×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Pie durvīm tūrisma izstāde “Balttour” (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Jau ierasts, ka ik februāri pirmajā nedēļas nogalē Ķīpsalas izstāžu hallēs valda ceļotprieka un piedzīvojumu azarta piepildīta gaisotne, proti, notiek Baltijā lielākā tūrisma izstāde gadatirgus “Balttour”.

Arī šis gads nav izņēmums, bet, ievadot šo vērienīgo pasākumu, jau 4. februārī konferenču centrā “Citadele” notiks biznesa forums “Tūrisms ar augstu pievienoto vērtību Baltijā”, kur Eiropas mēroga nozares profesionāļi, ņemot vērā jauno ģeopolitisko situāciju pasaulē, izvērtēs efektīvas darbošanās iespējas visienesīgākajās tūrisma nišās – kongresu, konferenču un medicīnas tūrismā.

 

Pasaule vienā skatījumā

Savukārt no 5. līdz 7. februārim visi ceļotāji un daudzveidīgo tūrisma pakalpojumu sniedzēji aicināti apmeklēt izstādi “Balttour 2016”, kas ievadīs jauno ceļojumu sezonu. Kā parasti, hallē “Atklāj pasauli!” varēs iepazīties ar tūrisma jaunumiem 40 Eiropas, Centrālās Āzijas un Tuvo Austrumu valstīs, tostarp tik atšķirīgās zemēs kā Portugāle, Šveice, Malaizija un Taizeme. Ārvalstu stendos būs iespēja tikties un parunāties ar vietējiem tūrisma uzņēmējiem un dažviet pat nogaršot nacionālos gardumus.

Ja jau gadatirgus, tad izstādē varēs arī kaut ko nopirkt, piemēram, ceļojumus par īpaši izdevīgām cenām. Plānojot atvaļinājumu laikus un pērkot atpūtas braucienus labu laiku iepriekš, iespējams krietni ietaupīt, tādēļ daudzas tūrfirmas tieši izstādes brīdim sagatavojušas viszemāko cenu piedāvājumus. “Sadarbojoties ar tiešajiem piegādātājiem, gatavojamies piedāvāt aviobiļetes tālajiem galamērķiem, brīvdienu ceļojumus uz Eiropas dienvidiem un eksotiskām valstīm, kruīzu ceļojumus un daudz citu iespēju dažādām gaumēm un maciņa biezumam,” atklāj tūrfirmas “Estravel Latvia” vadītāja Anta Jokste.

Izstādē būs arī vieta, kur gūt informāciju par to, kas notiek populārākajos ceļojumu galamērķos, vai uz turieni ir droši doties, kā arī saņemt atbildes uz jautājumiem par ceļojumu organizēšanu, jo nav noslēpums, ka pēdējā gada laikā par maksātnespējīgu tika atzīta viena no lielākajām tūrfirmām “Relaks Tūre”, kas savus ceļojumus pārdeva vēl “Balttour 2015”, un daudzi ceļotāji tai samaksāto naudu joprojām nav saņēmuši atpakaļ.

 

Atklāj Latviju no jauna!

Šajā “Balttour” izstādē būtiski nav mainījusies arī otra halle “Apceļo Latviju!”, kur nesen izveidotus maršrutus, jaunas vai nedaudz piemirstas apskates vietas piedāvās Latvijas novadi. Tostarp būs īpaši viesnīcu, viesu namu un SPA centru piedāvājumi atpūtai un veselības atjaunošanai, kā arī amatnieku darinājumu un mājražotāju gardo lauku labumu tirdziņš. Te visas trīs dienas uz lielās skatuves uzstāsies Latvijas reģionu lielie un mazie dziedātāji un dejotāji. Taču arī novadu stendos netrūks jautrības. Piemēram, Alsungas novada stendā ikviens varēs priecāties ne tikai par košajiem tautastērpiem, klausīties suitu sievu jestrajā valodā un dziesmās, nogaršot īstus suitu sklandraušus, žograušus, burkānraušus, bet arī iepazīties ar mazāk zināmajiem Alsungas keramiķiem.

“Ja kāds domā, ka pāris stundās visu apskatīs, viņš ļoti maldās. Visu dienu te būs ko aplūkot, izpētīt un baudīt, jo Latvija ir tik daudzveidīga un līdz galam vēl neiepazīta,” teic gids Andris Grīnbergs. “Kaut vai šā gada Latvijas ģeovieta – Ketleru atsegumi Skrundas novada Ventas ielejā, no kurienes nāk visā pasaulē unikāls dzīvnieks Ventas stega – dinozauru priekštecis, kas pirmais no pasaules okeāna uz sauszemes izkāpis pirms apmēram 360 miljoniem gadu. Domāju, ka daudzi to nezina. Arī Jēču dabas takas ar savvaļas zirgiem un taurgovīm Rūjienas pusē un peldošās salas Ungura ezerā ir reti skaistas vietas, par kurām vislabāk uzzināt tieši tūrisma izstādē.”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Maksātnespēju “Relaks Tūrei” pasludināja tikai pirms nedēļas – 20.janvārī. Teorētiski jau gan – pēdējā gada laikā… Bet vai tikai šai vienai kompānijai ir bija problēma? Vēl jau viena paveca, tiesa ne pārāl liela firma pēdējo mēnešu laikā pastāvīgi atceļ ceļojumus un pat nereklamēsies šogad. Laikam gan viss nav tik viennozīmīgi, kā izskatās pirmajā brīdī.

Draugiem Facebook Twitter Google+