdētājs un reizē arī Rietumu bankas valdes priekšsēdētājs Arkādijs Suharenko, kurš līdz šim nav personīgi piedalījies restitūcijas jautājumu apspriešanā, visticamāk, tādēļ, ka nerunā valsts valodā. To viņa vietā ir darījis vietnieks Krupņikovs. Suharenko pavisam nesen atgriezies no Maskavas, kur 19. janvārī tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un Eiropas Ebreju kongresa izpildkomitejas vadītāju Vjačeslavu Kantonu.

Šis varenais nams, kas celts no 1913. līdz 1914. gadam pēc arhitekta Edmunda Trompovska un Paula Mendelštama projekta, ir valsts aizsargājamais arhitektūras piemineklis, kas pieminētajai ebreju organizācijai nodots lietošanā uz 99 gadiem. Bet nākamnedēļ deputāti, visticamāk, šo apgrūtinājumu noņems, un ēka nonāks ebreju īpašumā. Tā vēsta Saeimā trešajam lasījumam sagatavotais likumprojekts, kur kopā ar vēl pieciem īpašumiem ir iekļauts arī šis. Deputāti pateicībā par lielo pretimnākšanu ir laipni uzlūgti Skolas ielas namā.

Umanovskas kundze izrāda telpas, no kurām gandrīz katrā notiek kāda nodarbība – vienā vingro, citā mācās latviešu un angļu valodu, vēl citā iekārtots sociālās aprūpes centrs. Ēkā ir arī paliela zāle dažādiem sarīkojumiem, kur tiekam ievesti un mazliet apmulstam, ieraugot, ka visapkārt tās augšējai sienai ir ritmiski izkārtoti reljefi dekori, kuros attēlots padomju laika sirpis un āmurs. Tādas laipnas sagaidīšanas laikā neērti jautājumi ir nevietā, un to saprot lielākā daļa deputātu, izņemot Jāni Dombravu (Nacionālā apvienība), kurš nevar novaldīties, nepavaicājis, vai tad ebreju kopiena ir tik nabadzīga, ka nespēj novākt šos okupācijas laika atribūtus valsts aizsargājama arhitektūras pieminekļa interjerā. Gita Umanovska pārliecinoši stāsta, ka šajā namā notikuši Latvijas Komunistiskās partijas kongresi, mācījušies jaunie komunisti un ka šī simbolika ir vēsturiska – tai esot kādi sešdesmit gadi, tāpēc neņemot nost. “Ļeņina piemineklis arī bija sens, bet to nojauca,” atgādina Dombrava. Umanovskas kundze gan neielaižas garākās sarunās un atgriežas pie nama vēstures, bet pēc neilga laika nodod mūs Iļjas Ļenska, muzeja “Ebreji Latvijā” direktora, rokās, kurš iepazīstina ar bagātīgo un interesanto ekspozīciju.

Pirms oficiālās daļas tiekam uzcienāti ar foršmaku (siļķes uzkodām), gefilte fiš (pildītām zivīm), macas konfektēm, strūdeli un citiem gardumiem. Pie katra ēdiena novietots uzraksts ar tulkojumu, lai varam saprast, kas atrodas uz šķīvjiem.

Pirms deputāti ķeras pie lietas būtības, viņi sanāk­smes norises telpā tiek iepazīstināti ar ebreju organizācijas pārstāvjiem. Atceros, kad es zvanīju diezgan daudzu organizāciju pārstāvjiem, kas ietilpst Ebreju draudžu un kopienu padomes sastāvā, liela daļa nerunāja valsts valodā, bet te sapulcinātas tikai tādas personas, kas spēj sniegt informāciju latviski. Vēlāk Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildego­vičs man stāsta, ka Ebreju draudžu un kopienu padomē lielākā daļa ebreju ir no bijušajām PSRS republikām, taču šajā organizācijā sastāv arī tie ebreji, kas pārdzīvojuši holokaustu, un viņu pēcteči. Viņi gan esot mazākumā, tāpēc nav jābrīnās, ka man bija grūti atrast savienībā ietilpstošo organizāciju pārstāvjus, kuri runā latviešu valodā.

Pēc šīs prezentācijas seko D. Krupņikova stāstījums par ebreju īpašumu restitūcijas fondu, kurš tikšot izveidots tuvākajā laikā un kuram Ebreju draudžu un kopienu padome nodos atgūtos īpašumus un ieskaitīs no valsts budžeta saņemto naudu par neatgūtajiem īpašumiem.

