Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
13. oktobris, 2014
Drukāt

Pieminēs Brīvības cīņās bojāgājušos sabiedroto jūrniekus

Foto: Foto: Normunds Mežiņš, RJCFoto: Foto: Normunds Mežiņš, RJC

Vainagu nolaišana jūrā, godinot bojā gājušos sabiedroto jūrniekus. 2013. gads.

Piektdien, 17. oktobrī, Daugavgrīvā Jūras spēku flotiles Patruļkuģu eskadrā norisināsies piemiņas pasākums, portālam LA.lv pavēstīja Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Šajā dienā apritēs 95. gadskārta kopš 1919. gadā Bermonta armijas vācu artilērijas baterija atklāja uguni pret britu vieglo kreiseri “HMS Dragon” un četru trāpījumu rezultātā nogalināja deviņus matrožus, kā arī ievainoja virsnieku un trīs matrožus. Šajā dienā arī jaunformētajā Latgales divīzijas štābā tika uzstādītas trofeju radioiekārtas, izveidojot pastāvīgus sakarus starp frontes līniju un eskadras mīnkuģiem. Latvijas armijas un sabiedroto karakuģu kopīgā operācija Daugavgrīvā sākās jau 1919. gada 15. oktobrī.

Tradicionāli šis piemiņas sarīkojums notiek to Lielbritānijas un Francijas kara jūrnieku upuru godināšanai, kas cīnījušies par Latvijas valsts brīvību. Piemiņas vietā paredzēta ziedu nolikšana pie pieminekļa, kā arī vainagu nolaišana no kuģa jūrā.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+