Uncategorized

Pie Brīvības pieminekļa regulāri piestās specializētais asins donoru autobuss 0

LETA

Katra mēneša otrajā un ceturtajā trešdienā Brīvības pieminekļa laukumā atradīsies specializētais asins donoru autobuss, aģentūru LETA informēja Valsts asinsdonoru centra (VADC) preses sekretāre Laura Ieviņa.

Pirmais izbraukums pie Brīvības pieminekļa notiks jau šonedēļ, no plkst.10 līdz 14. Jauna specializētā donoru autobusa pieturas vieta, kur donorus gaidīs katra mēneša pēdējā otrdienā, būs arī universālveikals “Elkor Plaza”, Brīvības gatvē 201.

Šonedēļ VADC īpaši lūdz atsaukties A rēzus pozitīvās un B rēzus negatīvās grupas donorus, tomēr ziedot asinis ir aicināti visu asins grupu donori.

Šodien asinis varēs ziedot specializētā donoru autobusa izbraukumā pie Dailes teātra Rīgā līdz plkst.14.

Rīt, 23.jūlijā, asins donoru diena norisināsies Rūjienā, Rūjienas senioru mājā, Valdemāra ielā 26, no plkst.10 līdz 13, kā arī Vecumniekos, Vecumnieku pagasta centrā pie lielveikala “Pīlādzis”, no plkst.10 līdz 13, un arī Demenē, Demenes kultūras namā, Briģenes ielā 2, no plkst.9 līdz 12.

Trešdien, 24.jūlijā, VADC Latgales filiāle organizēs asins donoru dienu Biķerniekos, Biķernieku kultūras namā, Saules ielā 4, no plkst.9 līdz 12. VADC izbraukums trešdien norisināsies arī Rīgas domē no plkst.10 līdz 13.

Nedēļu noslēgs specializētā donoru autobusa izbraukums uz Iecavu, Iecavas veselības un sociālās aprūpes centru, Dzirnavu ielā 1, no plkst.9.30 līdz 14.

Mediķi atgādina, ka vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

Lai nodotu asinis, donoram jābūt veselam un vecumā no 18 līdz 65 gadiem un donors nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem. Pirms asins ziedošanas ir jāatpūšas. Asinis nav vēlams nodot pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms procedūras nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu.

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju trīs latu apmērā pusdienām, kā arī brīvdienas, saglabājot vidējo darba algu, asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju.

LA.lv