“Fonda uzdevums būs izglītot Latvijas sabiedrību par ebreju kultūru, atmaskot dažādus stereotipus par ebreju kopienu. Tā nauda jātērē Latvijā,” saka Krupņikovs. Vēlāk no viņa uzzinu, ka padome vairs neprasīšot 45 miljonus eiro par gandrīz 300 īpašumiem, bet šis saraksts esot sarucis uz pusi un līdz ar to arī naudas summa. “Saraksts ir sastādīts, mēs gribam, lai kāds to pārbauda,” saka Krupņikovs. Viņš deputātiem stāsta, ka fondā strādāšot sešas personas no padomes sastāvā esošajām ebreju organizācijām un pieci ārvalstu ebreju organizāciju pārstāvji, galvenokārt no ASV. Lūgšot arī Finanšu ministrijas pārstāvi, lai nerastos aizdomas par necaurspīdīgiem darījumiem.

Kad Krupņikovs beidz savu runu, mierā atkal neliekas deputāts Dombrava. Vispirms viņš augstu novērtē Ebreju draudžu un kopienu padomes ieguldīto darbu kultūras jomā, bet uzsver, ka ASV ļoti interesējas par ebreju īpašuma restitūcijas jautājuma atrisinājumu, bet vienlaikus arī par ēnu ekonomikas apkarošanu un naudas atmazgāšanu Latvijā. “Vai tas, ka arī ap Rietumu banku, ko vada Suharenko kungs, savilkusies aizdomu ēna par netīriem naudas darījumiem, par kuriem nesen ziņoja masu informācijas līdzekļi, neradīs negatīvu nostāju gan starptautiski, gan arī Latvijā pret Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāju? Vēl jo vairāk tādēļ, ka banku netīrās naudas lietā sākti vairāki kriminālprocesi un drīzumā tiks ierosināti jauni,” vaicā deputāts.

Parasti Suharenko vietā runā Krupņikovs, bet šī ir pirmā reize, kad baņķieris pats ceļas kājās, tiesa, atvainodamies, ka runās krieviski, un norādīdams, ka šis nav jautājums, kas jāapspriež Ārlietu komisijā: “Tas ir atsevišķas tikšanās jautājums, kur var pieaicināt profesionāļus un visu izrunāt.” Krupņikovs papildina Suharenko sacīto, ka banka ir finansiāli palīdzējusi atjaunot muzejus, skolas, baznīcas… Pats Suharenko vēl piebilst, ka viņš maksājot valstī lielus nodokļus, bet Dombrava aicina viņu doties uz latviešu valodas kursiem tepat Skolas ielas namā.

Baņķiera tēlu palīdz spodrināt Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš: “Es nezinu, kāda ir Suharenko kunga personīgā politika, bet tas nav iemesls noraidīt šos likumprojektus. Viņš ir ievēlēts par padomes priekšsēdētāju, tas apliecina, ka valde un kopiena viņam uzticas, un mums nav pamata to apšaubīt. Vai man ir līdzīgas politiskās domas kā Suharenko? Varbūt nē, bet tas neietekmē lēmumu šajā jautājumā, jo es neuzskatu, ka tie īpašumi tiks nodoti Suharenko kungam, tos nodos kopienai un fondam. Šis ir tīri simbolisks gājiens, tas neietekmē valsts intereses. Tas nāk par labu starptautiski.”

Uz sēdi ieradies arī “Latvijas Pasta” bankas padomes priekšsēdētājs Biomins Kajems, kurš secina, ka seši likumprojekti ir tikai pirmais solis un ka “jūs to darāt Latvijai, tas ir Latvijas tēls, domājiet par Latvijas tēlu!”.

Bet, kamēr Skolas ielas namā jau gandrīz pielikts punkts par sešu īpašumu atdošanu Ebreju draudžu un kopienu padomei, tikmēr Latvijas Ebreju reliģiskās draudzes un kopienas “Šamir” vadītājs rabīns Menahems Barkahans gatavo prasību tiesai, jo uzskata, ka politiķi ignorējuši šo organizāciju, kas ieguldījusi lielu darbu Rīgas Geto muzeja izveidē un ar panākumiem īstenojusi daudzus sociālos un kultūras projektus.

