×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. novembris, 2017
Drukāt

Jaunjelgavā atklāts piemineklis Neatkarības kara varoņiem (1)

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Jaunjelgavā atklājamās Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltītās stēlas makets.

Pasākuma “Latvijas karavīrs laikmetu griežos” ietvaros Jaunjelgavā šonedēļ atklāta Jaunjelgavas novadā dzimušajiem Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltīta piemiņas zīme – stēls.

Šādu 1918. – 1920. gada Latvijas Neatkarības kara varoņiem veltītu tipveida piemiņas zīmju uzstādīšana visos Latvijas novados notiek saskaņā ar projektu “Atceries Lāčplēšus”, ko aizvadītajā gadā rosināja Aizsardzības ministrijas un Jaunsardzes informācijas centrs. Pēc ieceres, stēlas uzstādāmas visos Latvijas novados, kur vien apzināti Lāčplēša ordeņa kavalieri. Tādas jau atrodas Ogres Brāļu kapos, Jūrmalā pie Slokas baznīcas, Ikšķilē.

Šā gada 11. novembrī – Lāčplēša dienā – tādas vēl atklās Iecavā, Valkā un Cesvainē, kam tuvākā nākotnē varētu sekot Nīca, Daugavpils un Ventspils.

Ap divus metrus augstās piemiņas zīmes pēc mākslinieka Jāņa Strupuļa meta no pelēkā Somijas granīta izgatavotas SIA “Akmens apstrādes centrs AKM” Ķekavā. Piemiņas zīmē tiek iekalti no konkrētā novada nākušo Lāčplēša Ordeņa kavalieru vārdi un dzīves gadi. Otrā stēlas pusē iekalts teksts: “Latvijas Brīvības cīņu varoņiem Latvijas simtgadē”. Izgatavošanas un uzstādīšanas izdevumus sedz Aizsardzības ministrija un pašvaldība. Pašvaldība arī izvēlas vietu, kur pieminekli uzstādīt.

Jaunjelgavas gadījumā tas ir Daugavas krasts pilsētas teritorijā. Turp piektdienas vakarā uz stēlas atklāšanas pasākumu lāpu gājienā devās Jaunsardzes, biedrību “Latvijas mazpulki” un “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” pārstāvji, kā arī Sēlijas novada skolu jaunieši.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Ļoti apsveicams, patriotisks pasākums,! Tomēr žēl, ka akmenī tiks iekalts gimalajiešu lācis- simtgade.
    Kas notiktu, ja pareizā latviešu valodā iekaltu: ..Latvijas Brīvības cīņu varoņiem valsts 100. (vai vārdiem- simtajā) jubilejā”?
    Esam aptrakuši ar tām gadēm! Mūsu Radio 1 trepologs Liniņš un daudzi viņa talanta cienītāji bez atelpas, pat pie vismazākās izdevības piemin desmitgades, simtgades un kādas tik vēl ne. Varbūt, laiks apstāties?

Draugiem Facebook Twitter Google+