Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
27. marts, 2015
Drukāt

Šodien un turpmāk ik pēdējo mēneša piektdienu Rīgas Centrālajā stacijā varēs ziedot asinis (1)

Foto: F64Foto: F64

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) un Valsts asinsdonoru centrs (VADC) sadarbības līguma ietvaros Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā rīko kārtējo donordienu, kurā kopā ar mūziķi Intaru Busuli un Latvijas Bobsleja izlases pārstāvjiem Uģi Žaļimu un Oskaru Ķibermani aicina ikvienu atsaukties un ziedot asinis, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

LDz preses sekretārs Māris Ozols atgādina, ka Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija cilvēku plūsmas ziņā ir viens no intensīvākajiem objektiem Latvijā, un nedēļā to apmeklē vairāk nekā 650 tūkstoši cilvēku. “Valsts asinsdonoru centram pastāvīgi trūkst dažādu grupu asiņu, tādēļ regulāru donordienu rīkošana tik plaši apmeklētā vietā ļaus ievērojami papildināt asins krājumus,” piebilst Ozols.

Donoru dienas Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā notiks katra mēneša pēdējā piektdienā, un donori laipni aicināti sekot norādēm stacijā uz bijušo uzgaidāmo zāli, kur būs ierīkots asins pieņemšanas punkts.

Ikviens aicināts ziedot asinis Rīgas Centrālās stacijas bijušajā uzgaidāmajā telpā no plkst. 10 līdz 14. Pavasara un vasaras mēnešos Centrālajā stacijā asinis varēs ziedot 27. martā; 24. aprīlī; 29. maijā; 26. jūnijā; 24. jūlijā.

Lai ziedotu asinis personai ir jābūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donoram jābūt veselam un paēdušam un jāsver vismaz 50 kg. Pirms asins ziedošanas nedrīkst smēķēt un dzert alkoholiskus dzērienus. Par asins ziedošanu donors saņems četrus eiro, izziņu darba vietai par papildus brīvdienas piešķiršanu, donora apliecību un konfidenciālus analīžu rezultātus.

Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot uz donorcentra bezmaksas uzziņu tālruni: 80000003.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Incis malacis.

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+