“Es aicinu Jūs nenolikt malā jautājumu par holokaustā nogalināto Latvijas ebreju piemiņu un atbalstīt biedrības “Šamir” prasību būt īpašumu restitūcijas procesa sastāvdaļai un pilntiesīgi piedalīties šo jautājumu izlemšanā. (..) Ir pilnīgi skaidrs, ka, neraugoties uz biedrības “Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome” rīcībā esošajiem finanšu un administratīvajiem resursiem, šī padome nevar un nav tiesīga pretendēt uz visām iespējām, ko piešķir Latvijas ebreju īpašumu restitūcija kā vienīgā Latvijas Ebreju kopienu pārstāve,” tā rabīns raksta vēstulē Valsts prezidentam Raimondam Vējonim.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (65)

 1. – šai “žīdu organizācijai” nepaveicās,- ielaida pa durvīm Dombravu, kurš atklāja, ka šī organizācija “tur gaišā piemiņā” komunistus un komunistu laikus!

 2. Vai jums acis aizmiglojušās. Kad Rīgā bija Izraēlas prezidents, viņš upuru piemiņas vietā vienīgam Suharenko nepaspieda – šuleram roku! Dzīve un Dievs prasīs Suharenko norēķinu! Drīz redzēsiet un būs kārtējais skandāls!

 3. Riebjas uzpērkamie maitas, kurus savā stulbumā esam ievēlējuši! Atbildēt

  lejiņš, izlikdamies par LV patriotu tik šurina savus retos pazodes sarus?
  Deputāts Dombrava MALACIS …

 4. Un kad sāks izskatīt jautājumu par NKVD ebreju zvērībām Latvijā pēckara gados ? Tas labi atbilstu līdzsvaram . Savādāk vienai nācijai tik dodiet , dodiet , bet kad paprasa atbildību tad čušs.

  • Kad uzskaitīs visus sarkanos strelniekus NKVD rindās? Kā gan citādi bija palīdzēt nosargāt Ļeņinu un Sarkano revolūciju…

 5. Redz kā kungi smīn,kārtējo reizi apkrāpuši Latvijas valsti. Kangariņi iesaku turpmāk neastikt Dombravu!!!

 6. Kāpēc visiem parējiem privatizācija sen beigusies, bet žīdiem ir kā vienmēr ir citi likumi?

  • Tāpēc, ka valda pasauli, pat ASV. Bet Suharaneko nav nekāda sakara ar latvijas židu kopīenu, jo Latvijā tika iesūtīts OKUPĀCIJAS LAIKĀ , TĀTAD NELIKUMĪGI !!! Bet mūsu varneši baidās to pieminēt, jo pašiem pēcpuse netīra !

  • Negribētu to pajautāt tam Kungam radītājam? Kādēļ ebreju ir tik maz kopskaitā uz pasaules, bet tie izkaisīti pa pasauli tūkstošiem gadu joprojām saglabājuši savu valodu, tradīcijas, kultūru un vārdus? Kāpēc no visiem Nobela prēmijas laureātiem ebreji ir aptuveni 25%, bet starp sievietēm to ir pat 50%? Nedomāju, ka tam nav sakars ar Radītāju.

 7. Bet, kamēr Skolas ielas namā jau gandrīz pielikts punkts par 6 īpašumu ATDOŠANU … Ebreju draudžu un kopienu padomei, tikmēr Latvijas Ebreju reliģiskās draudzes un kopienas “Šamir” vadītājs rabīns Menahems Barkahans gatavo prasību tiesai,jo uzskata, ka politiķi ignorējuši šo organizāciju, kas ieguldījusi lielu darbu Rīgas Geto muzeja izveidē un ar panākumiem īstenojusi daudzus sociālos un kultūras projektus.

