×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

Pensionāru federācija atbalstīs LM piedāvāto pensiju indeksācijas modeli (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valde šodien sēdē nolēma atbalstīt Labklājības ministrijas (LM) piedāvāto pensiju indeksācijas modeli 2014.gadam.

Vienlaikus LPF valde vienojās lūgt LM izskatīt iespēju ieviest diferencētu pensiju indeksācijas koeficientu atkarībā no pensijas apmēra, lai mazajām pensijām nodrošinātu lielāku pieaugumu.

LM priekšlikums paredz indeksēt visas pensijas līdz noteiktam līmenim ar vienu koeficientu, ko veido patēriņa cenu izmaiņu indekss un darba algas pieauguma indekss. Visām pensijām tiktu indeksēta viena bāzes summa jeb 50% no iepriekšējā gada vidējās apdrošināšanas algas.

LPF vadītājs Andris Siliņš sēdē norādīja, ka šāds pensiju indeksācijas modelis nodrošinātu lielāku pieaugumu lielajām pensijām. Piemēram, 200 latu un lielākas pensijas pieaugtu par apmēram pieciem latiem, 150 latu lielas pensijas – par 3,75 latiem, bet 100 latu lielas pensijas – par 2,50 latiem.

Tomēr LPF uzskata, ka pensiju indeksācijai ir jādod vienādi liels pielikums visām pensijām, tāpēc būtu jāievieš diferencēts indeksācijas koeficients atkarībā no pensijas apmēra.

Sēdē izskanēja vēl virkne citu iespējamo pensiju indeksācijas variantu, tomēr Siliņš norādīja, ka izvēles iespējas, ņemot vērā šī brīža situāciju valdībā, ir tikai divas – atbalstīt LM piedāvājumu vai saglabāt spēkā esošo sistēmu.

“Pašreiz ir svarīgi panākt, lai šis jautājums vispār neapstājas. Kā mēs zinām, valdības vadītājs ir paziņojis par demisiju, kas nozīmē, ka atkāpjas viss Ministru kabinets. Kāda būs jaunā valdība, mēs nezinām, bet mums tas nozīmē, ka par pensiju indeksācijas jautājuma risināšanu, visdrīzāk, būs jāaizmirst, jo visas sarunas ar Labklājības ministriju faktiski būs jāsāk no jauna,” sacīja Siliņš.

Viņš arī norādīja, ka LM piedāvātais risinājums esot daudz labāks nekā patlaban spēkā esošais pensiju indeksācijas mehānisms.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kaut nu Vinkele aizvaktos….Neizprotami ir vinas pratojumi un eksperimenti…..Izdoma visadas jocigas lietas,lai tik nebutu cilvekiem japalidz.Bet pensionarus vina vispar neieredz,vini redz esot no citas valsts.Telo te Finansu ministri…………….

  2. Tā īsti nevienam nerūp, ka cilvēkiem ar stāžu valsts/pašvaldību darbā 40 gadi, pensija nesniedz pat 200 latus. Un ne jau apkopējas darbu darot, pietiekami atbildīgus vadītāju darbus darot. Priekšlaicīgā vispār ir izsmiekls. Par stazu vairs vispār nerunā, vecajiem pensionāriem neinteresē, kā jaunajiem, kas iet šajos gados pensijā, viss apgriezts līdz pēdējam! Kau Viņķeli noceltu! Lai nāk ZZS, ar tiem vismaz var runāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+