×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Pieaug uzņēmumu vēlme eksportēt uz trešajām valstīm

Foto LETAFoto LETA

Uzņēmumu vēlme eksportēt uz trešajām valstīm pieaug, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pastāstīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Viņš apliecināja, ka Latvijas pārtikas ražotājiem ir interese saņemt eksporta atļaujas uz citām valstīm. “Interese ir. Bet ļoti daudzi uzņēmumi jau ir, piemēram, saņēmuši Krievijas atļaujas, kas var eksportēt uz šo valsti. Šādu uzņēmumu ir vairāk nekā 80,” sacīja Balodis un piebilda, ka pagājušajā gadā, izņemot zivju uzņēmumus, Krievija savos sarakstos iekļāva trīs piena un gaļas ražošanas uzņēmumus, bet vēl tiek gaidītas atļaujas četriem uzņēmumiem.

Vienlaikus PVD ģenerāldirektors atzina, ka joprojām Latvijas pārtikas ražotājus pirms eksporta atļauju piešķiršanas pārbaudīt brauc muitas ūnijas valstu inspektori. “Dzīvnieku izcelsmes jomā ne tikai Krievijas, bet nu jau jaunās muitas ūnijas inspektori brauc un veic pārbaudes, izņemot zvejas produktus, kur mums ir noslēgts starpvalstu memorands un Krievija, balstoties uz mūsu izsniegtajām garantijām, iekļauj mūsu uzņēmumus savos sarakstos, kam ļauts importēt produkciju,” klāstīja Balodis un piebilda, ka tuvākajā laikā nav paredzētas vienošanās, ka arī piena un gaļas uzņēmumus automātiski iekļaus sarakstos, balstoties uz PVD izsniegtajām garantijām.

“Patlaban muitas ūnija šādus memorandus neparedz. Viņi tomēr vēlas pārliecināties par šo uzņēmumu atbilstību. Runa ir par iespējām veikt pārbaudes jau pirms iekļaušanas sarakstos. Proti, mēs veicam pārbaudes, tad muitas ūnija – Baltkrievija, Krievija un Kazahstāna – šos uzņēmumus iekļauj sarakstos, kuriem atļauts imports uz Baltkrieviju, Krieviju un Kazahstānu, un pēc tam viņi brauc un veic savas pārbaudes. Taču, lai panāktu šādu kārtību, tas jau ir sarunu temats starp Eiropas Savienību, tās visiem dienestiem, un Krieviju. Īpašas atsevišķas attiecības tikai starp divām valstīm netiek izskatītas,” paskaidroja PVD vadītājs.

Vienlaikus viņš apliecināja, ka Latvijas uzņēmēju interese par Krievijas un citu NVS valstu tirgu ir pietiekami liela. “Eksports pieaug, tostarp arī uz muitas ūnijas valstīm. Ir nozares, kuras ir ļoti orientētas uz eksportu, piemēram, no saražotajiem zivju konserviem tiek eksportēti 90% uz šim valstīm. Nākamā grupa ir piena produkti, kurš ir arī nozīmīgs un pieaugošs segments uz Krieviju. Arī gaļas nozare palielina savas eksporta aktivitātes uz Krieviju un muitas ūnijas valstīm,” uzsvēra Balodis.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+