  “Es aicinu Jūs nenolikt malā jautājumu par holokaustā nogalināto Latvijas ebreju piemiņu un atbalstīt biedrības “Šamir” prasību būt īpašumu restitūcijas procesa sastāvdaļai un pilntiesīgi piedalīties šo jautājumu izlemšanā. (..) Ir pilnīgi skaidrs, ka, neraugoties uz biedrības “Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome” rīcībā esošajiem finanšu un administratīvajiem resursiem, šī padome nevar un nav tiesīga pretendēt uz visām iespējām, ko piešķir Latvijas ebreju īpašumu restitūcija kā vienīgā Latvijas Ebreju kopienu pārstāve,” tā rabīns raksta vēstulē Valsts prezidentam Raimondam Vējonim.
  —————————————–
  Suharenko smaids liecina, ka PAstulbākos komisijas deputātus ir VEIKSMĪGI aptinis ap pirkstu …

 8. viedoklis 11. februāris, 2016 10:57
  Atbildēt

  Padomju savienības ebrejiem nav tiesību uz Latvijas žīdu kopienas īpašumiem!

 9. Pag… PSRS taču jūdiem atņēma īpašumus. PSRS likumīgā saistību mantotāja ir Krievija. Nu tad lai arī LiliPutina Vatastāna maksā tiem jūdiem! Kāda tur latviešiem par to bēda?

 10. Mjā…. rodas iespaids, ka viņi ir vienlīdzīgāki par pārējiem. Bet smaidu izraisa tas, ka sajūtot naudas smaku žīdi sāks plēsties savā starpā

 11. Visi žīdi ir vienlīdzīgi,bet krievvalodīgie žīdi ir vienlīdzīgāki.

  • Nez kāpēc krievi, jeb precīzāk padomju savienība arī slaktēja žīdus, kā arī aizsūtīja žīdu bēgļus atpakaļ uz Vāciju pie atvērtā un draudzīgā žīdu drauga Ādolfiņa. Bet pie krieviem tur žīdi gan neko neprasa atpakaļ.

 12. Vērtējums 11. februāris, 2016 12:30
  Atbildēt

  Visus žultainus komentārus raksta civēki, kuri ebrejus apzināti lamā un sauc par žīdiem. Un tie ir vecās gvardes aizmukušie uz ārvalstīm latvieši, kuri stiprina Latviju ar lamām, naida kurināšanu un atšķirībā no ebrejiem nav atgriezušies uz dzīvi Latvijā, lai to būvētu, stiprinātu un lolotu ar savām rokām. Mums nav vajadzīga jūsu pagātne, jo svarīga tagadne un nākotne. Un ja kāds, nedod Dievs, iebruktu Latvijā, tad to aizstāvētu tie paši Latvijā dzīvojošie ebreji kopā ar citiem iedzīvotājiem, bet vaikšķi tikai turpinatu sūtīt savus laba vēlējumus un diplomātiskus sveicienus, žestus. Tāda ir tā rūgtā dzīves patiesība un realitāte.
  —————————
  Nu ,žids tikai tev ir lamuvārds, jo esi no psrs židiem, kur to uzskatīja par lamuvārdu, bet vainīgos – krievu antisemītus nav dūšas lamāt, jo bail no nacistiskā kremļa. Bet Latvijā tas bija un ir tikai tautības apzīmējums un tu meli to zini, jo smērē melus latviski un tātad esi informēts.

 13. tīko bijušo Latvijas odzīvotāju īpašumus…

 14. Lieliska titulbilde, brīnumjauki ļautiņi!

  • Bilde ir reti tizla, jo ir rūpīgi atlasīts kadrs, kad cilvēks sakārto matus. Un tad brīnāmies, par ko tik ļoti nemīl žurnālistus……… Cilvēks un cilvēcība ir sinonīmi. Arī cūka un cūcība……… Ceru, ka to sapratīs tas, kurš pieņēma lēmumu par konkrētas bildes popularizēšanu.

 15. Izlabojiet “Mendelštams” uz Pauls Mandelštams (vācu: Paul Mandelstamm; dzimis 1872. gada 19. septembrī Žagarē, miris 1941. gadā) bija ebreju izcelsmes arhitekts.

 16. Cik no šiem ebreju īpašum ir sakārtojusi slavenā advokāta Grūtupa & Co komanda? Varbūt tas ir patiesais iemesls dažu “denacionalizētāju” sašutumam un skaļai klaigāšanai par to (ne) atgriešanu likumīgiem īpašniekiem? Un te pēkšņi izrādās, ka kāda no ebreju piederīgām mājām patiesībā nav kada mistiskā “mantinieka” īpašums. Tāda nojauta, ka tas cepiens ir tieši par šo dzīves ironiju, un vienlaicīgi lielu nelaimi kādiem.

