×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

Pavasara noskaņas Ingas Pērkons gleznās

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No 22. aprīļa līdz 4. maijam galerijā „Mākslas banka” būs skatāma Ingas Pērkons gleznu izstāde “Elpo līdz”.

Izstādē apskatāmie darbi galvenokārt ir pavasara noskaņās. Šis brīdis dabā – pavasara pamošanās ziedos, ainavās un cilvēkos.
Izstādes darbos atainots mirklis, kurā atrodamies.
Nosaukums “Elpo līdz” radies domājot par to, vai ikdienā steidzoties un skrienot pamanām, kas notiek šajā brīdī mums apkārt, kas notiek dabā. Vai pamanām pirmos asnus pēc sniega, vai redzam kā mostas daba, kā plaukst pienenes, pļavas, kā ievas un kastaņi zied? Elpot ritmā ar dabu, būt harmonijā ar to, just katru dzīves brīdi, būt saskaņā ar apkārt esošo skaistumu. Varbūt diena būs prieka piepildīta, ja ieelposim pavasari, ieelposim kūstoša sniega smaržu, pirmo krokusu, pirmos sniegpulksteņus līdz zāles vāliem Jāņos. Katru brīdi daba ir pilna krāsām, smaržām, skaņām… vai mēs tās redzam? Vai priecājamies? Vai sasmeļamies enerģiju un prieku dzīvot? Kļūt laimīgākam, kļūt brīvam kā putnam, sevī pavasari ielaist, noreibt no smaržām un bērzu sulas sadzerties- elpot līdz! Būt, just tagad un te..
Vai svarīgi būt harmonijā ar dabu? …es esmu daba, Tu un mēs visi esam tās sastāvdaļa.
Sajust sevi kā avotu, kurš plūst savu ceļu, kā upe uz jūru? Vai avotam var ienākt prātā tecēt pret kalnu? Kadēļ cilvēks domā, ka var būt pats par sevi un iet pret kalnu?  Mācos iekļauties, elpot līdz ar dabā notiekošajiem procesiem. To arī izstādes apmeklētājiem novēlu – no strautiem mācīties būt, no pienenēm uzziedēt!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+