 17. Latvieši, krievi, ebreji, Mums nav tādas šķiras kā vēsturnieki un tas šķeļ mūsu sabiedrību. Līdz ar to ir tikai vēstures interpretētāji twiter formātā, te un tagad (Propaganda), jo izdevīgi, bet ne TAD (vietā un laikā pirms 50, 100 1000 gadiem).

 18. Visus žultainus komentārus raksta civēki, kuri ebrejus apzināti lamā un sauc par žīdiem. Un tie ir vecās gvardes aizmukušie uz ārvalstīm latvieši, kuri stiprina Latviju ar lamām, naida kurināšanu un atšķirībā no ebrejiem nav atgriezušies uz dzīvi Latvijā, lai to būvētu, stiprinātu un lolotu ar savām rokām. Mums nav vajadzīga jūsu pagātne, jo svarīga tagadne un nākotne. Un ja kāds, nedod Dievs, iebruktu Latvijā, tad to aizstāvētu tie paši Latvijā dzīvojošie ebreji kopā ar citiem iedzīvotājiem, bet vaikšķi tikai turpinatu sūtīt savus laba vēlējumus un diplomātiskus sveicienus, žestus. Tāda ir tā rūgtā dzīves patiesība un realitāte.

  • Cik no denacionalizētiem īpašumiem, kuri tika atdoti ebrejiem ir sakartoti un nepardoti? Cik no privatizētiem uzņēmumiem un Latvijas zīmoliem? Bet cik no tiem palikuši latviešu rokās (arī blēdību rezultātā “sakārtojot” arhīvu dokumentus) un ir sakārtoti, un netika pārdoti tiem pašiem atbraukušiem no Krievijas krieviem un ne tikai? Vai Dombravam nav kauns par tādu tautiešu (ne)patriotismu un (iz)saimniekošanu?

  • Vai varat nosaukt vēl kādu pasaules valsti, kurā žīdus sauc par ebrejiem, izņemot bijušās PSRS mantinieci Krieviju un varbūt vēl pārkrievoto Baltkrieviju? Ir gan tāds jēdziens kā senebreju valoda, kas izmanttota Bībeles Vecās derības rakstīšanai, bet tā ir vēsture.
   Žīdu par lamuvārdu ir padarījuši Krievijas boļševiki. Man bija kāds darba kolēģis, kurš necieta, ka viņu sauc par ebreju. Viņš teica: “Tu mani neapsaukā par ebreju! Es esmu kārtīgs ulmaņlaika žīds.” Ļoti godājamais Franks Gordons arī sevi sauc par žīdu.
   No padomijas ieklīdušais un te par multimiljonāru pārtapušais Suharenko varbūt arī grib, lai viņu par ebreju sauc, bet tas jau nenozīmē, ka arī mums vēl šodien jāpakļaujas Staļina valodas likumam.

   • Visvaldi, viss pareizi! Latvijas židi jau neko neprasa, bet no PSRS ieklīdušie ĒBREJI !!! Gods Gordona k- gam, kurš tiešām ta rakstīja “LA”. Valmieras mēbeļu kombinātā arī strādāja viens žīds, kuram nepatika, ka viņu sauc par ēbreju!!!

  • Var jau saukt zosi par gulbi, bet buutiibu jau tas nemaina.

 19. Padomju savienības ebrejiem nav tiesību uz Latvijas žīdu kopienas īpašumiem!

  • Tad jau visas Eropas valstis var uzskatīt par miļķiem, ka ir sakārtojuši šo jautājumu, bet mēs Latvijā te tādi vienīgie gurinieki. Bet varbūt ir tieši otrādi? Iegustam seklu slavu…

  • To vajag pateikt “mūsu’varnešiem, bet viņi jau nedzird !!! “V” , pat Kalniņš to nezin !!! TĀPĒC JAU BILDĒ ĒBREJI ( ne žīdi ) TĀ SMAIDA PAR LATVIJAS VARNEŠU STULBUMU !!!

  • To vajag pateikt “mūsu’varnešiem, bet viņi jau nedzird !!! “V” , pat Kalniņš to nezin !!! TĀPĒC JAU BILDĒ ĒBREJI ( ne žīdi ) TĀ SMAIDA PAR LATVIJAS VARNEŠU STULBUMU !!! Latvijas žīdi un PSRS ĒBREJI !!!

 20. tas ir idotisms! ko, vai kacinošā jūdu izredzētības retorika par īpašumu iegūšanu Latbijā ir pierimusi un nu var rīkoties? Nolēdētie Saeimas bezmugurkaulnieki! Kas jums ir devis pilnvaru runāt ar vienu no judu organizācijam par valsts īpašumuatdošanu okupācijas laika imimigrantiem? Vai “Rīgas ebreju reliģiskās draudzes likums” 2.2. skaidri nepasaka, ka “ebreju reliģiskās draudzes nav izveidojušas reliģisku savienību Latvijā.” Vai viss jau ir izlemts Latvijas ebreju reliģiskās draudzes “Šamir” tiesiskajā konfliktā ar Rīgas ebreju reliģisko draudzi, kas ir baņķiera Arkādija Suharenko vadītās Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes sastāvā? iesniegusi prasību Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā pret baņķiera Arkādija Suharenko vadīto Latvijas Ebreju draudzi.

 21. Kur nauda,tur žīdi

  • Spogulīt, spogulīt Atbildēt

   Bet varbūt jāpasaka godīgi, kur ebreji, tur nauda 😉 Bet kur latvieši, tur tukšpadsmit, diemžēl. Mums no viņiem mācīties, nevis tēlot lepnus kungus, kuriem cauras bikses un tukšas kabatas (domāju tautas vairākumu).

   • Tie patiešām veikli vīreļ, proti, Maskavā viņiem draugi un ASV draugi, divi tādi milži pret maziņu Latviju. Varbūt vēl izdosies tos sadraudzēt, pie viena Putina “raspilu” paslēpt. Tad vispār ir vakars. Izraele arī baigi veikli vīreļi šiverējās, respektīvi, ciest nevar Irānu bēt Krievijai tas ir vienīgais sabiedrotāis … un māk pa vidu izgrozīties! Cepuri nost! Ir ko pamācīties. Bet droši teikšu, kāmēr mums būs tādi draugi, kabatas var nelāpīt.

   • bakas Baltija,Parex, Liepājas metalurgs.. jā,jā – tiešām , paliek pēc šie tukspadsmi

    • Vai tie ir vienīgie biznesi Latvijā. Kadēļ nepiemini Avelat un citus? 🙂 Katrai tautai ir savi varoņi. Arī ebreji Latvijā un citviet pasaulē nav izņēmums.

 22. Atnāca, atbrauca – sajuta naudas smaku pat tur kur tās nav un nepienākas… Atkal klanīšanās Kremļa aktīvistu priekšā PAT TUR, KUR NAV JĀKLANĀS…

 23. Restitūcija ir pieļaujama tikai Latvijas pilsoņu pēctečiem! Tas tak ir kā 2×2. Ojār Kalniņ! Vai tu saproti, ka grauj valstiskās pēctecība principus? Precedents, kas radīs smagas sekas!

  • Ojārs Kalniņš domā valstiski, bet prātu izkukojuši marazmātiķi no Arāja komadas pabirām, skumst par savām jaunības dienām 1941-1944.gadā. Nožēlojami Jūs esat rējēji, jo jums asinis ir žūlti pārvērtušās, bet sirdis grauzdiņos. Tika noslepkavoti 70 tūkstoši ebreju Latvijā, tostarp bērni, tostarp visām ģimenēm. Un vai ebreju kopienai nav tiesību atgūt savu senču īpašumus un tikai tos, kas piederēja sabiedriskām organizācijām? Latvieši, vai tā ir cienīgu cilvēku rīcība, tā nolamāt savējos, kuriem nav svešas cilvēcīgas lietas, un ebrejus, kuri cieta, tostarp no Arāja komandas rokaspuišiem.

   • kuri no tiem īpašumiem ir piederējuši Suharenko senčiem?Vai kurā no Latvijas pirmskara žīdu organizācijām ir sastāvējuši Baltkrievijas ebreja Suharenko senči?

   • Vai kāds noliedz ka okupētās Latvijas pilsoņi okupācijas laikā cietā no okupācijas režīma un to līdzskrējējiem? Un laika posmā no 1939g līdz 1950g zaudēja gandrīz 1/3 no pilsoņu skaitā.
    Viens okupācijas režīds spieda uz rasu teoriju cits uz nepareizo šķiru iznīcināšanu.
    Bet ne par to ir runa, bet par to vai to kas reiz piederējis Latvijas pilsoņiem tiek atdots personām kurām nav nekādas tiesības uz to.
    Ja kāds Padomju pilsonis (kas viņš 1941g pirms kara bija) Arājs ir izdarījis noziegumus tad nevaig aizmirst ka citi Padomju pilsoņi vispār tika saukti par Lubjankas maršaliem, cilvēkēdājiem. Un kāds tam sakars ar to ka īpašumi tiek atdoti ne piederošām personām.

   • tas Suharenko ir “savējais”, ar kuru ar tulku jrunā. Kas tu tad esi?

   • Kāpēc latviešiem nemitīgi jāklausās pārmetumi par Arāja noziegumiem, bet Suharenko tautas brāļus – latviešu mocītājus un lielslepkavas Simonu (Semjonu) Šustinu Rīgā un Mozu Citronu Daugavpilī pat pieminēt nedrīkst?
    Vai viņi ir kaut reizi atzinuši, ka arī starp viņiem ir bijuši kaut vai daži sadisti un bendes? Kas latviešiem maksās restitūcijas par viņu nodarījumiem? Un ne latvieši, ne vācieši bagātajiem Latvijas žīdiem īpašumus atņēma. To izdarīja un daudzus uz Sibīriju aizsūtīja no padomijas iesūtītie viņu pašu tautības čekisti Baigajā Gadā pirms vāciešu ienākšanas.

 24. Nu jau vairs nevajag papūlēties zagt, lai mums ko atņemtu. Pašu vēlēti deputāti dod katram ieklīdenim, ko tik viņš grib un prasa. Mūsu zemi okupējot vairs nevajag tankus. Ievēlētie deputāti plaši atver durvis un apveltī (par nodokļu maksātāju naudu) ar ērtiem dzīvokļiem un iztikas līdzekļiem. Nu ko? Kā teikts tai eposā – Mēs brīvi ļaudis, paši vēlējam …

 25. Ebreji komunisti krievi okupanti!!!

 26. kāda var būt €brievu īpašumu restitūcija, ja €brievi Latvijā iebrauca ar krievu tankiem – pirms kara Latvijā dzīvoja žīdi.

  • Beidz melot. Atgriezās neliela daļa izdzīvojušu, kuri kādā veidā izdzīvoja laicīgi evakuējoties, vai slēpjoties tepat Latvijā. Ārzemju latvieši bija pirmie, kas aizmuka, nevis palika Latviju aizstāvēt. Bet daļa palika kalpot fašistiem un darīja to ar lielu entuziasmu. Un karošana fašistu pusē neattaisno Staļina represijas. Jo Hitlers bija tāds pats, kā Staļins – slaktēja cilvēkus lielā skaitā un ne par ko.

 27. Labi, ka tāds J. Dombrava ir tanī Ārlietu komisijā, jo no ASV atbraukušie o.kalniņi un a.lejiņi ar savu kosmopolītismu un neoliberasmu tikai jauc gaisu un cūko Latvijas politiku.

  • Kamēr būs tādi Dombravi, tikmēr neizsīks ekonomisko bēgļu straumes. NA būtu lkabāk pavērtējusi savus sponsorus maksātnespējas administrātorus, ko un kā viņi dara. TB/LNNK un pectece NA bijusi visās valdībās un TM ir viņu pārziņā. Pajautājiet, cik cilvēku uzticas Latvijas temīdai? Un grāmatā Tiesāšanās kā ķēkis minētie fakti ir no pirksta izzīsti? Labāk Dombrava būtu vairāk domājis, kā sakartot tieslietu sistēmu valstī un par ekonomiku, kā to uzlabot, lai tauta nepārēršas vienīgi ekonomiskos bēgļos, ierēdņos un sociālā budzeta klientos, nevis lobējis skandināvu bankas, arī kuru dēļ esam tādā pēcpusē maigi sakot.

 28. Atkal “mierā nelikās” Dombrava – ļoti profesionāls avīžnieka stils. Vai nav atbraukusi kopā ar Suharenko no Kremļa. Var just skolu. Atceros, Suharenko ir tas, kas sevišķi izcēlies Cukura apmelošanas kampaņā. Faktu, izņēmot veca žīda murgu nebija nekādu, bet ļoti gribējās, iespējams, ja “nelikties mierā” Maskavas pasūtijums! Un mūsu deputātiem jāčāpo uz tādām atrakcijām? Paliek vēl viens jautājums, proti, ko Maskava ir ieskaitījusi šajā fondā un ar kādu nolūku?

  • Paēdusi garšīgas krievu ikres un te pēkšņi “atkal neliekās mierā” kaut kāds tur Dombrava ar saviem “stulbiem” jautājumiem.

  • Kritizēt ir vieglāk un skanīgāk, nekā pašam ko ar savām rokām un galvu paveikt. Ko ir radījis Dombrava ar savām rokām dzīvē? Ko ir sasniedzis, izņemot mēles muskulatūras un šaibas uzrennešanu.

 29. Kopējās lietas un savu būtību izsakoši ģīmīši

 30. Tie visi ir mani tautas brāļi, kas okupētā Latvijā ieradās kā kolonisti.

  • Lielākā daļa no tiem dzimiši Latvijā un labi runā latviski. Suharenko nav dzimis Latvijā, bet sēdes laikā viņam neviens neko netulkoja, tātad viņš visu saprata, jo atbildēja uz jautājumiem sākumā krieviski, bet beigās runāja latviski. Katram cilvēkam ir sava māte, tēvs un sava dzimtā valoda. Izteikties dzimtā valodā ir vienmēr vieglāk svarīgos jautājumos. Bet ja cilvēks saprot tās valsts valodu, kurā dzīvo un var šajā valoda runāt, lai arī ar akcentu, tad viņš ir pelnījis uzslavu, nevis Dombravas “samazgas”. Lai Dombrava sagaida bēgļus no austrumiem un īpaši musulmaņus, tad redzēs, kā viņi mācīsies latviešu valodu, piekops un cienīs kultūru, un asimilēsies. Ka tik neiznāk pilnīgs pretstas lojāliem Latvijai ebrejiem.

   • Vienīgais man zināmais Latvijai lojālais ebrejs ir Franks Gordons.Pārējie gandrīz visi ir “russkojazičnije”un”krimnašisti”.Un viņu vienīgā saite ar Latviju ir 16.marta bļaustīšanās un krievu skolu aizstāvēšanas orģijas.Nu un tagad vēl pirmskara žīdu kopienas īpašumu pievākšana.Jā-gandrīz esmu pārliecināta,ka arī 9.maijā viņi mājās nesēž.Atvainojos tiem,kurus nepazīstu, bet kuri tomēr nav nostājušies pret Latvijas valsti.Tie varētu būt tie Latvijas pilsoņi ,kuri izdzīvoja pēc abām okupācijām,bet ne jau tie imigranti,kuri te saradās krievu okupācijas laikā.

 31. arkašam suharenko nav tiesību uz 1918.gada 18.novembra Latvijas pilsoņu īpašumiem! arkaša nedrīkst būt biedrs biedrībā, kas prasa šos īpašumus. Šajā biedrībā drīkst būt tikai un vienīgi tie ebreji, kuru senči vai kuri paši bija 18.novembra Latvijas pilsoņi – tagad biedrībā ir daži 18.novembra Latvijas ebreji un, kā noprotams no raksta, tad pārējā jeb lielākā daļa ir no PSRS ieklīdušie krieviski runājošie.
  arkašas senči nebija 18.novembra Latvijas pilsoņi. arkašas senči ar mazo arkašu plecos okupētajā Latvijā ieradās no Baltkrievijas.
  Uzskatu, ka īpašumus drīkst un būtu atgriezt tikai 18.novembra Latvijas pilsoņiem un to pēctečiem, un biedrībām, kas 100% sastāv no minētajiem pilsoņiem. Man simpatizē taisnīgie, godīgie un latviskumam draudzīgie ebreji, rabīns Barkahans un biedrība “Šamir”, un simpatizē viņu uzskati īpašumu atdošanas jautājumos.

  • Ja Tev buutu tik daudz, cik Arkasham, tad varbuut aizdomaatos, ka vinam savam muuzam un beerniem pietiks. Un tas noteikti nav naudas, bet princiba un cienas jautaajums.

   • Cieņas jautājums būtu lietot pareizu tastaturu un valodu. Bet to ko mēs te redzam ir cieņa pašam pret sevi un nevienu tādā veidā nevar apmānīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+